anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezsensowne zakupy w Smart...

TipTopCrafts
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Ostatnio zacząłem odczuwać w sprzedaży bezsensowne zakupy. Polega to na zakupach w systemie Smart. Darmowa wysyłka i darmowe zwroty. Klienci potrzebują towar za 20 zł, mają Smart i "dobierają" towar do wymaganej kwoty 40 zł, aby skorzystać ze darmowej wysyłki. Otrzymują: towar, zapakowany solidnie, fakturę lub paragon - poniesione koszty i moją wdzięczność za zrobione zakupy - to już bezcenne..., po czym grzecznie wypełniają formularz zwrotu i bez podawania powodu, odsyłają za darmo towar, zatrzymując to co potrzebują. Tak, wiem: wszystko jest zgodne z prawem i regułami obowiązującymi i jak mi się nie podoba to mogę zrezygnować ze sprzedaży, jednak przed wprowadzeniem Smart, Klienci 2 razy się zastanowili, czy nieprzemyślane zakupy mają sens i czy warto zwracać towar, a może kupię to i tyle ile, ile mi potrzeba. Towar krąży w przestrzeni wysyłkowej tam i z powrotem, ulega niszczeniu, nie ma go już w ofercie, trzeba robić zwroty prowizji, trzeba wracać towar na stan, trzeba robić korekty faktur, zwroty z paragonów itd...

Tyle żalu, a teraz pytanie: czy celem ułatwienia, do tego ułatwienia jakim jest Smart, można wprowadzić do oferty pakiety kwotowe do zakupu: np. pakiet braku kwoty do wysyłki Smart w cenie 5, 10, 15 zł. Wirtualne zakupy kwotowe, aby uniknąć bezsensownego wysyłania tam i we wte towaru 🙂

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pinsplash
#21 Demiurg#

@TipTopCraftsByło ( sprawdź tematy na forum), Allegro wie o patologii i nic nie robi. Tyle.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash, robi tyle samo co ubry i bolty, ma gdzieś pracowników (kierowców) i dalej liże dupska klientom.

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

Bo tu nie liczy się sprzedający tylko kupujący. Sprzedawców już od dłuższego czasu ma się w d... głębokim poważaniu 😉
Dużo tych nowych urozmaiceń strzela w kolana nam sprzedawcom, ale najważniejsze że kasa się im zgadza. 
Można tu pisać w nieskończoność i tak nic to nie zmieni - takie prawo monopolisty 😞

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@megii_ss, bo oni uważają, że robia wszystko zgodnie z prawem, a prawo liże dupska klientom.
A najgorsze jest to, że takie firmy mają podejście, że łaskawie dają możliwość sprzedaży/pracy u nich.

@megii_ss, 🌷

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TipTopCrafts 

 a sprzedawca musi zrobić zwrot w systemie fisklanym

udokumentować jego przyczynę

wpisaćna listę zwrotów - zgodnie z rozporządzeniem o kasach fiskalnych

i wykonać przelew zwrotny do Kupującego

 

a wszystko to za darmo - mimo , że nasza konstytucja na którą obecnie ochoczo się powołują posłowie sędziowie i inni co chcą wolno pracujących sądów mówi że każdy ma prwo do godnego wynagrodzenia

 

problem w tym temacie jest darmowy zwrot z inposta - gdyby go nie było nie było by tylu chętnych na takie działanie

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Trudno się oprzeć wrażeniu, że cały ten Smart to jakaś dywersja ze strony konkurencji Allegro. Serwis płaci za to setki milionów złotych rocznie, a dla sprzedawców to utrapienie z różnych powodów (narzucone nierealistyczne koszty wysyłek, bezsensowne zwroty jak opisano powyżej czy bezsensowne zakupy kilka razy w tygodniu po 40+ zł). Tylko lud się cieszy, bo dostał "za darmo" 😋

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Ja do tej pory się zastanawiam jak za 8 czy 9 zł można robić z siebie taką cebulę. Wczoraj kupowałem rzecz za 27 zł od sprzedawcy. Nie przeszło mi nawet przez głowę by zamawiać cokolwiek więcej, co jest mi zbędne. Dla kilku zł robić dodatkową robotę sobie i sprzedawcy?

oznacz moderatorów

goliatt
#9 Pomysłodawca#

@TomBanknoter  oj nie nie lud zapłacił za to 8.99 lub 49 zł 🙂 i myśli, że ma za darmo 😉 sam korzystam ze smarta i jak coś kupuję za 20 zł to albo biorę najtańszą dostawę za 5.90 bo to przecież grosze albo biorę za 40+ i do paczkomatu a zawsze znajdę coś u sprzedawcy co mi się przyda 🙂 Nigdy nie wpadłem na pomysł zamówię 10 sztuk czegoś po 4 zł zostawię sobie jedną i odeślę 9. Po prostu by mi było wstyd tak zrobić bo to typowo cebulackie zachowanie.

Allegro by mogło wprowadzić limit darmowych zwrotów do kilku w ciągu roku i już. Za resztę zapłać 8.99 zł albo zastanów się nad sensownością zakupu.

oznacz moderatorów

TipTopCrafts
#9 Pomysłodawca#

Nic się nie zmienia w temacie. Teraz jakby tego było mało - każdy ma możliwość SMART i co z tego wynika - zwiększona liczba zwrotów - jakby na opak, jakby sytuacja na pocztach, w paczkomatach była normalna. Niby Sprzedawca się cieszy, ale jak widzę 40 zł i SMART, to zastanawiam się co i kiedy wróci....m.a.s.a.k.r.a....

oznacz moderatorów

trixi231
#7 Wielbiciel#

Od 10 lat robię zakupy na Allegro i rzadko zdarza mi się coś zwracać, a jeśli już coś zwracam to tylko wtedy, gdy towar jest niezgodny z opisem. Moje zwroty mogę policzyć na palcach jednej ręki. Owszem korzystam ze smarta ale robię identycznie jak Pan goliatt czyli dobieram coś co może mi się przydać. Jednak wkurza mnie jak widzę sprzedawców, którzy zaniżają cenę towaru  o 1gr. Dlatego za te zwroty możecie podziękować właśnie im. 🙂

Podam przykład: Są na allegro buciki dla 2-latka i u jednego sprzedawcy kosztują 40 zł a u drugiego 39,99 zł. I jak myślicie który sprzeda swój towar?:) 

 

 
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TipTopCrafts dokładnie

do tego rozerwane zniszczone opakowanie towaru

a w przesyłce zwrotnej sam towar

bez dowodu zakupu

bez formularza zwrotu

i do tego przesyłka kompletne no-name bez danych zwracjącego

oznacz moderatorów

fmnina
#8 Zapaleniec#

Jeżeli ktoś dokonuje częściowego zwrotu i pozostawione zakupy są niższe niż 40 zł, czyli nie spełniają zasady SMART, to powinien zostać obciążony opłatą za zwrot. 

oznacz moderatorów