anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta artykuł 2.12 regulaminu

MAMY ROZWIĄZANIE!
AWtrade
#8 Zapaleniec#

W dniu wczorajszym zablokowano mi konto i wysyłając takiego oto maila : 

"

W trosce o bezpieczeństwo transakcji nałożyliśmy na Twoim koncie ograniczenie sprzedaży, automatycznie zakończyliśmy wystawione oferty oraz nałożyliśmy czasowe opóźnienie wypłaty środków z Allegro Finanse do czasu dostarczenia towaru Kupującym.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji (art. 2.12 Regulaminu Allegro) - chcemy mieć pewność, że towar został wysłany do Kupujących.

Przypominamy o obowiązku umieszczania numerów śledzenia przesyłek w zakładce Zamówienia (art. 10.5 Regulaminu Allegro). Jeśli numery nie zostały dotąd wprowadzone, prosimy o wprowadzenie ich do wszystkich zamówień.

Aby się z nami skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego za pośrednictwem tego odnośnika.

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze."

Nie mogę uzyskać żadnych wyjaśnień co konkretnie spowodowało blokadę konta i sporej kwoty na rachunkach allegro. 

Towar został wysłany więc, na dziś jestem zarówno bez tych pieniędzy jak i towaru. 

"Przemiła" pani z Allegro wraca do mnie tylko z jednym wyjaśnieniem - jak klienci dostaną paczki to panu odblokujemy. 

Tymczasem powołując się też na art 10.5 nikt nie jest w mi w stanie wskazać dlaczego go złamałem skoro przesyłki zostały nadane i wysłane w 1 dzień roboczy zgodnie z deklaracją na aukcji - chyba, że są jakieś nowe standardy i sobota oraz niedziela również nagle są dniami pracującymi

 

Nie mogę też uzyskać żadnej informacji co oznacza pozytywne zakończenie transakcji - wystarczy, że klient odbierze przesyłkę z paczkomatu, zostanie ona do paczkomatu dostarczona, czy może mam spełnić jeszcze jakieś warunki - nie wiem - oświadczenie klienta na piśmie, że towar dostał ? 

Tym większe jest moje zdziwienie bo zamówienia z wcześniejszych dni WSZYSTKIE zostały wysłane w deklarowanym terminie i dostarczone. Na dzień dobry zostałem potraktowany jak potencjalny złodziej. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
RED
#21 Demiurg#

@AndreiMashnouski 

taki zapis jest niezgodny z regulaminem allegro i przepisAmi

Weryfikując konto i oceniając stopień bezpieczeństwa dla przyszłych transakcji, bierzemy pod uwagę wiele czynników, danych i zmiennych. Nie możemy jednak o nich informować Użytkowników, gdyż stanowi to tajemnicę przedsiębiorstwa.

Jako użytkownik serwisu masz pełne prawo znać w/w informacje, nie można pisać "nie bo nie" - obowiązuje Cię i allegro regulamin serwisu

 

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Hmm... A "lecą" reklamy w różnych mediach, że sprzedawca po rozpoczęciu sprzedaży na Allegro w ciągu miesiąca zarobił ponad 20 tys. zł. Czyli na jaka kwotę sprzedał towar?

- Czy Allegro też mu zablokowało konto z powodu tak nagłego wzrostu sprzedaży?

- Jak mu się to udało zrobić bez SMARTA?

- Jakbym nie sprzedawał na All od ponad 20 lat, to może mógłbym w to uwierzyć.

oznacz moderatorów