anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

blokada konta za jakość sprzedaży

NajszybszeOkna1
#7 Wielbiciel#

w dniu dzisiejszym moje konto na allegro zostało zablokowane za spadek jakości sprzedaży. Jednak w korespondencji z pracownikiem allegro nie mogę uzyskać informacji co mam zrobić aby zdjąć blokadę. Nie jestem  w stanie zmusić kupujących, którzy wystawili negatywne komentarze ( choć większość jest niesłusznie wystawionych, ponieważ albo kupujący czegoś nie zrozumiał, albo niesłusznie nas oskarżył, albo sprawa została rozwiązana na korzyść kupującego ale on na złość i tak wystawił negatywny komentarz ) do ich usunięcia, a tym bardziej nie jestem w stanie zwiększyć jakości sprzedaży przy zablokowanym koncie. W tej chwili mamy bum na sprzedaż, jest sezon urlopowy, sytuacja na rynku jest taka, że brakuje towaru , kupujący wykupują wszystko na hura. Nie dostaliśmy ostrzeżenia, że jakoś spada i może konto zostać zablokowane. Nie wiem co mam zrobić aby konto odblokować. Miło by było gdyby allegro moje konto odblokowało aby dać nam szanse poprawić sytuację, bez zniesienia blokady nie będziemy w stanie tego zrobić.

Przed sekundą dostaliśmy wiadomość od allegro

"W Państwa sytuacji można działać dwutorowo:
- dojść do porozumienia w sprawie anulowania ocen negatywnych,
- zachęcać zadowolonych Klientów do wystawiania ocen."

ciężko jest zmusić kogoś kto z moich widzimisię wystawia negatywny komentarz do jego usunięcia ( nie ma podstawy do jego wystawienia) oraz ciężko pozyskać pozytywne komentarze jeżeli nie mamy sprzedaży.

Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

jakość sprzedazy to Twoje ostatnie 30 dni wiec jeśli np jutro wskoczy jakas niefajna opinia na 31 dzien to nie bedzie brana pod uwage i jakość obsługi może wskoczyc na akceptowalny poziom

 

Jesli np mało sprzedajesz i ten jeden neg zawazyl na blokadzie to albo sie dogadaj z kupującym albo czekaj 30 dni na wyeliminowanie nega

Jesli bedziesz czekac to np możesz sobie zaplanowac urlop czy remont

oznacz moderatorów

NajszybszeOkna1
#7 Wielbiciel#

to czyli pozytywne komentarze także nie będą brane pod uwagę? Nie wiem czy dobrze rozumiem. Urlop super tylko, że szkoda , że w środku sezonu i bumu sprzedażowego. Mało nie sprzedaję i codziennie mam dużo pozytywów, negatywy to w większości niesłuszne oceny, których ciężko usunąć i dogadać się z kupującym. Już próbowaliśmy się dogadać, jednak żaden nie dotrzymał obietnicy i nie usunął nigdy komentarza negatywnego.  Szkoda, że z allegro nie idzie się dogadać i sami nie powiadamiają sprzedających o zaistniałych sytuacjach tym bardziej, że to sprzedający dają im zarobić, w moim przypadku jest to od 30 do 60 tys zł miesięcznie . Moja konkurencja mimo zgłaszanych ofert nadal ma ogłoszenia, które nie spełniają regulaminu i na dodatek sprzedają poza allegro , co widać po ich sprzedaży ( 1 komentarz wystawiony na rok, a aukcje powyróżniane) Raz noga się podwinęła, niefart i co brak sprzedaży, najlepiej zamknąć się i upaść z braku sprzedaży. 

oznacz moderatorów

iwona3334
#9 Pomysłodawca#

Z tymi ocenami ,to porażka ,tak naprawdę ludzie są złosliwi i nieraz celowo wystawią ci komentarz 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@NajszybszeOkna1 

Twoja ocena jakości sprzedaży to ostanie 30dni

Czyli teraz mamy 22.07 wiec możesz smialo założyc, że oceny ktore otrzymałeś przed 22.06 nie bedą brane pod uwagę.

Załóżmy, że otrzymaleś nega 24.6 wiec za dwa/trzy dni nie bedzie brany pod uwage przy obliczaniu jakosci sprzedazy

 

oznacz moderatorów

NajszybszeOkna1
#7 Wielbiciel#

dzięki za wyjaśnienie

oznacz moderatorów

NajszybszeOkna1
#7 Wielbiciel#

właśnie większość jest z takiego powodu lub tego, że kochane allegro zabroniło czegoś napisać na aukcji. I jak tu zrobić aby ten co po złośliwości wystawił negatywa go usunął , nie ma szans. 

oznacz moderatorów