anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie kampanii ADS

Rad-Stol
#12 Orędownik#

Witajcie

 

Nie wiem czy to tylko moje doznanie (choć wątpię) od pewnego czasu mam problemy z kampanią ADS Express, mianowicie mimo uruchomienia i kwoty której i tak zazwyczaj allegro nie wykorzystuje oferty moich klientów nie są zawsze promowane nawet przy wyszukiwaniu po tytule aukcji pokrywającej się w 90%.

Nie jest to problem tylko na jednym koncie.

Czy wy też macie wrażenie że allegro nas oszukuje? Analizując bierzące i poprzednie statystyki i stosunek kwoty zadanej w kampanii do liczby wyświetleń i kliknięć wg się nie pokrywa, nie mówiąc tu o sprzedaży. CPC w swoich analizach mam ustawione z wachaniem 5% a jest ono prawie niezmienne.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Rad-Stol czy Allegro nas oszukuje? Nie wiem. Ale adsem zarządza system, a system tyle potrafi, ile nauczy go człowiek. Powiedzialabym, że system jest źle skonfigurowany. I wydaje mi się, że ads nie wyszukuje po tytule aukcji, a raczej po popularności produktu. Jeśli masz rzadki albo unikalny produkt, może być problem. Kłania się allegrowa produktyzacja.😉

 

 

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

U wszystkich klientów są sprzedawane popularne produkty i to nie w małych ilościach.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Rad-Stol może warto zrobić przerwę od Adsa i zobaczyć przez jakiś czas czy jest duża różnica w sprzedaży. Może na początek spróbuj na jednym koncie. Przeanalizuj sprzedaż z Adsa. U mnie np. wykorzystany cały budżet dzienny, a potem okazywało się, że tylko 2 góra 3 zamówienia przeszły przez adsa. Jeśli chodzi o tytuły aukcji, to trzymaj się nazw nadanych przez producenta, nie fantazjuj i nie kombinuj. 

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

wszystkie konta którymi zarządzam należą do firm produkcyjnych, jeżeli chodzi o sprzedaż w szczególności u 3 klientów to ads ze względu na ogromną konkurencję robił ok 80% sprzedaży całkowitej z czego express 65-70%. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Rad-Stol jeżeli to firmy z produktami własnymi, to wydaje mi się, że problem może leżeć w sztandarowym projekcie Allegro, czyli w produktyzacji. Eany, kody produktów, marki i cała masa innych parametrów. Bardzo możliwe, że ads jest konfigurowany na wyświetlanie po tych wszystkich parametrach. Głowy nie dam sobie uciąć, ale od kiedy Allegro naciska na produktyzację coś złego  dzieje się z adsem.

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#
kody EAN, produktowe i wszystkie parametry są pouzupełniane. Z tego co wynikło z moich analiz to ADS który żongluje sprzedawcami, tak się składa że w 2 firmach którymi się zajmuje sprzedajemy bardzo dużo tych samych produktów (można powiedzieć kopiuj wklej ) i analizując ADS-a widać naprzemiene wzrosty i spadki reklam, przez co różne firmy w zależności od miesiąca a nawet dnia czy tygodnia wymieniają się miejscami w TOP. Może bym tego nie zauważył u jednego klienta ale prowadząc sprzedaż w 6 firmach te statystyki się pokrywają i widać tu silne działania ze strony serwisu
oznacz moderatorów