anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie konta sprzedającego

abcradek1
#8 Zapaleniec#

Sprzedajemy wiele lat i płacimy też krocie od sprzedaży ,na niektórych produktach po odliczeniu marży allegro nie zarabiamy nic ,po otrzymaniu negatywnych komentarzy 3 pod rząd ,może to być konkurencja nikt tego nie sprawdza ,wszyscy stali klienci zawsze są zadowoleni od x lat . Wyłączają nam aukcje aż poprawimy jakość sprzedaży . Jaka to jakość jak już zaraz nic nie będzie w sprzedaży .Kiedyś sprzedawca mogł też wystawić opinię kupującemu ,który np za 30 zł wyzywa od różnych ,obraża itp .Myślę że to wszystko nie w tą stronę idzie . Też dużo kupowaliśmy z allegro ale teraz jak widzę jak traktują sprzedawców ciężko pracujących tych uczciwych prowadzących działalność ,bo tu pełno niby zwykłych ludzi którzy mają w ofercie po 100 czy 1000 sztuk bez faktur itp nie opłacających zus ,podatki itp . To powinna być sprzedaż dla firm ,a zwykły iksiński powinien wystawiać albo w oddzielnych kategoriach typu odsprzedaż nieudanego zakupu ,bo oni sprzedają jak niby firma a nigdy firmą nie byli . Psują sprzedaż firmom które po opłaceniu wszystkiego zostaje przysłowiowa złotówka ,a oni zarabiają przysłowiowe 10 zł .Coś jest nie tak .

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

95,1% ..... słabo .... , ale na pewno nie jesty to jedyna przyczyna . Nie napisałeś nam wszystkiego .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@abcradek1 zapoznałam się z Twoją komunikacją z nami i rozumiem, że to dla Ciebie mało komfortowa sytuacja, ale decyzja serwisu pozostaje niezmienna. Jakość sprzedaży jest przeliczana codziennie, dlatego aby konto zostało odblokowane, czekamy na poprawę wyników. 
Dla okazjonalnych sprzedających stworzyliśmy Allegro Lokalnie, ale nie blokujemy wystawiania ofert przez osoby prywatne na Allegro. Każdą wzbudzającą Twoje wątpliwości ofertę i sprzedającego możesz nam zgłosić, a na pewno to zweryfikujemy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

No cóż. Nie dziwi mnie wobec takich warunków fakt, że część firm zaczyna ukrywać się na kontach prywatnych. chrzanić faktury, ważne żeby sprzedać, bo inaczej bankrut. Jakość sprzedaży, to powinien być osobisty problem sprzedawcy. Kupujący go ukarali ocenami i co, kopiecie leżącego?

oznacz moderatorów

abcradek1
#8 Zapaleniec#

Czyli co mamy jak inni wystawiać aukcje z różnych kont pod przykryciem że prywatnie ? Niż być faktyczną ,realną dobrą i uczciwą firmą ? I osoba prywatna posiada np 100 czy 1000 rzeczy do sprzdaży ,do tej pory mnie to tak nie interesowało choć było wkurzajace że ja musze doliczyć podatek vat i koszty pozostałe do oferty ,czasem zostaje z niej 1 zł czyli nie zwraca się koszt pakowania ,koperty ,taśma itp ,a ikiński zarabia bez niczego na tej samej rzeczy 10-15 zł to taki przykład i tak jak piszecie jego nie zablokujecie bo to prywatne konto . Allegro stało się dużą platformą i zarabiacie teraz krocie ale trzeba być też człowiekiem bo życie potrafi naprawdę robić różne rzeczy 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@la_nika Jak ktoś ma sprzedawać, jak mu blokujecie konto.

Proszę pamiętać, że na gros zadowolonych klientów zawsze znajdzie się oględnie mówiąc jakaś zołza, która będzie wybrzydzać, obrażać, poniżać, bo jej się należy, bo wstała lewą nogą, bo nie dostała czego chciała i tupie, jak małe dziecko...

Nie rozumiem, dlaczego mały sprzedawca ma u Was pod górkę, a taki gigant, jak MEDJAMarkt może grać klientom na nosie, odwoływać się do swojego sklepowego regulaminu i pomimo, że łamie tutejszy regulamin, jemu wolno i nie wyciągacie wobec tego rynkowego giganta żadnych konsekwencji 😒

Powtórzę raz jeszcze. W Niemczech jest bardzo wymowne przysłowie: Kto grosza (feniga) nie ceni, nie jest wart talara, innymi słowy, kto nie ceni małego (sprzedawcę oczywiście), nie jest wart dużego.

Każdy z nich daje Wam zarobić. Wy jednak jesteście pośrednikami i to, jakie oceny ktoś posiada, powinno być wyłącznie jego sprawą. Mądrzy klienci wyciągną stosowne wnioski i kupią u tego sprzedawcy, którego darzą zaufaniem.

 

Wiola
oznacz moderatorów

StoreGG_17
#7 Wielbiciel#

Pani Kochana !
Proszę namiary na 10 losowych kont sprzedawców  z jakością -,,MEGA EKSTRA SUPER HYPER"  itp .  A zobaczymy czy jutro nie będą mieli oni zablokowanego konta i Jakości ,,MEGA OSZUST POLICJA 997 "

Przez około 3 lata widzę , jak działa ta wasza kontrola Sprzedawców że , na łeP bym musiał upaść zamawiając  np . Sprzęt elektroniczny powyżej 50 zł + .  ewentualnie od tych czołowych sprzedawców co mają znane logo przy swojej aukcji i to nie bardzo bo , i tak można kupić to samo na oficjalnych sklepach  i w większości w lepszej cenie .  Nie widzę sensu zamawiać od sprzedawcy JANUSZ333  od którego , mogę dostać praktycznie wszystko bo , nie weryfikujecie  jakości produktu który sprzedaje tylko to czy odpowiedział na wiadomość kupującego w 2 czy 3 godziny .

Jak zobaczyłem jak wygląda wystawienie czegoś na **piiip** to stwierdziłem  że , na allegro to i Bombe Atomową by można sprzedać o ile  ktoś by wcześniej nie zgłosił takiej aukcji . Więc o czym my rozmawiamy xD

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Wioletta2701 StoreGG_17 Alegro od jakiegoś czasu ma apetyt nie być pośrednikiem.

Zbuduje (już to robi) magazyny i wzorem wielkiego konkurenta, będzie prowadzić sprzedaż.

Wtedy wy będziecie pośrednikami, a Allegro sprzedawcą.

Osobno toczy się dyskusja o "sklepie dla **piiip**ów" i moderatorzy zamilkli pod naporem argumentów. Jak zresztą w wielu innych tematach, gdzie moderator nie odpowiada, bo ich kaleki regulamin się skończył, użytkownicy głupoty wytknęli i lepiej milczeć.

Też mogę nakupić od różnych sprzedawców towary, szybciutko odstąpić od umowy i nawrzucać negatywów. "I co mi Pan zrobi?".

 

oznacz moderatorów

abcradek1
#8 Zapaleniec#

Tak już dużo ludzi mówi że chcą sprzedawać wszystko co mają sprzedawcy i być jedynymi na rynku . Ale teraz klienci bardzo ciężcy i bardzo roszczeniowi ,wyzywają itp.

oznacz moderatorów