anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie sprzedazy

bis22
#8 Zapaleniec#

Jeden klient ma 10 kont. Na zmianę wylicytowuje przedmioty z tych kont. Podaje fikcyjny nr telefonu w profilu. W tym czasie wystawia u siebie na profilu zakupione przedmioty po wyższej cenie. Na kup teraz. Jeżeli ktoś mu kupi to podaje nam dane klienta do wysyłki. Blokuje nam towar, nie płaci nic za magazynowanie, nie da się z nim skontaktować i uważa że nie obowiązuje go regulamin sprzedawcy że powinienem zapłacić do 7 dni. Allegro w ogóle nie weryfikuje takich profili. Macie pomysł jak sobie poradzić z takim przypadkiem???

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Dla mnie sprawa prosta.Wysyłasz do tego kto kupił i zapłacił, a nie na dane które cwaniak Ci poda.

Nie płaci to wrzuć na tzw. czarną listę go i tyle.Ponadto zgłoś sprawę do Allegro.

oznacz moderatorów

bis22
#8 Zapaleniec#

Ale on kupuje raz z konta x a potem z konta y. I wystawia ten towar u siebie i jak ktoś kupi u niego to dopiero płaci albo nigdy... jak go zablokuję to założy kolejne konto. A allegro to tylko pisze automatyczne odpowiedzi a nie rozwiązuje problemy...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowody zgłoś gościa do Allegro.

oznacz moderatorów

bis22
#8 Zapaleniec#

No pewnie że mam dowody. Przecież widać I zawsze sprawdzam nr telefonu a takiego nie ma jak podaje. Teraz kupił 7 przedmiotów na różnych aukcjach przez licytację i mam teraz czekać a ktoś u niego kupi I będę mogła tej osobie wysłać przedmiot. To są jaja...

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Niestety na zakładanie kolejnych kont nic nie poradzisz ale spróbować czegoś musisz.Nie stosuje się do regulaminu ustalonego przez Ciebie wrzucaj go do "Moich nieaktywnych kupujących".Może w końcu go to zniechęci.Jeśli robi to w dużej ilości, a nie prowadzi działalnosci gospodarczej, możesz zgłosić gościa do US, szybko go wyprostują.Być może moderatorzy coś jeszcze poradzą.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@bis22 a wyślij raz jakąś cegłę i zobacz co się stanie, tamten typ nawet nie będzie tej paczki widział więc kupujący będzie miał pretensje do niego.

oznacz moderatorów

bis22
#8 Zapaleniec#

@mix-mce dostanę negatywa ??? 😉

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@bis22 ten typ kupuje tylko z Twojego konta czy innych sprzedających też tak załatwia?

oznacz moderatorów

bis22
#8 Zapaleniec#

@mix-mce nie wiem, kiedyś sprawdziłam mój opis towaru w wyszukiwarce i znalazłam mój opis u kogoś innego. Miał 3 moje przedmioty i jakieś jeszcze więc zdaje się że nie jestem jedyna. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@bis22 no to wysyłaj przedmioty i wrzucaj do paczki informację że towar został zakupiony u naciągacza i bezpośrednio od Ciebie było xxx zł taniej i polecasz kupującemu złożyć skargę do allegro.

Jeśli allegro nie reaguje to masz i tak tylko dwa wyjścia, udawać że problemu nie ma, albo zrobić coś co może mieć różne konsekwencje.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@bis22 Negatywa może wystawić Tobie za każdą transakcję, nawet nieopłaconą, jednak negatyw za taką transakcję zniknie zdaje się po 7 dniach o ile Allegro nie będzie chciało usunąć wcześniej.

oznacz moderatorów

bis22
#8 Zapaleniec#

@ART_FOTO to już nie chodzi o negatywa. Tylko w aukcji bierze udział np 12 osób i on wygrywa i nie płaci. Ja płacę za magazyn a potem jeszcze mam wysłać jego klientowi.... najgorsza jest skala zjawiska bo blokuje mi np 10 % towarów i nie ma żadnej gwarancji że zapłaci. A jak wystawię ten przedmiot jeszcze raz to kupuje z innego konta i znowu ma 30 dni....

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@bis22 30 dni ma w licytacji, 7 w opcji "kup teraz".Jeśli jednak nie stosuje się do regulaminu Twojego sklepu zostaje Ci to co pisałem wcześniej.Jeśli robi to na dużą skalę i kwotę, a wynika że nie prowadzi DG, zgłoś go do US.Wezwij również moderatorów, może któryś skłoni się do sprawdzenia sprawy.

oznacz moderatorów

bis22
#8 Zapaleniec#

@ART_FOTO mam licytacje. I regulamin że czekam 7 dni na wpłatę. Allegro mi to potwierdziło że to obowiązuje. W tym samym czasie ta osoba dostała potwierdzenie od Allegro że ma 30 dni bo licytacja. I ani słowa o obowiazujacym moim regulaminie. I ja jedno a on drugie. Część jego zakupów przerzuciłam na kup teraz ale chciałbym sama decydować jakie aukcje wystawiam a nie robić coś bo ktoś mnie oszukuje. Allegro nie lubi odpowiadać jednoznacznie niestety. 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@bis22 Nie wiem co sprzedajesz, na jakie kwoty.Nie wiem na jakie kwoty gość kupuje i sprzedaje.To że robi to z iluś kont nie ma znaczenia.Jeśli robi to na dużą skalę zgłoś do US.Konta szybko powiążą i jeśli gość nie prowadzi działalności gospodarczej czy to rejestrowanej czy też nie, szybko postawią go do pionu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ART_FOTO

Ale trzeba przyznać, że przedsiębiorczy gość 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg Ano przedsiębiorczy, tylko takim postępowaniem może kogoś doprowadzić do zakończenia działalności w szczególności jeśli ktoś sprzedaje jednostkowe przedmioty.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ART_FOTO 

Tu już powinno Allegro zadziałać i zablokować na dobre typa.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bis22 Cześć 🙂 Na tym koncie nie widzę żadnej sprzedaży. Zweryfikujemy tę sprawę ale poproszę Cię o przykładowe numery zamówień, w których doszło do takiej sytuacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów