anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak mozliwości nadania przesylki przez pocztę polską i z e-nadawcy i przez Allegro

DrukujTanio
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

 

Do wczoraj mogłem wysyłać przesyłki jako: Pocztex kurier 48 przesyłka biznesowa a dziś mam taki komunikat:

Przesyłka nieobsługiwana. Wymagana jest zmiana typu przesyłki. (EN:12203)

Produkt ('Pocztex Kurier 48 (Przesyłka biznesowa) (852)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A.

Poprzez Allegro też był błąd ale za drugim razem zadziałało.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DrukujTanio Pocztex Kurier 48 jest usługą wygaszaną , zmień w ustawieniach dostawy na ,,Allegro Kurier Pocztex ,,

oznacz moderatorów

DrukujTanio
#8 Zapaleniec#

Przesyłka na allegro była jako:

Allegro Punkty Poczta, Żabka
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DrukujTanio zmień na ,,Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex ,,

oznacz moderatorów

DrukujTanio
#8 Zapaleniec#

To są o wiele gorsze metody wysyłki, ale trudno. Etykiety drukują się z złej strony, rozmiary mniejsze, ale co zrobic.

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

U nas dzisiaj podobnie. Do wczoraj wszystko grało, nie zmienialiśmy niczego w ustawieniach, dzisiaj na Baselinkerze wyskakuje komunikat
Zrzut ekranu 2023-02-28 o 13.14.52.png

_______
Kamila
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie bardzo wiem w czym problem.U mnie te paczki nie śmigają juz od jesieni. 4 miesiąc mam w ustawieniach tradycyjny pocztex i jest git.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DrukujTanio
#8 Zapaleniec#

Mi przedstawiciel handlowy z Poczty Polskiej powiedziała ze ta usługa jest wygaszana i już jej nie ma. powiedziałem jej tylko że powinni z Allegro się jakoś dogadać bo oni powinni osunąć ją z metody dostawy skoro ją wyłączyli. nadałem przez Allegro i zmieniłem metody dostaw. Trudno.

oznacz moderatorów

idf2005
#9 Pomysłodawca#

Mogli nam przestawiciele z Poczty powiedzieć, do kiedy usługa Pocztex Kurier 48 będzie aktywna, bo teraz jesteśmy zaskakiwani z dnia na dzień zmianą.

Allegro też na razie nic nie mówiło, do kiedy konkretnie Pocztex Kurier 48 będzie aktywny.

A różnica jest o tyle poważna, że np. w Pocztex Kurier 48 można było wysyłać paczki o długości do 150 cm.

W Pocztex 2.0 długością graniczną jest 120 cm.

Oznacza to, że w każdej paczce którą zmieni się z  Pocztex Kurier 48 na Pocztex 2.0, a będzie ona dłuższa niż 120 cm, trzeba liczyć się z dopłatą za przesyłkę niestandardową w wysokości 25,99 zł.

Poza tym - Allegro w Załączniku nr 16 do Regulaminu Allegro wcale nie informuje, że Pocztex Kurier 48 jest usługą wygaszaną:

"Poczta Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000334972, NIP: 525-000-73-13, REGON: 010684960 o kapitale zakładowym w wysokości 774 140 000 złotych, podmiot świadczący Usługi w ramach metod dostaw: Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie, Allegro Punkty Poczta, Żabka; Allegro Punkty Poczta pobranie, Allegro Przesyłka Polecona, Allegro Kurier Pocztex, Allegro Kurier Pocztex pobranie, Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex, Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex pobranie, Allegro Automat Pocztex"

Więc jak to w końcu jest?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@idf2005 ......,,teraz jesteśmy zaskakiwani z dnia na dzień zmianą.,,...... trąbią o tym wszem i wobec już blisko rok , wiadomości mailowych z Poczty i Allegro multum było  ,chyba z końcem października przyszedł aneks do umowy , przdstawicielka przewoźnika tez wpadła przypomnieć .... nie dało się przegapić !!!!!

oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

@idf2005  napisał(a):

Mogli nam przestawiciele z Poczty powiedzieć, do kiedy usługa Pocztex Kurier 48 będzie aktywna, bo teraz jesteśmy zaskakiwani z dnia na dzień zmianą.


Przecież z rok już allegro informuje o tej zmianie, z kilka maili w tej sprawie wysłali.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak jak wspomniałem wcześniej, ja nie mogę wysyłać tą formą już od 4 miesięcy, bo z końcem października usunięto mi ją z umowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów