anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu prowizji do zamówienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, Kupujący dokonał od zakupu za pobraniem ( ponad 80 000 zł ) - prowizja 5000 zł . Zamówienie zostało anulowane ponieważ kupił celowo i tak by tego nie odebrał. Nie możemy odzyskać prowizji ponieważ nie odstąpił on od umowy ale nie ma z nim żadnego kontaktu , telefonicznego, sms i na e-mail. 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Płacimy miesięcznie około 30 000 zł prowizji miesięcznie i jakoś nie widać u nich (allegro)  dobrej woli. Będziemy musieli nadać paczkę (ponieść koszty przesyłki w 2 strony ) zupełnie niepotrzebnie ale nie ma innego wyjścia bo kupujący specjalnie nie reaguje na żadne wiadomości. W dodatku prowadzi konkurencyjny sklep z takimi samymi urządzeniami 😞  

oznacz moderatorów
Jolciaa901
#2 Obserwator#

Wyślij mu jakąś paczkę byle jaką 🙂

będziesz miał nr przesyłki, że została wysłana i brak odbioru

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@euroglobal_ Wyslij wiadomość przez centrum wiadomości allegro. Coś w tym stylu : "Szanowny Panie nawiązując do Pana zakupu przedmiotu X za kwotę Y oraz naszej konwersacji w dniu XX w której zrezygnował Pan z zakupu, zwracam się tą drogą o jej potwierdzenie. Wiele razy próbowałem się z Panem kontaktować pisemnie, robię to ponownie. Brak odpowiedzi na tą wiadomość w ciągu Y dni uznam za potwierdzenie przez Pana odstapienia od umowy wyrażonego telefonicznie dnia XX"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@euroglobal_  jesłi paczka wróci powinieneś otrzymac zwrot prowizji. U nas czasem sie zdarzają nieodebrane pobraniówki wiec : występujemy o zwrot prowizji, system odrzuca, potem już w odwolaniu podajemy numer przesyłki gdzie w trackingu widac że kupujący nie odebrał.

Wówczas generalnie zwrotu prowizji mamy przyznawane.  Tylko u nas są mniejsze prowizje i nie wiem czy to będzie miało znaczenie ....

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Teoretycznie potrzebne jest oświadczenie o odstąpieniu od umowy ale niezbadane są wyroki allegro i powinni taki zwrot prowizji uznać.

Pamiętaj, że nadając paczkę za pobraniem poniesiesz koszty nadania oraz powrotu do nadawcy - pewnie niemało ale mniej niż 5000 zł. Potem możesz śmiało iść do sądu i ze względną łatwością te koszty od zamawiającego odzyskać.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@euroglobal_ 

Ja bym zrobił małą paczkę, pustą i ją nadal za pobraniem :).

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Najgorsze że kupującym jest konkurencja która oferuje te same produkty w swoim sklepie internetowym . Kiedyś sprzedawali na allegro ale mają zawieszone konto. 

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Najgorsze jest do jakich absurdów muszę uciekać aby odzyskać co moje ...

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@euroglobal_  Mogłeś zaraz po zakupie wysłać przez Centrum wiadomości e-maila do kupującego o treści : Szanowny panie,  z uwagi na znaczną wartość zakupu, i rodzaj wysyłki (pobraniowa) uprzejmie proszę o potwierdzenie chęci zakupu i zapłaty za niego.

Ciekawa jestem jak on by zapłacił te 80 tys dostawcy: Karta"? Gotówka??

Brak odpowiedzi byłby podstawa Twojej odmowy wysyłki. 

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@euroglobal_  A Ty zostaniez obciążony dwukrotna wartościa kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Wiem, że to mało praktyczne rozwiązanie ale w takim wypadku @euroglobal_ może iść do sądu i żądać pokrycia poniesionych kosztów. Taka sprawa w świetle dowodów to w zasadzie gwarantowane zwycięstwo.
Zamawiający będzie musiał zwrócić wszystkie koszty łącznie z kosztami sprawy.
Odechce mu się takich zagrywek na przyszłość.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Zapytam czym ty to wyślesz że kurier przyjmie 80tys pln za pobraniem? Nie widzialem nigdy takiego kuriera to raz a dwa chyba jest limit na transakcje gotowkowe w polsce i nie jest to 80tys to wydaje mi sie ze sie tak nie da 

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Zawsze możesz negatywna otrzymać, jeśli anulowanie zamówienia nastąpiło ze strony sprzedajacego, a nie kupującego, no ale czymże jest negatyw w stosunki do wymiernych strat zw prowizję nienależną Allegro 

 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów