anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu prowizji do zamówienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, Kupujący dokonał od zakupu za pobraniem ( ponad 80 000 zł ) - prowizja 5000 zł . Zamówienie zostało anulowane ponieważ kupił celowo i tak by tego nie odebrał. Nie możemy odzyskać prowizji ponieważ nie odstąpił on od umowy ale nie ma z nim żadnego kontaktu , telefonicznego, sms i na e-mail. 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

czy jest wyjście z tej sytuacji ?

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Przede wszystkim usuń taką formę płatności, odwołaj się od decyzji aitomatu do Allegro. 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@euroglobal_ przykro mi z powodu tej sytuacji, ale decyzję w tej sprawie może podjąć tylko dział, z którym już korespondujesz (sprawa nr 29136648). Dlatego bardzo proszę poczekaj na odpowiedź e-mail w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Kupujący zrobił to specjalnie a teraz również specjalnie nie podejmuje żadnego kontaktu. 

 

allegro odpisało:

,,Na podstawie wniosku dotyczącego zakupu ....  w Państwa ofercie (12956522005) Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen KS 10000E nie mogę przyznać rabatu transakcyjnego - nie przesłali nam Państwo potwierdzenia odstąpienia od umowy przez Kupującego." 

 

pytanie brzmi jak mam to zrobić skoro nie ma z nim kontaktu ? 

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

Chyba nie jesteś zdziwiony - to standard Allegro - takich nigdzie nie znajdziesz 🙂  . Owdowiałej się ponownie podając iż nie masz możliwości kontaktu z Kupującym. To allegro weryfikuje dane rejestrowe Kupujących. Poproś Allegro aby to Oni skontaktowali się z Kupującym i przedstawili dowody iż ta sprzedaż miała w rzeczywistości miejsce. Prowizja jest pobierana z sprzedaż a nie domniemanie sprzedażny. Mój znajomy prawnik zawsze mówi - oskarżony jest niewinny dopóki nie udowodniono mu winy. Ale w Allegro to ty jesteś "wielbłądem" i to Ty musisz udowodnić iż nie masz garbów.

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Ja rozumie ale dział wymaga od mnie dowodu którego nie mogę załatwić. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@euroglobal_ widzisz to teraz wyślij przedmiot. Jak nie odbierze i wróci będziesz miał jako dowód list przewozowy.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:44052296 wysyłanie towaru za 80k to moim zdaniem czyste szaleństwo. Niech coś się stanie to bedzie masakra. Ani towaru ani kasy z prowizji.

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

To jak wybrnąć z tej sytuacji ? dodatkowo towar mógłbym sprzedać komuś innemu a tak będzie tydzień czasu w magazynach logistycznych u kuriera. To jest jakieś nieporozumienie jak allegro z automatu podchodzi do sprawy. 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Trudna sytuacja.

Moze przedsądowe wezwanie do odbioru towaru z określonym czasem?

A później pozostanie Ci pozwanie Allegro.

No chyba, ze stać Cię na luksus o którym napisalem wyzej vs rady innych zeby wyslac... koszty wysylki, powrotu, ubezpieczenia... 😮

Tak czy siak bez Sądu się nie obejdzie. Chyba, że machniesz ręką na w/w koszty które ponieniesz.

@euroglobal_ w ogóle to niech Allegro ogarnie temat i coś wymyśli skoro placisz taką furę kasy miesiecznie.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@euroglobal_ a masz jakieś dowody na potwierdzenie swoich słów?

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Telefonicznie za pierwszym razem otrzymałem do niego odpowiedź że rezygnuje z zamówienia. Potem wykonałem kolejne telefony z prośba o odstąpienie od umowy z allegro albo jakoś wiadomość sms, email ale już bezskutecznie. 

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli masz korespondencję przez serwis allegro - wysłane wiadomości,  a Kupujący nie odpowiada i nie odbiera towaru, to masz dowód. Odwołaj się ponownie do Allegro odnośnie prowizji i powalaj się na tą wysłaną korespondencję i braku odpowiedzi od Kupującego. Nie zapomnij o argumentach iż transakcja nie doszła do skutku.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Zawsze pozostaje Ci Sąd Rejonowy.

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Z kim mam się sądzić ? z  allegro czy z kupującym ? 

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Zależy o co chcesz się sądzić...

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Chcę odzyskać prowizję za niezrealizowaną transakcję . 

oznacz moderatorów
euroglobal_
#7 Wielbiciel#

Ostatecznie myślę o nadaniu paczki , na pewno nie odbierze , wróci do mnie i wtedy dostane zwrot prowizji ? 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@euroglobal_ jakiś dowód będziesz mieć. Bo na razie tylko jest Twoje słowo. Prowizja to opłata naliczana przez allegro. Od ich dobrej woli zależy czy udzielą Ci rabatu transakcyjnego czy nie.

oznacz moderatorów