anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cena 4 razy niższa - anulowanie sprzedaży

Client:100595929
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry 🙂
Ostatnio zdarzył nam się błąd systemu i w niektórych aukcjach cena produktów była 4x niższa niż normalnie 😞 Sporo klientów zamówiło ten towar.

Chodzi o to że system nie źle podpiął ceny produktów. Czyli jak był produkt za 40 euro w baselinkerze to podpiął nam 40 zł do produktu na Allegro gdzie taki produkt na allegro powinien być wystawiony za 160zł

Czy mamy możliwość anulowania takich zamówień? 

Oferta nie jest oznaczona żadną promocją czy wyprzedażą a cena jest wyraźnie niższa od pozostałych.

Nie ukrywam że gdybyśmy mieli faktycznie sprzedać klientowi towar 4 krotnie tańszy, mieli byśmy spore straty.

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:100595929 Jest to podstawa do anulowania sprzedaży. Przy sprzedaży za 25% ceny i to wyjaśnionej dlaczego ( 1 EUR = 1 PLN w tym wypadku ) możesz się powołać się na rażący błąd w cenie. Spróbuj wyjaśnić kupujacym ( nie wiem jaka to skala) - ale wydaje się że negatywów nie unikniesz.

 

Ps. Powołaj się na art 84. KC

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:100595929 musisz wyważyć co dla Ciebie będzie mniejszy złem - strata finansów czy drastyczny spadek w jakości sprzedaży . Nie znamy skali problemu , ale spadek jakości skutkuje dużo mniejszą sprzedażą , atrakcjnością ofert w sortowaniu , a nawet blokadą konta. Jeśli jest to sprawa kilku stówek po mojemu lepiej wysłać , szybko odbijesz , ale decyzja należy do Ciebie .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:100595929 Niestety za błędy się płaci - klienci zawarli prawnie wiążące umowy i mogą domagać się wydania towarów. Istnieje podstawa prawna do odmowy sprzedaży w podobnych przypadkach, ale to musi być rażąca pomyłka w cenie, którą klient może łatwo zauważyć, na przykład cena 1 zł za coś, co jest warte 1000 zł. 25% to nie jest rażący błąd w cenie moim zdaniem, może to być zwykła obniżka ceny, wyprzedaż itp. Nie musi być specjalnie oznaczona. Ostatecznie rozstrzygnąć to może tylko sąd.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 sprzedaż za 25% ceny - czyli 75% poniżej ceny normalnej - chyba jednak jest podstawa 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Chyba jednak nie ma. Nie Ty o tym decydujesz i nie ja. Tylko sąd.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

Witaj, @Client:100595929.

Obniżki cen nawet o 80% to zwyczajna praktyka w sklepach internetowych. Klienci mieli prawo zakupić towar po obniżonej cenie i mogą domagać się jego wydania. "Anulując" wiążące Cię umowy narazisz się na kłopoty, przy których strata nawet kilku tysięcy złotych będzie się wydawała małym kosztem.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów