anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cesja konta - czas trwania

Idź do rozwiązania
Bialawydra-pl
#8 Zapaleniec#

Cześć,

chcemy zmienić dane firmy, wiemy, że jest możliwość - za pomocą formularza. Chcemy wiedzieć jak długo to trwa. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Bialawydra-pl Cześć. Czas realizacji zależy od tego, czy wszystkie dokumenty będą się zgadzały i od liczby zgłoszeń w tym czasie - nie jestem w stanie podać Ci konkretnego przedziału czasowego. Zawsze możesz zgłosić się do nas na Gadane z numerem zgłoszenia i poprosić o przyspieszenie (będziemy się wtedy bezpośrednio kontaktować z odpowiednim zespołem). 

Samo konto Allegro nie może być przedmiotem zbycia. Zmiana danych jest możliwa, jeśli konto np. stanowi składnik zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która podlega zbyciu.

Pamiętaj, że oświadczenie wraz z podpisami i pieczątkami obu stron przesyłasz przez formularz kontaktowy. Samo oświadczenie musi zawierać wszystkie punkty:  

1.Zaadresowane do Allegro.pl sp. z o.o.:

a. Zapis o przejęciu praw i obowiązków związanych z prowadzeniem działalności firmy "X" przez firmę "Y" na podstawie............... (rodzaj dokumentu) w dniu .............

b. Zapis o przejęciu przez nowe przedsiębiorstwo aktywów i zobowiązań wobec Allegro powstałych podczas użytkowania konta przez poprzednią firmę

c. Zapis o przejęciu przez nowy podmiot obowiązków wobec dotychczasowych kontrahentów (w przypadku odstąpienia od umowy, reklamacji związanych z niezgodnością towaru z umową, brakiem towaru).

d. Informacja, że zgadzają się Państwo, że „Rozliczenia dotyczące wypłaty środków z rachunku PayU i Przelewy24, należą do indywidualnych ustaleń pomiędzy stronami umowy (firma „X” i firma „Y”) przenoszącej własność przedsiębiorstwa /zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Po zmianie danych na koncie Allegro, nowy Użytkownik zobowiązany jest do aktualizacji danych w PayU oraz w Przelewy24 i potwierdzenie ich przelewem weryfikacyjnym”.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Bialawydra-pl
#8 Zapaleniec#

Hej, dzięki za odpowiedź! Zgłosiliśmy cesję, numer zgłoszenia 22655355.

Czekamy na dalsze kroki.

 

oznacz moderatorów
fphumazak
#1 Nowicjusz#

witam nasza firma , jednoosobowa działalność gosp zbyła część przedsiębiorstwa na rzecz nowo powstałej spółki i zostało to zgłoszone do allegro ale ich operator finansowy to odrzucił , proszę o info czy u Was to przeszło i  jak wyglądało

oznacz moderatorów
juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

Możesz napisać jak wygląda wzór cesji? Chcę konto allegro firmowe przenieść na firmę męża. 

oznacz moderatorów
Bialawydra-pl
#8 Zapaleniec#

Jesteśmy w trakcie weryfikacji danych do wpłat, PayU oraz P24, dane w koncie zostały zmienione. Proszę daj znać czy możemy już dokonywać sprzedaży czy należy czekać na akceptacje?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Bialawydra-pl Przelewy24 są już aktywne, natomiast jeśli chodzi o PayU to musisz jeszcze chwilę poczekeć na zakończenie weryfikacji. Możesz już jednak bez przeszkód prowadzić sprzedaż. Środki, które zgromadzisz na saldach w Allegro FInanse, na pewno nie zginą, ani nie mogą być w żaden sposób anulowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
fphumazak
#1 Nowicjusz#

Nasza firma też złożyła wniosek o cesję .Mimo posiadania prawidłowej dokumentacji jak umowa zbycia itp z jakiegoś powodu operator finansowy odrzucił wniosek , czy powodem może być brak wysłania tego oświadczenia ?

oznacz moderatorów