anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę wysłać zwrot za pomocą allegro a nie sam

dawid11666
#1 Nowicjusz#
  • Zamówiłem kuchenkę gazową ale niestety pomyliłem szerokość. Zrobiłem zwrot i dostałem mail. Zdjęcie 1. 
  • Chcę zmienić sposób wysyłki ale jak klikam to przenosi mnie do okna gdzie mogę nadać tylko sam a problem jest tym że jak próbuję nadać sam to mam problem bo żaden kurier nie chce odebrać bo za duży wymiar bądź za duża waga itp.
  • Jak to rozwiązać 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@dawid11666 skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj czy odebrał by to na swój koszt a potem ty byś mu zwrócił za przesyłkę. Albo nadaj sam. Poszukaj kurierów u jakiegoś brokera np sendit, furgonetka, epaka... Ale podejrzewam, że to koszt rzędu ok 150 zl

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dawid11666 Napisz do sprzedawcy i poproś o podesłanie kuriera 🙂

Art. 34. 3. Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a rzecz dostarczono
konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy,
przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania rzeczy na swój koszt, gdy ze względu
na charakter rzeczy nie można jej odesłać w zwykły sposób pocztą

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 autor posta kupił kuchenkę na pokazie w hotelu, czy jakimś jarmarku?! Bo do tego podałeś mu przepis, to jest właśnie zakup poza lokalem przedsiębiorstwa. Przy zakupie na odległość (tym jest zakup na Allegro) obowiązują inne paragrafy. Kuchenkę przyjmie prawie każdy większy kurier, tylko na palecie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot jest zawsze opisany w ofercie zakładka "Zwroty", co tam napisane? jeżeli chcesz to zrobić z Allegro to zakup musiał być ze Smartem, był? Uważam że sprzedający powinien się tym zająć:

Art. 34. 3. Jeżeli umowę zawarto poza lokalem przedsiębiorstwa a rzecz dostarczono
konsumentowi do miejsca, w którym zamieszkiwał w chwili zawarcia umowy,
przedsiębiorca jest zobowiązany do odebrania rzeczy na swój koszt, gdy ze względu
na charakter rzeczy nie można jej odesłać w zwykły sposób pocztą

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 następny, który myli sprzedaż na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa... 😬

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@dawid11666 
Kuchnię wolnostojącą musisz nadać na palecie lub półpalecie. Popatrz na ceny przesyłek paletowych u poszczególnych brokerów kurierskich. Najtaniej wyjdzie prawdopodobnie Geis lub Poczta Polska. Bez palety duży sprzęt AGD wozi Zadbano, ale oni raczej tylko firmy obsługują.

Allegro udostępnia zwroty tylko w ramach Allegro Smart. Nie obejmuje on natomiast towarów wielkogabarytowych jak kuchnie, lodówki, szafy itp..

oznacz moderatorów