anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co dzieje się z algorytmem - predykcją?

_AKANTUS_
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry Allegro!

Proszę o wyjaśnienie poniższej sytuacji.

Zamówienie opłacone dziś tj czwartek, czas wysyłki 2 dni robocze -  czyli powinno być - wysyłka poniedziałek a  dostawa inostem na wtorek.

A tu taka niespodzianka:

nr zamówienia: 3c476660-d15d-11ee-85c1-91f6b9a4af80

Zrzut ekranu 2024-02-22 230839.png

 

Na jakiej podstawie pokazujecie Kupującemu dostawę na sobotę, skoro wszystkie moje dotychczasowe przesyłki (a nie było ich wiele) były nadawane dokładnie 2-go dnia roboczego, porównanie kolumny F z L w screen raportu skuteczności wysyłki.

Zrzut ekranu 2024-02-22 231256.png

Produkt jest wykonywany na zamówienie, więc nie podlega zwrotowi, a Kupujący przez WASZ błąd nie otrzyma go na sobotę! Tylko na wtorek - wysyłka zaplanowaną ma na poniedziałek, zgodnie z moją deklaracją.

Również mam nadzieję, że Wasze błędne wyliczenia nie będą miały wpływu na moja statystykę !!!!!

 

-----------

Kinga

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wyłącz dostawy szybsze niż Twoja deklaracja. 

Co 10 dni pamiętaj by wyłączyć bo samo się włącza. 

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@

oznacz moderatorów

_AKANTUS_
#8 Zapaleniec#

@Halfrunt jeżeli żadne zamówienie nie zostało wysłane szybciej to dlaczego mam korzystać z opcji, która mnie nie dotyczy ? Nadaję przesyłki zgodnie z moją deklaracją.

Problem z błędnie wyświetlaną predykcją pojawił się u mnie wczoraj tj. czwartek, więc jest duże prawdopodobieństwo, że Allegro znów miesza w algorytmie. W ciągu kilku wcześniejszych dni  był tu zgłaszany ten sam problem przez innych sprzedawców.

 

---

Kinga

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Pewno że miesza, ja dostałem negatywa bo klientka widziała w sobotę informacje że w niedzielę dostanie produkt i w dodatku oskarżyła mnie o opieszałość w wysyłce, która zrealizowałem w poniedziałek. 

Ale wyłączam tę opcję, bo wtedy zapomniałem i też nigdy w sobotę wcześniej nie wysłałem paczki. 

oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

I tak Ci napiszą że wszystko jest w porządku. Choćby nie wiem co, to będą bronić tego ułomnego algorytmu, a raczej ułomnego umysłu, który stworzył tenże algorytm.

Tutaj podobna sytuacja: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czas-wysyłki-allegro-one/td-p/739901 

oznacz moderatorów

_AKANTUS_
#8 Zapaleniec#

@BikeOutlet_pl na screen w Twojej sprawie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czas-wysyłki-allegro-one/td-p/739901  

widziałam, że kupujący ma zaznaczone opóźnienie przesyłki, a jak wygląda sytuacja w statystyce terminowych wysyłek - chodzi o te konkretne zamówienie, czy widnieje jako nadane po terminie? 

----

Kinga

oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

Tu się o dziwo zgadza, tzn. jest wysłane w terminie. 

oznacz moderatorów