anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jest nie tak?

Arekkk9
#9 Pomysłodawca#

Proszę o podpowiedź co zrobiłem nie tak.Dodałem do cennika dostaw,dostawy za granicę cennik Z ALLEGRO allegro DPD.Np Niemcy 29,99.Mam umowę z DPD na paczki krajowe.Klient zakupił towar wysyłka do Niemiec,zapłacił według cennika allegro 29,99.Moje zdziwienie na fakturze z DPD  spedycja międzynarodowa 211 zł do zapłaty.Paczkę wpisywałem jak każdą przez strone DPD  wkleiłem link z zamówienia jak zawsze przy krajowych paczkach.

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Arekkk9, czy mogę Cię prosić o wskazanie numeru zamówienia, w którym naliczono Ci taką opłatę? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

m.milek
#10 Popularyzator#

@Arekkk9 

Dałeś złapać się na kolejną genialną dobrą zmianę, która w myśl polityki allegro stanowi: dobro klienta  (kupującego ) i jego zadowolenie jest najważniejsze i jest ponad wszystko :).

Poniżej moja korespondencja w tej samej sprawie z tą różnicą, że zrezygnowaliśmy z wysyłek za granicę - miłej lektury:

"Dzień dobry

proszę o wyjaśnienie zawiłości cennika

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowa-metoda-dostawy-w-allegro-standard-wysylka-z-polski-za-gran...


Przykładowa wysyłka do kraju jaka nas interesuje to:

Allegro Kurier DPD Finlandia
przesyłki o wadze od 20 do 31,5 kg

Podany w cenniku koszt dostawy wyniesie 86,99 + 129,99 zł brutto = 216,98zł.

Dlaczego możemy ustawić maksymalna cenę 99,99zł??

Kto pokrywa różnicę??

Ponadto jak mamy rozumieć poniższą informację umieszczoną pod cennikiem:
*różnica ta wynika z tego, że do ceny dostawy możesz liczyć koszt przygotowania paczki do wysyłki."

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Kwota 86,99 zł brutto odnosi się do usługi podstawowej, czyli paczki o wadze do 10kg. Jeśli jednak waga paczki zostanie przekroczona, doliczymy opłatę w wysokości 129,99 zł brutto (w przypadku paczki o wadze od 20kg do 31,5kg). Stanie się tak ze względu na usługę dodatkową za przekroczenie wagi 10 kg, którą będzie musiał wykonać przewoźnik.

Jeżeli waga paczki przekroczy 10kg, różnicę w cenie za dodatkowy gabaryt, będą pokrywać Państwo. Zapis "*różnica ta wynika z tego, że do ceny dostawy możesz liczyć koszt przygotowania paczki do wysyłki." dotyczy kwoty, którą maksymalnie mogą Państwo podać w cenniku, czyli w tym przypadku 99zł. My natomiast naliczymy Państwu tylko 86,99 zł (w przypadku paczki do 10kg).

Pozdrawiam
// Dominik [edycja]
Zespół Allegro

"Dzień dobry,

proszę w takim tazie o wyjaśnienie, w jaki sposób mamy wygenerowac
zysk z marzy, która nawet nie pokryje kosztów dostawy...

Z poważaniem

Michał [edycja]

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania.

Tak jak napisał kolega kwota 86,99 zł brutto odnosi się do usługi podstawowej, czyli paczki o wadze do 10kg. Jeśli jednak waga paczki zostanie przekroczona, doliczymy opłatę w wysokości 129,99 zł brutto (w przypadku paczki o wadze od 20kg do 31,5kg). Stanie się tak ze względu na usługę dodatkową za przekroczenie wagi 10 kg, którą będzie musiał wykonać przewoźnik.

Więc jeżeli mają Państwo przesyłki o tak dużym gabarycie, który przekracza wymiary maksymalne DPD czyli w przypadku przesyłki powyżej 10 kg można się zastanowić nad zmianą przewoźnika na bardziej dogodnego, ponieważ wysyłanie przesyłkę ponadgabarytowych w tym wypadku wiąże się z wyższym kosztem.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaje do dyspozycji.

Miłego popołudnia!Pozdrawiam
// Karolina [edycja]
Zespół Allegro

"Dzień dobry,

nie bardzo rozumiem jakie są intencje Allegro.

"doliczymy opłatę w wysokości
129,99 zł brutto (w przypadku paczki o wadze od 20kg do 31,5kg)"

Allegro doliczy? Czy firma kuierska?

Jakim cudem mała firemka może wynegocjować lepsze stawki na wysyłki w
porownaniu do Allegro. Może Pan mi to jak dziecku wytłumaczy?


To może zadam pytanie, które bedzie dla Pana zrozumiałe, a Pan nie
bedzie mnie uczył czytania ze zrozumieniem, bo ja od samego początku
wiem jakie sa intencje allegro.

Nie dość że obciążycie nas prowizją od sprzedaży i WYSYŁKI!!! to jeszcze mamy dopłacać do
wysyłki wg stawek allegro???


Pytanie brzmi: Dlaczego w cenniku dostawy nie możemy podac pełnej
kwoty za wysyłkę, którą obciąży nas allegro?

Skoro teraz na nas cedujecie negocjowanie z firmami kurierskimi
tanszej dostawy to po jaką ... proponujecie tAkie ceny zaporowe?
Konkretnie czemu to ma służyć?

Z poważaniem Michał [edycja]

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że sytuacja jest dla Pana niekomfortowa. W takim wypadku może Pan poinformować Kupującego, że wysyłka będzie wymagała dopłaty.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaje do dyspozycji.

Miłego dnia!

Pozdrawiam
// Kacper [edycja]
Zespół Allegro

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość, jednocześnie przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zgodnie z zapisem z artykułu, który wysłał Pan w pierwszej wiadomości, koszt usługi dodatkowej ponosi Sprzedający - Kupujący zapłaci za przesyłkę cenę usługi podstawowej, którą Sprzedający ustawi w cenniku.

Z tego powodu (powołując się na przykład z wysyłką do Finlandii) można ustawić maksymalnie 99,99 zł. Różnica 13 zł jest po to, aby Sprzedający mógł zapakować przesyłkę bez dodatkowych kosztów z jego strony.

Pozdrawiam
// Magdalena [edycja]
Zespół Allegro

"Dzień dobry,

nadal nie uzyskałem odpowiedzi na PROSTE PYTANIE!

Pytanie brzmi: Dlaczego w cenniku dostawy nie możemy podac pełnej
kwoty za wysyłkę, którą obciąży nas allegro?

Dajecie dwie mozliwości:

1. sprzedający ma dopłacać do kosztów dostawy przy paczka których waga
przekracza 20kg
2. sprzedający może sobie poszukać tańszego przewożnika?


Czy Pani też nie potrafi odpowiedziec na proste pytanie?

Z poważaniem Michał [edycja]

Dziękuję za wiadomość,

metoda, którą Pan wybrał przeznaczona jest do wysyłania przesyłek określonego gabarytu. Usługa dodatkowa nigdy nie może być wliczona do kosztu dostawy, ponieważ pokrywa ją Pan jako Sprzedający. Jeżeli więc nadaje Pan przesyłki niegabarytowe, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie innej formy dostawy. Jeżeli chce Pan pozostać przy formie z przedrostkiem Allegro konieczne będzie zaakceptowanie ceny podstawowej i pokrycie kosztów usługi dodatkowej, podyktowanej przez przewoźnika.

Pozdrawiam
// Iga [edycja]
Zespół Allegro

"Dzień dobry,

Szanowna Pani, nie dziękuję za kolejny wykład.

Nie wiem jaki jest staż Pani pracy w spółce Allegro,
natomiast wiem od ilu lat dzięki mojej oraz moich współpracowników
ciężkiej pracy Allegro zbudowało swoją POTEGĘ.

Ponownie Panią oraz pani koleżanki oraz kolegów informuję, że nikt w
Polsce nie ma i nie będzie miał lepszych warunków z firmami
kurierskimi.

Jeżeli to wreszcie jest dla Was zrozumiale, to dla mnie jest
niezrozumiałe, co to za problem, żeby cennik dla wysyłek zagranicznych
można było dodać w takiej
formie, żeby sprzedawca nie DOPŁACAŁ i handel z klientami na allegro
był możliwy i OPLACALNY.

Wobec tego ponownie wnoszę o kolejną zmianę, która będzie korzystna dla
sprzedawcy a co za tym idzie ALLEGRO.

Z poważaniem Michał [edycja]

Dziękuję za wiadomość,

przepraszam za nieprecyzyjną wiadomość - nie mamy żadnej umowy z przewoźnikiem w zakresie przesyłek większych, niż wskazane przez przewoźnika. Dla jakiejkolwiek metody z przedrostkiem Allegro, czyli takiej gdzie negocjujemy umowę z przewoźnikiem możliwe jest jedynie nadawanie przesyłek mieszczących się w gabarycie wskazanym w umowie za maksymalną cenę, jaka dotyczy usługi podstawowej. Jeżeli więc nadaje Pani przesyłki, do których doliczone są opłaty z uwagi na gabaryt i nie chce Pani ponosić takich opłat konieczne będzie korzystanie z opcji zamieszczonej na zrzucie ekranu.

Pozdrawiam
// Iga [edycja]
Zespół Allegro

"Dzień dobry,

nie rozumiem...jak nie macie umowy...ostatnia pozycja w zrzucie z ekranu cennika Allegro dla DPD

https://prnt.sc/1s1hkp2


Allegro Kurier DPD Finlandia
86,99 zł brutto
86,99 + 59,99 zł brutto
86,99 + 129,99 zł brutto
4 dni robocze

Z poważaniem Michał [edycja]

Dzień dobry,

w taki razie skąd te pozostałe kwoty "Usługa dodatkowa", które ewentualnie sprzedawca
miał by zapłacić allegro, skoro teraz Pani twierdzi że Spółka Allegro
nie ma umowy na te usługi ponadgabarytowe z firmami kurierskimi?

Z poważaniem
Michał [edycja]

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zgodnie z cennikiem cena wysyłki przesyłki metodą Allegro Kurier DPD Finlandia wynosi 86,99 zł. Dla tej metody, jak również dla pozostałych metod w tabeli (znajdującej się tutaj), określono maksymalne wymiary przesyłek: Paczka standardowa musi mieć kształt regularnego prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element. Maksymalne wymiary paczki to 2x szerokość + 2x długość + wysokość < /= 300 cm, przy czym najdłuższy bok paczki nie może być dłuższy niż 175 cm (maksymalna wysokość).

Jeżeli przesyłka przekroczy wymiary określone przez przewoźnika zostanie doliczona opłata za przesyłkę ponadgabarytową, zgodnie z cennikiem przewoźnika. Nie ma możliwości ustalenia innej ceny niż, ta maksymalna określona w artykule dla tej metody.

Jeżeli wymiary przesyłki przekraczają wymiary wyżej określone, proszę się zastanowić na wyborem innej metody dostawy.

Przy wskazanych metodach rozliczenie następuje bezpośrednio z Allegro, ale to przewoźnik przekazuje nam informacje o obciążeniu rachunku kwotami za opłaty dodatkowe.

Aktualnie nie ma innej metody dostawy do Finlandii, w której określone byłyby większe gabaryty dla przesyłek.

Pozdrawiam
// Aneta [edycja]
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

blooming12
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

m.milek 

Odbyłam dokładnie podobną rozmowę w sprawie tej tabeli. Tak jak i Ty nie otrzymywałam konkretnej odpowiedzi przez 2 godziny 🙂
W końcu stało się jasne, że opłaca się wysyłać przez DPD jedynie do 10 kg i w cenniku trzeba wpisać, że jedna paczka = 1 produkt lub jedna paczka = 10 kg. Wtedy automat podzieli zamówienie na 2 lub więcej i każda do 10 kg - i tylko wtedy wyskoczy klientowi cena za każdą paczkę i Ty nie dopłacisz do tego (tylko klient zapłaci za wiele paczek i co najważniejsze, wyświetli mu się faktyczna kwota do zapłaty).
A kwestie tych horrendalnych dopłat są abstrakcyjne - nie wynegocjowali nic poza tymi 10 kg i po prostu do swojej wynegocjowanej kwoty na paczki 10kg dodają to, co wypada z ogólnego cennika DPD .

Ale cała ta akcja z przesyłkami zagranicznymi DPD jest w takim razie myląca - powinni zrobić akcję z paczkami DPD zagranicznymi do 10 kg... W innym przypadku wiele jeszcze osób się natnie i zapłaci za przesyłki więcej niż jest w stanie zarobić na produkcie, a może więcej niż wart jest produkt.

A jeśli nawet chcieli by pozostać przy tej akcji to powinni udostępnić klientom z zagranicy faktyczne koszty przesyłek, tak aby Sprzedający nie dopłacali do nich. Mnie również konsultantka Allegro zaproponowała, abym po otrzymaniu pieniędzy od klienta, pisała mu maila, że musi dopłacić do przesyłki powyżej 10kg, a inaczej nie będę mogła zrealizować zamówienia... ale z tego co się orientuję to chyba niezgodne z prawem...

[edycja] dołącza o 17:07
Jeśli zostanie naliczona opłata może Pan poprosić kupującego o dopłatę za przekroczenie
wagi. 17:18
Maksymalna cena o jaką można poprosić to 30 zł. 17:18

oznacz moderatorów