anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co jest z tą prowizją od sprzedaży?

mwmonety
#21 Demiurg#

co jest z tą prowizją od sprzedaży .nigdy wcześniej nie sprawdzałem jak wylicza się tę prowizję ale teraz to już muszę i tak sprzedałem przedmiot za 6 zł plus koszt wysyłki system naliczył mi ponad 11% prowizji i tak samo nalicza gdy inny klient kupił kilka pozycji (ja mam smarta i on też) i od każdej pozycji system allegro policzył też po ponad 11% a przecież wysyłka jest darmowa w tym przypadku a ja bulę za każdą pozycję z prowizją wysyłki .dodam jeszcze że najczęściej u mnie kupują osoby po kilka ,kilkanaście a nawet kilkadziesiąt pozycji na jednym zamówieniu i aż strach pomyśleć ile będę stratny .jak sobie z tym radzić?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety jak radzić podnieść ceny co by się opłacało 🙂 Nie masz wpływu czy będzie z smarcie czy nie czy zapłacisz prowizję od wysyłki czy nie musisz uśrednić i skalkulować straty, dodając do każdej pozycji np. 50 gr. 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

jest to rozwiązanie wystawiam wszystko w licytacjach (często 1 zł  w tym przypadku cenę przedmiotu reguluje rynek ) przy pozycjach w licytacji z ceną startową ustaloną przez siebie już tak robię

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety  Nie możesz płacić prowizji od wysyłki jak wynosi ona 0 zł  a tyle dostajemy  przy smarcie 🙂 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

nie powinienem ale sprawdzam w potrąceniach allegro i jest mi tak naliczone jak to tak dalej będzie wyglądać to sprzedaż na tym portalu może dobiec końca ,dobrzy sprzedawcy odejdą a zostaną sami zadowoleni klienci o których dobra walczy allegro nie patrząc kto ich finansuje .mniej wystawców=mniej towaru =straty po obu stronach

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety Czyli za sprzedany przedmiot w smarcie potrącają Ci więcej niż wynosi prowizja w Twojej kategorii? Bo z tego co piszesz potrącają bez smarta 11 % i ze smartem też 11 % ale  wtedy tylko za sprzedane przedmioty .  I tak właśnie miało być.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

tak to wygląda bez smarta cena przedmiotu plus wysyłka ponad 11% i tyle samo prowizji za każdy przedmiot z zamówienia kilku sztuk ze smartem

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety Ale tak to miało właśnie działać. Prowizję zawsze będziesz miał 11 % tyle że raz obejmie koszty dostawy a innym razem (w smarcie ) nie .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

tyle że w smarcie też nalicza system te 11% z hakiem a moi klienci kupują zwykle dużo pozycji na jeden koszt (smart 0 zł ) a mnie system doi za każdą pozycję z prowizją od wysyłki gdzie od 0 zł nie da się prowizji naliczyć chyba że coś się w matematyce zmieniło?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety  Ja wymiękam:) Nie obraź się, ale po prostu nie ogarniasz zasad tej prowizji .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

spoko rozumiem tylko mi się to nie podoba 

oznacz moderatorów

green_boutique
#9 Pomysłodawca#

Chyba nikomu się nie podoba. To jest dramat dla sprzedawców, ale allegro robi co chce i nie liczy się z nikim. Niestety nie mamy na to najmniejszego wpływu. Opcje są takie:

  • podnosisz ceny (przynajmniej na pojedyncze oferty)
  • przenosisz sprzedaż gdzieś indziej
  • albo nic nie zmieniasz i tracisz
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

pierwsze dwa punkty już zrobiłem gdzieś i jakoś trzeba zarabiać 

oznacz moderatorów

green_boutique
#9 Pomysłodawca#

Niestety brakuje solidarności sprzedających. Każdy powinnien podnieść ceny o kwotę prowizji od dostawy. Może allegro by się wreszcie obudziło.  Wydaje mi się, że nie wszyscy się jeszcze zorientowali jak naliczana jest ta prowizja. Może jak przyjdą faktury czerwcowe to zaczną się masowe podwyżki. 

oznacz moderatorów

green_boutique
#9 Pomysłodawca#

prowizja od sprzedanej 1 sztuki towaru to 11% - jak coś kosztuje 6 zł to płaciłeś 0,66 zł prowizji za 1 sztukę

teraz jak sprzedałeś 1 sztukę to płacisz 0,66 zł prowizji od towaru + 11% prowizji od kosztu przesyłki czyli np. 8,99x11% = 0,99 zł RAZEM: 1,65 zł za 1 sztukę. 

Jak ktoś ma smarta i kupi od Ciebie kilka sztuk produktów i dostawa będzie za 0 zł to wtedy znowu płacisz tylko 0,66 zł. 

Nie masz wpływu na to ile będzie ofert na pojedyncze sztuki, a ile na darmową dostawę więc trzeba podnieść wszystkie ceny produktów o 0,99 zł żeby nie stracić. 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

masz rację ale jest to kłopotliwe mając wystawionych kilkaset lub kilka tysięcy aukcji to zmiana cen przedmiotów trochę potrwa 

oznacz moderatorów

green_boutique
#9 Pomysłodawca#

Można zaznaczyć wszystkie produkty, kliknąć zmień cenę a potem "dodaj" i wpisać 1 zł czyli kwota prowizji. Ja niestety nie mogę tak zrobić ponieważ nie mam jeszcze uzupełnionych wszystkich "nazw handlowych" i "kodów producenta". Allegro blokuje wtedy automatyczne zmiany cen i ilości. Dziwnym zbiegiem okoliczności wszystko w tym samym czasie zaczęło obowiązywać 😞

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

u mnie to się tak nie da sprzedaję antyki w licytacjach i ten trik raczej nie przejdzie

oznacz moderatorów