anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki "wybranej", a nie "opłaconej" formy wysyłki...

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Z Allegro otrzymałam odpowiedź na swoje zapytanie:

Dla ofert “Kup Teraz” prowizja zostaje naliczona w momencie, kiedy Kupujący wybierze formę dostawy. W przypadku zmiany metody dostawy na inną, tańszą lub droższą, system weźmie pod uwagę pierwszy wybór Kupującego.

Mam bardzo często klientów, którzy kupują na 20-stu aukcjach drobne przedmioty do kilku zł za każdy i po każdym takim zakupie wybierają formy wysyłki, ale rezygnują z płatności. Ja dostaję wtedy powiadomienie, że Klient kupił przedmiot, wybrał formę wysyłki i tyle. Potem Klienci wybierają przez www wszystkie transakcje nieopłacone i kończą zakup z JEDNĄ wybraną przez siebie formą wysyłki. Płacą i dla nich finito. 

W powyższym przykładzie - zapłacę 20 razy za przesyłkę dla tej jednej transakcji?!?!?!?!?!

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Czyli co, powiedzmy ktoś ma kuriera UPS, gdzie ich stawki dochodzą nawet do 25zł (dla tych, co bardzo rzadko wysyłają), nagle kupujący zmieni sobie na list i bulimy prowizję od 25zł? 🙂

Oczywiście w najgorszej sytuacji, taki graniczny przykład.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

A teraz proszę sobie wyobrazić, że kupuje 4 przedmioty nie przez "dodaj do koszyka", tylko każdy osobno jako "kup teraz" - wybiera formę wysyłki za 25zł, ale nie płaci. Potem te 4 przedmioty przez www zbiera do kupy i finalizuje transakcję jako jedną z jedną formą wysyłki np. InPost.

4 razy naliczą prowizję od 25zł?!?... 

W myśl tego, co mi napisała babka, z którą obecnie koresponduję w temacie prowizji z POMOCY ALLEGRO - tak, naliczą od czterech 25-tek. 

 

 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@Klocko-m-ania  tak działają ciekaw co na to Uokik to niszczenie konkurencji szczególnie jak finalnie nawet klient nie płaci za kw bo zbiera do kupy i ma smarta. Dziadostwo i wyłudzanie kasy

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

I co najgorsze - nie ma sposobu obecnie na to, aby złożyć wniosek o zwrot prowizji za sam koszt wysyłki. Musimy złożyć wniosek standardowy, jak przy zwrocie produktu. Ale my przecież nie oddajemy Klientowi kwoty za towar, zatem wniosek standardowy o zwrot prowizji w tej sytuacji zostanie i tak odrzucony. 

W tej sprawie dostałam odpowiedź z POMOCY ALLEGRO taką: 

"jeśli wystąpi Pani o zwrot, dotyczyć on będzie całej prowizji za daną transakcję, a nie części kosztów. O zwrot prowizji wystąpi Pani na dotychczasowych zasadach"

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Widać przemyśleli to, żebyśmy nie mogli składać wniosków o zwrot prowizji za takie kwiatki 🙂

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

jeśli kupi 20 przedmiotów dla każdego wypełni formularz zapłaci nawet przez payu ze smartem zapłacisz 20x prowizję od wysyłki, walcze o to od tygodnia i ta sama śpiewka liczy się pierwszy wypełniony formularz, nawet pomyłkowy

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Jest gorzej, niż miało być. Niejasne zasady naliczania prowizji i niewyjaśnione matematycznie zaokrąglanie w górę wartości prowizji i do tego naliczanie prowizji od nieprawdziwej sprzedaży (koszt wysyłki wybrany, a nie opłacony)…. To woła o pomstę do nieba!... 

oznacz moderatorów