anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co oznaczają ciemne etykiety InPost?

MAMY ROZWIĄZANIE!
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Od tygodnia, bądź dwóch, co jakiś czas (nie zawsze) podczas generowania etykiet, niektóre z nich drukowane są z ciemnym nagłówkiem. Początkowo myślałem, ze udogodnili rozróżnianie paczkomatów płatnych od tych smartowych, jednak nie ma tu konsekwencji w działaniu, nie potrafię zrozumieć tej logiki. Tak wiem, że na Allegro logika jest obca i akceptujemy tylko zasady, ale obawiam się, że może to wpływać na naliczenie opłat dodatkowych.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

Ktoś tu pisał chyba niedawno, że te etykiety są inne przy multiskrytkach.

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@xyz96 Dzięki za wskazówkę, będę drążyć w jakimś już kierunku.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Według osoby pracującej w in post te z czarnym nagłówkiem są z pierwszeństwem nadania w ich systemie i są to te które są opłacone jako in post za 0 zł .Wysyłałem wczoraj i czarny nagłówek miały tylko te za 0 zł a te za 8,99 zł - nie .Te pierwsze mimo że nadane w piątek pójdą dalej a te pozostałe mogą pójść dopiero w poniedziałek.

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Te z ciemną etykietą to smarty, które trafią do odbiorców najprawdopodobniej w weekend.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To nie są te smartowe paczki weekendowe? Czarny nagłówek oraz oznaczenie WKN gdzieś z prawej strony. Zapewniają, że za te paczki weekendowe w smarcie nie ma opłat dodatkowych.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DarkStoorM  Dokładnie. To są te weekendowe. Wszystkie, które wysłałam tydzień temu w piątek dotarły już w sobotę więc działa. Gdzieś była informacja do kiedy nie ma opłat ale nie pamiętam, do końca roku na pewno.

Edit : tu jest informacja. Nie ma żadnej daty więc póki co bezpłatne :

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/dostawy-weekendowe-do-paczkomatow-inpost-kupujacy-moga-otrzymac...

_____________
Kama
oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

No to teraz się rozświetla, dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@TATLOK Problem będzie wtedy, gdy kupujący takiej paczki w sobotę i niedzielę nie odbierze, a w poniedziałek będzie już za późno. On może wyjechać na weekend za miasto i nie ma obowiązku wtedy warować przy paczkomacie, o ile nie zaakceptował dostawy w weekend, a to widać w zakładce Dostawa.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 Przecież jak paczka wyląduje w paczkomacie w sobotę to 48 godzin minie dopiero w poniedziałek. Wróci i zdąży odebrać.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli wyląduje w sobotę o ósmej rano, to on będzie miał czas tylko do poniedziałku do ósmej rano, a po otrzymaniu kodu ma mieć 48 godzin. W dni nierobocze nie musi warować, jeśli tego nie zaakceptował.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  Przekonałeś mnie. Kupi w czwartek to nadam mu dopiero w poniedziałek, niech ma bezstresowy weekend za miastem 😊

Jak w tygodniu sobie gdzieś za miasto wyskoczy albo wyślą go w delegację to też powinnam to jakoś uwzględnić w nadaniach ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów