anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robicie z natrętem który ciągle kupuje i zwraca ten sam produkt ?

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Kupujący kupuje laptopa, trzyma go nie rzadko po 14 dni a następnie zwraca, odstępując od umowy (Prawo do zwrotu 14 dni), pisząc że nie spełnia jego oczekiwań. Po czym znowu kupuje laptopa na tej samej aukcji, trzyma kilka/kilkanaście dni, i zwraca bo nie spełnia jego oczekiwań. I dalej kupuje i zwraca, kupuje i zwraca. 17 razy kupił i 17 razy zwrócił bo nie spełnia jego oczekiwać. Po 17 zwrotach nie wytrzymałem, dałem go na czarną listę. Chwilę był spokój, ale teraz znowu zaczął kupować laptopy z innego konta na  tej samej aukcji. Laptopów miałem ponad 200 sztuk. Wszystkie ten sam model, te same parametry, bardzo podobny wygląd wizualny.  Czy on tak może ? czy prawo do zwrotu w jego przypadku jest nadużywane  ? Co można z nim zrobić ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Na czarną listę. Zacznij dokładnie sprawdzać i obniż zwrot, masz prawo -oczywiście jak wartość zwracanego produktu się zmniejszyła.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 to są używane laptopy ... 

@www-lapkom24-pl tak z mojego doświadczeni sprawdź czym handluje ... oczywiście nie namawiam byś zaczął robić to samo. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek  nawet na używanym laptopie można sprawdzić i udokumentować parametry z chwili wysyłki oraz z chwili zwrotu. jełsi okaże sie że laptop przepracował kilkaset godzin - obniżenie wartości a wiec także zwracanej kwoty moim zdaniem jest w pełni dopuszczalne

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Dałem na czarną listę. Kupuje teraz z innego konta. Po 17 zwrotach zapytał się go, po co kupuje i zwraca. Napisał że chce sobie wybrać najładniejszy laptop. Wszystkie laptopy są w podobnym wizualnym stanie. Raczej nie handluje. Zmniejszyć wartości też nie mogę, bo nie widać na nich śladów użytkowania. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@www-lapkom24-pl  to że nie widać śladów użytkowania nie znaczy że nie był uzytkowany i że nie stracił na wartości. Zdaje sie że są odpowiednie parametry które to pokazują. Zrobić test w momencie wysyłki oraz w momencie zwrotu

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

może kręci z kurierem że się tak często widzą...?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Dodawaj jego konta na mnk listę hurtem

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@www-lapkom24-pl  jeśłi sprawa jest notoryczna to mozesz próbować zgłosić do allegro lecz generalnie kupujący postepuje zgodnie z prawem ( choć nieetycznie)

Wyjscia masz dwa 

1) blokowac kolejne konta

2) przy zwrocie potrącic za użytkowanie Obniżenie wartości przedmiotu)- zdaje sie że można sprawdzić parametry i czas pracy oprogramowania . Jeśli przez te kilkanascie dni laptop byłi internsywnie wykorzystywany zgodnym z prawem byłoby potracenie odpowiedniej kwoty ze zwracanych środków . Oczywiście do potracenia musisz miec odpowiednie uzasadnienie i potwierdzenie utraty wartości. 

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Zgłosiłem do allegro. Co i jak maja dać w odpowiedzi na maila. Znając allegro, napiszą że nic nie mogą zrobić. 

oznacz moderatorów