anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co się dzieje ze sprzedażą na allegro?

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie od dziś wiadomo i tu na forum aż huczy że wielu sprzedawcą sprzedaż na allegro sporo spadła w ostatnim czasie ,mnie to też dotknęło . Nie jestem tu jakimś wielkim przedsiębiorcą ,sprzedaje antyki . Dziś postanowiłem sprawdzić porównawczo handlując na bazarku pod chmurką (robię tak tylko kilka razy w roku ) i ku mojemu zaskoczeniu to w ciągu kilku godzin stania z kramikiem przy ładnej słonecznej pogodzie sprzedałem za większą kwotę niż w całym poprzednim miesiącu ,również zarobek z jednego dnia był większy od tego miesięcznego z maja . Ludzie chętniej kupują mogąc nie tylko obejrzeć towar na żywo ale także pogadać i dowiedzieć się czegoś więcej o danym przedmiocie ale najbardziej są zadowoleni z możliwości potargowania się na cenie produktu . Znacznie bardziej ich cieszy utargowanie kilku dyszek na danej sztuce niż "jakaś darmowa wysyłka w smarcie" jaką oferuje allegro . Może pasowało by coś zmienić i dać szansę negocjacji cenowych dla klientów a nie tylko wmawiać im że przesyłka jest za frik a tak w rzeczywistości to nie jest. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 myślisz że autor wątku mając rangę #20 Guru# nie wie ??? Po za tym jest firmą a na Lokalnie ciężko sprzedawać jako firma ( brak możliwości informacyjnych wymaganych ustawą, brak zwrotów itp. )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem czy wie czy nie, zwróciłem tylko uwagę ze coś takiego istnieje.🤗

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wiem i możliwości jakie daje AL nie są dostosowane do sprzedawców firmowych ale na innym portalu (nazwy nie wymienię bo nie wolno ) gdzie również prowadzę sprzedaż jest taka możliwość i dobrze się to sprawdza .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety powiem Ci szczerze sam miałem ostatnio problem z klientem co chciał rabat za bardzo nie wiedziałem jak napisać co by nie zniechęcić do zakupu a zarazem nie napisać czegoś niezgodnego z regulaminem, w sumie klient sam zaproponował zakup poza allegro i mu zablokowali wiadomość 🙂 dzwonił i narzekał potem na allegro że na psy schodzą.

U nas w branży jest problem bo dużo firm a co za tym idzie klientów przeszło na numi...et nawet klienci jak są u mnie w sklepie pytają czy też tam coś wystawiam, więc allegro poszło w odstawkę jeśli chodzi o kolekcje 😞 Próbują reanimować to przez strefę kolekcjonera ale pożyjemy zobaczymy, na początku jak to tworzyli to dzwonili do mnie żebym wystawił ale olałem, wczoraj napisałem maila zobaczymy jaką ofertę dostanę, inaczej sam się zastanawiam czy sens tu wystawiać ( straszna gonitwa się tu zrobiła za jakością, czas na odpowiedzi, czas wysyłek, włażenie klientom w dupę co by nega nie wystawili itp. ), planuje na wakacje zawiesić aukcje zobaczę czy klienci przejdą do sklepu tak dla testów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie dla wszystkich numi jest ok... Mam nadzieję że Allegro będzie odbudowywało kolekcje. Trzymam kciuki za @Enigma45 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash a tak z ciekawości jak nie tajemnica co jest tam nie tak, wiem że nie jest to serwis typu allegro ale pamiętaj że sprzedaż nic tam nie kosztuje firm a co za tym idzie niema środków na udogodnienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Branża 😎 Odznaki, odznaczenia, medale.... ciągle tam tego mało...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Strefa kolekcjonera jest alternatywą dla sprzedawców w tej branży ale warunki jakie są tam stawiane by się utrzymać w gronie tych co tam sprzedają są trudne (sam tam kiedyś byłem) a powstające portale alternatywne osiągają coraz lepsze wyniki i bardzo dużo sprzedawców od których sam kupowałem na allegro już tu nie sprzedaje . Szkoda bo to był dobry portal dla kolekcjonerów -ale kiedyś ,czar prysnął tak jak i sprzedawcy oraz ich klienci.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety bardzo dużo sprzedawców od których sam kupowałem na allegro już tu nie sprzedaje .

Tu masz rację, sam kiedyś dużo kupowałem walorów na allegro, teraz albo się przenieśli albo poszli na swoje 🙂  od dwóch kupuje na numi od jednego na zbior.. a czwarty sam otworzył sklep internetowy i mam taniej niż na allegro 🙂 Więc widać że odpływają im klienci 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 Odpływają i jak z nimi się spotykam to tego nie żałują ,bo handel musi przynosić zysk a nie tylko być rozpoznawalnym na portalu . 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

po prostu na Allegro jest kosmiczna ilość ofert i ogromna konkurencja a na bazarku pewnie tylko ty sprzedajesz te konkretne antyki

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Nie zupełnie ,jak wspomniałem na takie giełdy wyjeżdżam kilka razy w roku i są to bazarki kolekcjonerskie gdzie sprzedawców w każdej kategorii znajdziesz co najmniej kilku lub kilkunastu . Na takie giełdy można (i wielu sprzedawców tak robi ) jeździć w każdy weekend . Ja z racji że taka forma działalności jest tylko moim dodatkowym zajęciem nie mam tyle wolnego czasu by na takie bazarki jeździć ,dlatego wystawiam swoje towary w internecie .

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ogólnie jest tendencja ograniczania sprzedaży online,  firmy schodzą ze stanów magazynowych, w planach mają tylko punkt stacjonarny z minimalną obsługą. 

Zgadnijcie ile zwrotów ma firma ze sprzedażą 1500-2000 przesyłek dziennie?  Wiecie jak trudno jest ogarnąć ten towar i ile czasu to zajmuje żeby móc go ponownie sprzedać. Sprzedawcy już mają tego dosyć. Wszystko przez to wchodzenie w tyłek klientowi.

I zostanie tylko oficjalny sklep z pampersami tylko czy wszyscy naprawdę tylko pampersów potrzebują.

oznacz moderatorów