anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z uszkodzonymi zwrotami? Uszkodzonymi fabrycznymi opakowaniami?

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Klient kupuje towar chociaż w opisie jest wyraźnie napisane że dany produkt nie będzie pasował do tego co potrzebuje, towar rozpakowany (a raczej rozbebeszony) i zwrot. Jak ja mam teraz takie coś przyjąć, halo gdzie jest allegro i pomoc dla sprzedawców, ja czegoś takiego nie chce przyjmować. Allegro może to sobie zabrać

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2 Jako firma - poza drobnymi wyjątkami - nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu (w sensie odstąpienia od umowy).
Masz prawo obniżyć zwracaną kwotę jeśli towar utracił na wartości z winy kupującego.

Na allegro nie ma czegoś takiego jak pomoc dla sprzedających - trzeba sobie radzić samemu 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2 zwrot musisz przyjąć , jedyne co umożliwia Ci Ustawodawca to obniżenie kwoty zwrotu adekwatnie do utraty wartości towaru .

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Jest jakiś punkt w prawie ? Najlepiej aby allegro mi o tym napisało a nie żebym ja tego jeszcze szukał. Towar wygląda jakby go rozjechał walec.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2 ojej .... wpisz frazę w wyszukiwarkę google , znajdziesz tysiące wątków .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CERAMTRANS2 

Art 34 ustawy o prawach konsumenta

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Jak to, co? Nic.

Nie sprzedałeś opakowania.

oznacz moderatorów