anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, jeśli podczas nadawania przesyłki w paczkomacie, otworzy się inna skrytka?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mwmonety
#21 Demiurg#

Dziś trafił mi się taki przypadek wysyłając paczki przez paczkomat ,gdzie miałem już wygenerowane etykiety w pewnym momencie po zeskanowaniu mojej paczki otwarła się szufladka z inną włożoną paczką .Nie dołożyłem do niej swojej bo ktoś przyjdzie i weźmie obie i mój klient nie otrzyma wysyłki ,ale tu jest dalej problem gdyż zeskanowany numer nie otwiera już innej szufladki .Moje pytanie jak do tego mogło dojść ,kto za taki bajzer odpowiada i jak można to teraz wysłać ?

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
wicekdw
#12 Orędownik#

Ha 😄 no to po co jest ten monitoring... 😄

W razie zagubienia paczki InPost zaczyna robić problemy z reklamacją ponieważ żąda paragonu / faktury na zakup zagubionego przedmiotu lub linka do oferty z Internetu. Tyle, że (tu już mówię ogólnie o przesyłkach InPost) jak wysyłam np swojej rodzinie jakiś używany wartościowy przedmiot a nie posiadam już paragonu na niego to wtedy InPost nie chce wypłacić odszkodowania co jest bardzo nie fair bo przecież nie trzymam przez 10 lat w domu paragonu z każdej rzeczy!

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

Tylko, że mało kto sprawdza od razu przy paczkomacie po numerze paczki czy to jego czy nie jego. W moim paczkomacie notorycznie znajduję czyjąś paczkę w swojej skrytce. Problem już wielokrotnie zglaszałem InPostowi ale mają to w nosie. Teraz już nawet na etykiecie nie podają maila ani pełnego nr telefonu więc nie ma jak się skontaktować z właścicielem. Dlatego z braku innej możliwości ja już to po prostu olewam i zostawiam paczkę w skrytce. Rozwiązaniem byłyby np fotokomórki lub waga w każdej skrytce (tak jest chyba w Orlen Paczka). Jak koszty wypłaty odszkodowań będą dla InPostu zbyt duże to wtedy się tym zajmą. Póki co mają nas w głębokim poważaniu niestety. Najlepiej robić zdjęcie przy wkładaniu paczki do skrytki i gromadzić dowody na potwierdzenie wartości paczki.

oznacz moderatorów