anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić z fejkowymi aukcjami z Chin?

fryzek1
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję na Allegro własną markę kosmetyków, produkowaną i sprzedawaną wyłącznie w Polsce. Zauważyłem, że pojawiły się oferty z Chin z moimi produktami. Codziennie widzę dodatkowo kilka aukcji. Czy można coś z tym zrobić? Za chwilę całkowicie zaśmiecą mi produkty fałśzywymi aukcjami.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fryzek1 Jeśli oferta nie dotyczy produktu, z którym jest powiązana możesz to zgłosić przez link "Zgłoś ofertę błędne powiązaną z produktem" (jest widoczny u dołu każdej oferty).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fryzek1
#7 Wielbiciel#

Niestety nie jest to rozwiązanie, które w pełni satysfakcjonuje. W przyzpadku produktów elektrycznych, klienci narzekają, że dostają podróbki, w przypadku kosmetyków dostępnych w Europie, nie dostają nic. Jedocześnie fejkowe aukcje korzystają z katalogów Allegro, gdzie zdarza się, że  nie zadowoleni klienci wysyłają negatywne opinie, które wpływają na ogólną ocenę produktu. Nawet jeśli Allegro usunie aukcję, to natychmiast pojawiają się aukcje nowe. To wszystko jest logistycznie nie do ogarnięcia. Należałoby nic nie robić, tylko siedzieć i śledzić aukcje z Chin, zwiększając im liczbę wyświetleń. Allegro musi podjąć zdecydowane działania, które zapobiegną takiej działalności.

oznacz moderatorów