anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić z nieopłaconymi zamówieniami?

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ok, Klient licytował do ostatniego oddechu 😉  Aukcje wygrał...i pewnie poszedł spać ( typowy problem aukcji kończących sie w % weekend) . Grzecznie poczekałem pare dni. Potem napisałem maila szyfrowanego przez allegro, tajne przez poufne 😉 Odpisał że zapłaci w następny weekend jak do domu wróci. Weekend sie kończy, ja wpłaty nie mam. Wrzuciłem na Allegro sprawę  o rabat transakcyjny. Został mi przyznany. OK. Świetnie...

I teraz co dalej ? Nadal ten przedmiot mam na liście , nieopłacony ale do wysyłki . Co sie stanie jak klient jednak za niego zapłaci za tydzień czy miesiąc ?

Ja go już nie będę miał bo są numerowane, limitowane, ręcznie robione produkty.

Czemu on nie jest usunięty z mojej listy przedmiotów zakupionych ?

Czemu nie mogę usunąć tego zakupu ? Ja sie wywiązałem ?

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, zgodnie z regulaminem Kupujący ma 7 dni na dokonanie wpłaty. Jeśli przekroczy ten czas, możesz wyznaczyć Kupującemu nowy, ostateczny termin do zapłaty. Po jego upłynięciu, daj proszę znać, wówczas skontaktujemy się z Kupującym w tej sprawie.

W przypadku braku reakcji ze strony Kupującego, będziesz mógł wystawić przedmiot do ponownej licytacji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No to daje znać, prosze tę aukcje anulować. Przecież wystarczy takich 5 klientów i mnie finansowo wykończą..

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, wysłaliśmy Kupującemu przypomnienie o zakupie. Mam nadzieję, że zmobilizuje go to do zapłaty.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

expo-drew
#8 Zapaleniec#

Czy takie zasady obowiązują również na zwykłych aukcjach allegro, nie na licytacjach?
Kupujący robiąc zakup ma 7 dni na opłacenie, po tym czasie możemy anulować zamówienie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

expo-drew niby tak , ale przeczytaj co napisałem powyżej . Po 7 - miu i wiele więcej  dniach klient ma możliwość sfinalizowania transakcji .

oznacz moderatorów

expo-drew
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria Tak, to wiem. Miałam takie przypadki, anulowane zamówienia zostały opłacone po długim czasie. Chodzi mi o czas po jakim, zgodnie z regulaminem, mogę anulować nieopłacony zakup.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

expo-drew jest to 7 dni , jednak klient ma możliwość zapłaty po tym terminie  jak również wystawienia oceny oraz zainicjowania dyskusji i oznaczenia jej jako nierozwiązanej . Skutki w niektórych przypadkach katastrofalne 😥

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@expo-drew @eightbitclone2  zasady nie zasady allegro to allegro ale zgodnie z prawem Ty ustalasz warunki, wpłata do 7 dni potem piszesz Ty maila że rozwiązujesz umowę i towar ponownie sprzedajesz, umowa rozwiązana i po sprawie 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 ok zrywasz negatywa , borykasz się z dyskusją , leci jakość  .Produkty powtarzalne masowo to nie problem , ostatecznie klient zaczeka 2-3 dni dłużej , ale jesli jest jeda ostatnia sztuka i więcej nie będzie bo produkcja przerwana lub produkt po lifftingu, zmieniony skład  . ?

oznacz moderatorów