anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
litwinski1
#8 Zapaleniec#

Na Licytację wystawiłem kontroler do drona, plus trzy akumulatory plus torba. Napisałem że dron uległ uszkodzeniu i mogę go dorzucić na części. mogę wysłać foto drona na życzenie. Klient który wylicytował przedmiot nie chce zapłacić i straszy sądami bo w opisie nie było że dron ma uszkodzonego gimbala na co odpowiedziałem że dron nie był przedmiotem licytacji tylko jak dodatek do wylicytowanych przedmiotów. co poradzicie.

 DJI 3 MINI PRO kontroler plus 3 akumlatory + torba | Wrocław | Licytacja na Allegro Lokalnie

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@litwinski1 Klient ma 5 dni na opłacenie wygranej licytacji na Allegro Lokalnie. Po tym czasie oferta wznowi się automatycznie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#



@litwinski1 Nic nie rób, nawet mu nie odpowiadaj, szkoda nerwów na tego sebixa. Nie zapłacił, to niech spada na drzewo. Niech se nawet idzie do sądu, nic nie ugra skoro nie zapłacił.  A Ty sprzedasz komuś innemu.

oznacz moderatorów
litwinski1
#8 Zapaleniec#

dzięki wielkie......jeszcze to pisze:         Wpierw wzywam pana ostatecznie do wydania zakupionego przeze mnie przedmiotu zgodnego z treścią aukcji oraz informacjami przekazanymi przez pana w trakcie jej trwania a na których podstawie podjąłem decyzję o zakupie przedmiotu. Proszę o wskazanie dnia na odbiór osobisty najdalej w czwartek tj 21.03.24r. kupujący odbierze zakupiony przedmiot z rąk sprzedającego w miejscu: miasto Wrocław. Sprzedający powinien zdawać sobie sprawę, że wszelkie koszty, które poniesie kupujący a nie doprowadzą do odebrania przedmiotu z rąk sprzedającego obciąża go w 100%. Brak odpowiedzi, zignorowanie wezwania, nie wydanie przedmiotu zgodnego z opisem zostanie potraktowane przez kupującego jako odmowa wykonania umowy kupna sprzedaży. Kupujący wówczas niezwłocznie złoży powództwo cywilne mające na celu ochronę jego praw majątkowych w związku w wyrządzeniem szkody na nim przez sprzedającego pomniejszajacy jego majątek materialny. Wszelkimi kosztami sprawy sądowej, rzeczoznawcy, zastępstwa procesowego, odszkodowania zostanie obciążony sprzedający w związku z wyrządzoną szkoda.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@litwinski1 "jeszcze to pisze:         Wpierw wzywam pana ostatecznie do wydania zakupionego przeze mnie przedmiotu zgodnego z treścią aukcji oraz informacjami przekazanymi przez pana w trakcie jej trwania a na których podstawie podjąłem decyzję o zakupie przedmiotu. Proszę o wskazanie dnia na odbiór osobisty najdalej w czwartek tj 21.03.24r. kupujący odbierze zakupiony przedmiot z rąk sprzedającego w miejscu: miasto Wrocław. Sprzedający powinien zdawać sobie sprawę, że wszelkie koszty, które poniesie kupujący a nie doprowadzą do odebrania przedmiotu z rąk sprzedającego obciąża go w 100%. Brak odpowiedzi, zignorowanie wezwania, nie wydanie przedmiotu zgodnego z opisem zostanie potraktowane przez kupującego jako odmowa wykonania umowy kupna sprzedaży. Kupujący wówczas niezwłocznie złoży powództwo cywilne mające na celu ochronę jego praw majątkowych w związku w wyrządzeniem szkody na nim przez sprzedającego pomniejszajacy jego majątek materialny. Wszelkimi kosztami sprawy sądowej, rzeczoznawcy, zastępstwa procesowego, odszkodowania zostanie obciążony sprzedający w związku z wyrządzoną szkoda."

Skoro nie zapłacił, to nie jest kupującym. To jakiś pieniacz i íđíøțä. Olej go i nie reaguj. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie @litwinski1 wspomnę tylko że licytacji jest wysyłka więc co kogo obchodzi że on pojedzie pół Polski po odbiór osobisty i spali paliwo? w 21.03 czwartek to już będzie 6 dzień po licytacji (zamknięta 16.03) i bez zapłaty według regulaminu i kc umowa kupna sprzedaży jest obarczona warunkiem zapłaty w terminie 5 dni. Druga rzecz w ofercie wysyłka oznacza że kupując godzi się na wysyłkę a nie ma prawa narzucić odbioru osobistego bo nie był on uzgodniony w ofercie kupując akceptuje ofertę taką jaką wylicytował

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael "@glenmoranghie wspomnę tylko że licytacji jest wysyłka więc co kogo obchodzi że on pojedzie pół Polski po odbiór osobisty i spali paliwo? "

Czemu mnie oznaczyłeś choć nigdzie nie odniosłem się do kwestii odbioru osobistego? Tekst w cudzysłowie jest przecież cytatem, a nie moją wypowiedzią.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie dodałem tylko swoje do twojego że uważam tak samo jak ty plus dodatkowo brak podstaw do jego żądań i z jakiej przyczyny 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka pytanie formalne jak liczyć termin 5 dni od chwili zakupu dni kalendarzowe czy od dnia kolejnego od zdarzenia jak w większości kodeksów? Bo jeśli 5dni liczyć kalendarzowe to wylicytował 16 czyli 16, 17, 18, 19 ,20 i 20.03 o 23.59.59 mija termin zapłaty jak liczyć wg np kpa to dniówki lecą od 17.03 do 21.03 do 23.59.59?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Jeśli nie ma dopisku "roboczych" to zawsze mowa o dniach kalendarzowych. Czas liczy się od momentu opłacenia zakupu

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Jak nie opłaci to problem zniknie sam ale po co piszesz w treści ogłoszenia o czymś co nie stanowi przedmiotu sprzedaży?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@litwinski1  To dobrze że nie chce płacić,  gdyby zapłacił byłby problem ze zwrotem pieniędzy.

Do sądu może iść,  przedmiotem sporu mogłyby być straty finansowe jakie poniósł  kupujący z powodu niesprzedania mu przedmiotu, ale skoro nie kupił  to niczego nie stracił. 

Nie dyskutować, kupujący ma 5 dni na zapłątę, jeśli nie zapłacił transakcji nie było (regulamin).

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@litwinski1 Zgadza się ze nie był, kupujący nie doczytał a jakby kupił  to wniknęłyby tylko problemy z nim.

oznacz moderatorów
litwinski1
#8 Zapaleniec#

dzięki wielki

oznacz moderatorów