anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Częściowy zwrot przy darmowej wysyłce

KamkaChuliganka
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Czy ktoś z Was się orientuje lub mógłby mi wskazać przepis który określa jak wygląda sprawa częsciowego zwrotu przy darmowej dostawie, która jest uwarunkowana wartością zamówienia?

Miałam ostatnio klientkę, która złożyła u mnie 4 zamówienia, każde z bezpłatną dostawą od 139,00 zł (nie ze SMARTem). Teraz postanowiła zwrócić część produktów. Gdyby chciała kupić tylko te produkty które postanowiła zachować, musiałaby za każdym razem płacić za wysyłkę.

Powiedzcie proszę, czy jest jakiś przepis który jasno określałby co robić w takie sytuacji? W przypadku częściowego zwrotu, gdy klient płaci za dostawę, stosuje się proporcje. A jak wygląda to teraz? 

Z góry będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Oddajesz tylko za towar, możesz szukać przepisów ale tak jest i już.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@KamkaChuliganka to walka z wiatrakami , Musiałabyś mieć twarde podstawy do udowodnienia klientówi zamierzonego działania , wówczas ..... ale nie ma  na to mocnego .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@KamkaChuliganka 
Teraz postanowiła zwrócić część produktów. 

Samo postanowienie zwrotu jeszcze nam nic nie mówi.

Klientka zamierza odesłać Ci rzeczy w związku ze złożeniem oświadczenia o odstąpieniu od Umowy, czy np. w związku z reklamacją ?

Jeżeli odesłanie rzeczy jest konsekwencją wcześniejszego złożenia przez klientkę oświadczenia o konsumenckim odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK) - to Umowa w tej części jest prawnie uznawana za niezawartą
Jeżeli koszt wysyłki był uzależniony od wartości zakupu (rabat 100% dla wartości zakupu powyżej pewnej kwoty) - to masz prawo zachować taki koszt transportu jaki kupująca poniosłaby (zgodnie z cennikiem dostawy w tej ofercie) przy wysyłce tą metodą tylko tych przedmiotów od zakupu których nie odstąpiła.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

KamkaChuliganka
#7 Wielbiciel#

@A3dam Klientka złożyła oświadczenie o odstąpieniu od umowy i odesłała towar. Koszt wysyłki był uzależniony od wartości zakupu - od 139,00 zł oferuję darmową dostawę. Pani dokonała zakupu kilku bransoletek po 79,00 zł każda, i każde z tych zamówień opiewało na kwotę 200-300 złotych. W rezultacie z każdego zamówienia zostawiła po jednej bransoletce o wartości 79,00 zł.

Nie chcę wieszać psów na klientce, ale w mojej ocenie wygląda to na celowe działanie - kupienie biżuterii, zrobienie kilku fotek i zwrócenie towaru. Tymbardziej że kupowała ten sam model, różniący się jedynie pojedyńczymi kamieniami. Tworzę biżuterię samodzielnie, zdjęcia produktów są najwyższej jakości i mocno odzwierciedlają produkt. Do każdego z nich, jest conajmniej 6-7 zdjęć i nie chce mi się wierzyć, by odbiegały one od rzeczywistego wyglądu bransoletek. No, ale mogę nie być obiektywna w tej kwestii. 

Nie chcę się w tym momencie kopać z koniem, tymbardziej że w regulaminie nie mam żadnego zapisu na ten temat. Wpłatę zwróciłam. Chodzi mi bardziej o to, czy istnieje jakiś przepis (niestety takowego nie znalazłam) który by mnie w jakiś sposób zabezpieczał w przyszłości. 

Towar oraz pisemne oświadczenie otrzymałam od Pani w terminie w ząbkach i mam wrażenie że była dość mocno oblatana w procedurach zwrotu. Ale to jej święte prawo 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro pozwala na częściowy zwrot, więc z tego skorzystała, jeżeli udostępniasz Smarta to nie uchronisz się przed tym.😁

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Allegro pozwala na częściowy zwrot, więc z tego skorzystała,

To nie "Allegro pozwala", ale konsument ma prawo do odstąpienia od Umowy (w tym również prawo do odstąpienia od części Umowy).

jeżeli udostępniasz Smarta to nie uchronisz się przed tym
Z wypowiedzi Autorki wątku - to nie była dostawa w ramach SMART!

@KamkaChuliganka 
Jeżeli zakup 3-4 bransoletek uprawnia kupującego do zniżki w wysokości 100% na koszt dostawy, a w wyniku odstąpienia od części Umowy wartość transakcji obniża się do kwoty poniżej progu uprawniającego do ww. zniżki - to sprzedawca ma prawo naliczyć koszt transportu zgodnie z cennikiem odpowiednio dla pozostawionej przez kupującego części zakupu.
Innymi słowy: kupujący otrzymał gratis (premię pieniężną w wysokości ww. zniżki), który to gratis jest zobowiązany zwrócić (wraz z zakupem) w przypadku odstąpienia od Umowy i jednocześnie kupujący jest zobowiązany do poniesienia kosztu dostawy - tej części zamówienia, od której nie odstąpił - zgodnie z cennikiem.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet bez Smarta może częściowo zwrócić, Allegro udostępnia narzędzie w zakładce "Moje zakupy" bez jakiś dodatkowych zawirowań.😁

oznacz moderatorów