anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas realizacji inny niż deklarowany przez sprzedawcę.

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

Witam, proszę o wyjaśnienie sytuacji. Ja jako sprzedający deklaruję czas wysyłki w przeciągu 3 dni roboczych. Klient który robi zakup widzi informację że otrzyma towar następnego dnia roboczego. W dniu dzisiejszym zauważyłemn przy nowym zamówieniu informację że mam czas na nadanie paczki 1 dzień roboczy. Dlaczego mam na wysłanie paczki 1 dzień roboczy skoro deklaruję że wyślę go w 3 dni?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

komis-bell
#21 Demiurg#

@Hadwao_net Jesteś pewien, że nie miałeś ustawione 1 dzień? Chociażby przez przypadek?

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

nie, mam taki czas ustawiony mniej więcej od lipca 2023

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witaj w klubie. Mam dokładnie ten sam problem. Sprzedane 0.7.11 wysyłka ( ma nastąpić 08.11. ) pomimo że mam ustawione 3 dni i jak by nie patrzeć od 07.11 trzy dni  na wysyłkę to 10.11. a jest podane że u kupującego będzie to 09.11. Ktoś kto to liczył ewidentnie ma problem z liczeniem.I to podobno jest choroba i ma nawet swoją nazwę. Dyskalkulia.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

podobno liczy to jakiś  algorytm. Nie wiem tylko dlaczego algorytm wyliczył wysyłkę następnego dnia jeżeli przykładowo w lipcu i w sierpniu wysyłałem paczki od poniedziałku do czwartku zamówieione do godziny 10-tej  i następne znowu były wysyłane od piniedziałku. Czuję że ten algorytm to jakaś lipa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Hadwao_net @cztery_bez_atu to nie tak jak myślicie , algorytm poza czasem deklarowanym przez Was w pierwszej kolejności bierze pod uwagę przeciętną doręczeń Waszych przesyłek , wysyłając nieregularnie sami sobie robicie krzywdę bo ten paranoiczny system będzie wprowadzał w bład klientów , a baty będziecie zbierać Wy . Deklarujecie 3 dni czy ieleś tam .... to ma  być 3 dni i choćby się waliło i paliło żadna paczka nie może wyjść wcześniej . Teraz i tak będzoe kiepsko bo system będzie skracał czas nadania , ustabilizuje się to gdzieś po ok. 3 miesiącach .

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Hadwao_net @cztery_bez_atu Jest sposób aby przechytrzyć system - wystarczy zmienić czas wysyłki na 2 lub 4 dni i wtedy jeżeli wcześniej nie mieliście takich ustawień w swoich ofertach system powinien pokazać czas prawidłowo. 🤔

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

trzeba będzie spróbować 🙂

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

jeżeli deklaruje 3 dni wysyłki to kupujący powinien widzieć że sprzedający deklaruje taki czas. To że staram się wysyłać paczki ja najszybciej nie znaczy że wsystkie wyślę tego samego dnia.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Hadwao_net właśnie to jest problem masz ustawione 3 dni to wysyłaj 3-go dnia 

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

ja chce wysyłać paczki jak najszybciej jednak jeżeli nie mam takiej możliwości to chce aby klient widział informację że ja jako sprzedający mam 3 dni na wysłąnie paczki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hadwao_net z algorytmem allegro to nie zadziała, albo wszystko wysyłasz od razu albo wszystko po 3 dniach 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Hadwao_net w allegro to działa bardzo prosto - przesyłka ma być nadana zawsze zgodnie z deklaracją - nie później ani nie wcześniej. 

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

a czy ja jestem jasnowidziem że wiem  czy uda mi się w tym tygodniu wysyłąć paczki 1 dnia a w innym 3 dnia ? według mnie   błędznie działa ten system

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

chyba będą musieli zmienić informatyków gdyż jak widać obecni nie bardzo sobie radzą, albo algorytm.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Ci od "algorytmu" mają coś mocno nie teges ze zwojami - tak można wywnioskować po działaniu tego algorytmu. Co to za algorytm, co bzdury pokazuje?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Hadwao_net Wskaż proszę numer zamówienia, którego sprawa dotyczy. Sprawdzę to. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

podaję przykład zamówienia   bc8c1310-7d7b-11ee-a71e-2fd3ba4b3abe   sprawa jednak tyczy się każdego zamówienia

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Czy to naprawdę stanowi taki problem z przeniesieniem " na żywca " deklaracji sprzedającego kiedy nastąpi wysyłka? Po co tego zaprzęgać jakiś algorytm który jedynie wprowadza zamieszanie? Po co w ogóle Allegro się w to miesza? Dobrym pomysłem było zamieszczenie tej informacji obok tytułu aukcji, ale cała reszta jest zbędna.

Korekta. Ta informacja jest widoczna dopiero po " wejsciu " w treść aukcji a powinna być zawsze razem z tytułem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu po to żeby w razie co opóźnić jak się nie wyrabiasz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów