anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wysyłki a urlop

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kattegato
#9 Pomysłodawca#

Hejka!

Za dwa miesiące wybieram się na urlop, zgłosiłam go już na Allegro.

Zastanawiam się czy statystyki wysyłki podczas mojego urlopu będą brane pod uwagę przy wyświetlaniu średniego czasu wysyłki.

Co w przypadku, jeśli kupujący nie doczyta opisu aukcji i rozpocznie dyskusję i wystawi komentarz negatywny?

Kupujący, co robicie w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#

Kattegato Allegro rozpoczęło pracę nad tym tematem , ale obecnie jeśli zależy Ci na jakości zakończ oferty przed urolopem lub wydłuż czas wysyłki o dlugość wypoczynku .niestety ....undecided

oznacz moderatorów
Kattegato
#9 Pomysłodawca#

Też się nad tym zastanawiałam i tak właśnie zrobię. Chociażby z tego powodu coby po powrocie z wakacji nie tyrać się pakowaniem paczek. 🙂

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

no niestety statystyki mogą ci się znacznie pogorszyć ,wypoczywając musisz kontrolować i odpisywać na pytania ,wysyłać przesyłki wtedy jest ok. według allegro .jestem właśnie po urlopie i widzę co się posypało.informacja o urlopie nie ma wpływu ,

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

I jeszcze chyba najwazniejsze .... i najpodlejsze . Urlop nie zwalnia Cię od terminowych odpowiedzi w dyskusjach i na wiadomości od klientów .

oznacz moderatorów
Kattegato
#9 Pomysłodawca#

No tak... kochane Allegro. Czyli rzeczywiście najlepiej będzie zamknąć sprzedaż na czas urlopu. Z pytaniami w miarę możliwości sobie poradzę ale z ogarnianiem zamówień już nie za bardzo a znając moje szczęście podczas urlopu trafiliby do mnie klienci, którzy towar potrzebują na już.

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kattegato, możesz też ustawić czas wysyłki na 60 dni i z głowy 🙂

oznacz moderatorów
Emo0Girl
#7 Wielbiciel#

Ja jestem bardziej ciekawa punktu widzenia kupującego. Zamówił towar, zapłacił za niego i dwa dni później pojawił się komunikat o urlopie sprzedającego (czas wysyłki towaru to 11 dni). Ostatni dzień realizacji zamówienia przypada na początek urlopu. Przez co paczkę zamiast dostać np 15 dni później, dostaję się 31 dni później. Co w takiej sytuacji? Kupujący ma sobie czekać chociaż przy składaniu zamówienia nie było informacji o urlopie, czy sprzedający powinien "spiąć poślady" i wysłać paczkę wartą 300zł. Więc to nie małe pieniądze.

oznacz moderatorów
fhu-jang
#8 Zapaleniec#

Witam. W dniach 24 grudnia - 3 stycznia wybieram się na urlop do "cioci Krysi" w góry, który ustawiłem już w Allegro. Zauważyłem, że przewidywany czas dostawy w ofertach uwzględnia już czas urlopu. Standardowo czas wysyłki mam ustawiony na 3 dni robocze więc przewidywany czas dostawy w czasie urlopu to 14-20 dni w zależności od formy dostawy. Jeśli zmienię deklarowany czas wysyłki na 14 dni aby statystyki terminowości wysyłki nie poleciały w dół to przewidywany czas wysyłki uwzględnia i czas urlopu i deklarowany czas wysyłki co powoduje, że przewidywany czas wysyłki, który widzi Kupujący to 31-35 dni. Czy dobrze to ustawiam czy po prostu to taki nielogiczny algorytm Allegro wyliczający przewidywany czas dostawy.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fhu-jang  Dobrze ustawiasz ( musisz przedłużyć deklarowany czas dostawy o czas urlopu ) a algorytm jest do bani 😂  Jedź do cioci i wypoczywaj. Jak będziesz mieć zasięg to pilnuj odpowiedzi na zadawane pytania i ewentualne dyskusje.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Czas wysyłki tez musisz zmienić przed rozpoczęciem urlopu.

oznacz moderatorów