anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro chce, by sprzedawać na portalu tylko jak najmniejszy gabarytowo towar?

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Pierwsza kwestia, to kłamstwo w reklamie usługi Allegro One Kurier, maksymalna przesyłka jaką można niby nadać to 120x74x74 cm i 31,5 kg. Dlaczego "niby"? Bo nie da się włączyć samej usługi Allegro One Kurier, jest tylko w pakiecie z dostawą do zielonych automatów i Allegro One Punkt, czyli samo Allegro sztucznie ogranicza usługę do paczek wielkości "paczkomatowej" - 41x38x64 cm i 20 kg.

Druga kwestia to najnowsza zapowiedź kwalifikacji do Smarta:

"Tak jak zapowiadaliśmy, 3 października do tych warunków dodamy kolejny. Od tego dnia Smart! będą te oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnisz też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego."

Czyli co, od 3.10. rzeczy pokroju większego odkurzacza, okapu, płyty grzejnej, większego ekspresu czy robota kuchennego, itp. wypadają z usługi Smart?

Trzecia kwestia, to wprowadzone niedawno przy usługach Allegro UPS i Allegro DPD, dopłaty za paczki ponad 10 kg wagi rzeczywistej i/lub gabarytowej.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ serio tak wadzą Wam mniejsi sprzedawcy sprzedający trochę większe gabarytowo towary?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mikeza
#20 Guru#

z tego co pamiętam, przedmioty nie mieszczące się do paczkomatów nadal będą mogły być w smarcie, pomimo tego, że nie spełnią nowych kryteriów programu. Przynajmniej taka informacja była w notce od allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mikeza a jak to niby będą weryfikować? W parametrach towaru nie ma pozycji wymiary opakowania produktu, jest co najwyżej waga w opakowaniu jednostkowym.

oznacz moderatorów