anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro właśnie zakazało całego działu cyfrowe w kategorii gry komputerowe i konsolowe?

PromykSB
#11 Animator#

Wypowiedź z supportu znaleziona na wykopie:



Czy tam pracuje ktokolwiek kompetentny?

Co oni właściwie wywalili wczoraj?

Z uzyskanych dotychczas informacji wynika:
- dostępy do kont
- całe konta
- aktywacje przez sprzedawcę
- klucze do gier.

Czy w związku z wyżej wymienioną wypowiedzią cokolwiek na allegro z działu cyfrowe jest jeszcze "niezakazane"?

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

@MoneydropEU

Myślę, że ten problem powinieneś rozwiązać samodzielnie. Gość który żyje ze sprzedaży kluczy (dawal50) nie jest ani kompetentnym ani wiarygodnym zródłem wiedzy. Oczywiście robi to z innego konta allegro. Z tego tylko fałszywie udaje. 

Ososbiście Ci życzę powodzenia, gdyż nie zeszmaciłeś się tymi dostępami (a allegro i owszem, biorąc prowizje i to wielomilionowe) a padasz ofiarą wprowadzonej na pałę i bez pomyślunku zmiany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych i jakiejkolwiek analizy rynku cyfrowego osoby kompetentnej (bo takiej nie zatrudniają).

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za podniesienie na duchu. Wczoraj rano ręcznie usunięto mi wszystkie oferty. Parę miesięcy temu myślałem nad odejściem od tego "Drogiego bałaganu". Usuwali mi oferty i coś nagle przestali (2 mieś temu). I już właśnie wiem dlaczego. No nic, pozostaje reklamować stronę internetową i wyrabiać renomę poza allegro. Pewnie powalczę jeszcze o te oferty, ale raczej nic to nie da. Z resztą pisałem o moich usuniętych ofertach (wystawiłem nowe, które również usunięto mimo to, że w opisie nie jest napisane czego wymagam od klienta. Może to być zdalne, co nie łamie regulaminu) z konsultantką która miała odpisać mailowo... zlała temat. Może do nich zadzwonić?

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@iwonex23 odezwał się wiarygodny który wkleja (w innym temacie) screen swojej korespondencji z allegro i jednocześnie musi podkreślić że to nie jego tylko jego znajomego - jakiś dziwny standard u handlarzy kontami w ostatnich dniach 😏 

Oczywiście @MoneydropEU również Ci życzę powodzenia. Handlarz kontami (iwonex23) nie jest ani kompetentnym ani wiarygodnym źródłem wiedzy. Handluje z innego konta kontami, a z tego tylko fałszywie udaje niehandlującego. Jako niehandlujący jest bardzo dziwnie mocno oburzony i zainteresowany tematem 😏

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@MoneydropEU wydaje mi się że odkąd pamiętam to był. Ale nie wiem od kiedy, nie pracuję w Allegro

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

43. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej;"

Jeżeli sprzedawca musi wejść na konto kupującego, żeby dodać zawartość to jest to usługa.

Jeśli więc, musisz się zalogować na konto kupującego jest to zabronione, jeśli jednak świadczysz usługę tzw Boosting, jest to usługa do której jest odpowiednia kategoria na Allegro

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Dobrze, w takim razie jeśli ja muszę przestrzegać regulaminu, dlaczego oferty konkurencji nadal są wyświetlane? Więcej zapłacił? Szkoda, że nie da się zażądać umorzenia opłaty za prowizję. To co się tu ostatnio od-------a (ciągłe usuwanie aukcji wcześniej bez powodu przez partnerów) to jest jakiś dramat.

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Wystarczy nie dawać pretekstu pracownikowi Allegro do usunięcia aukcji, czyli nie umieszczać informacji która mówi jak wygląda realnie oferta, jeśli umieszczasz informacje że offerujesz Boost aukcja zostanie usunięta, jeśli informacje że chcesz dostępu do konta także, ale jeśli napiszesz że np. Oferuję 1000 golda i 20 level, to już nie aukcja nie łamie regulaminu

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, nie miałem jasno napisane o dostępie do konta. Jeszcze powalczę o te aukcje bo szkoda ponad 110 sprzedanych sztuk.

Jeśli Allegro szykuje taką zmianę w regulaminie, powinni kazać pracownikom szukać ofert i je usunąć jednocześnie WSZYSTKIE, a nie tylko moje (Tak, z tego co zauważyłem tylko moje oferty na ok. 12-14 konkurentów zostały usunięte). Możliwe, że mam za ładne grafiki, które DODATKOWO nie łamią praw autorskich jak reszty allegrowiczów z mojej branży. Pominę allegro lokalnie, bo to jest jakiś żart. 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@MoneydropEU to je zgłaszaj powołując się na własne usunięte, tylko nie przez opcję zgłoś tylko mailem, tak żeby odpisali i musieli podać własne stanowisko w tej sprawie

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Powiedz mi szczerze, myślisz że nie próbowałem? Oczywiście, że zgłaszałem. Ręcznie, przez maila i przez czat. Nic to nie zmienia XD

oznacz moderatorów

fragtour
#10 Popularyzator#

Z drugiej strony, kupujący musi mieć choć ułamek informacji jak przebiega transakcja a jest to też zabronione, gdyż zakazane jest umieszczanie informacji dotyczących dostawy przedmiotu w opisie aukcji, Gry, i usługi z nimi związane na Allegro są bardzo słabo uregulowane, nie ma tam osoby która choć trochę ma pojęcie o co chodzi w tym wszystkim...

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Mimo wszystko jest to jednak szara strefa. Udostępniania kont, boosting, sprzedaż przedmiotów w grze są zazwyczaj niezgodne z jej regulaminem.

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli ja, mając konto steam, wyrażam zgodę by ktoś się na nim zalogował i np kupił mi grę i zapłacił np rublami gdyż ja nie mam fizycznie takiej możliwości, a nie jest dla mnie warta 250pln to jest to sprawa wyłącznie między mną a sprzedawcą.  Allegro wara od tego. Prawa nie łamiemy.

Oczywiście nikt mi tego za darmola nie zrobi, więc po drodze będą dodane 2 prowizje: świadczącego usługę + allegro. O to jednak pretensji nie mam.

Artykuł 116 prawa autorskiego i praw pokrewnych dotyczy wyłącznie kont współdzielonych, czyli tzw. dostępów do kont. A i tutaj - skoro tak one steama uwierają, to dlaczego na to pozwala? Wystarczy wprowadzić twardy limit 3 komputerów jednocześnie (1komputer=sygnatura procesora). Supportu by im to nie zawaliło.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@iwonex23

"wyrażam zgodę by ktoś się na nim zalogował i np kupił mi grę i zapłacił np rublami"

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/1 punkt 42 i 43 na to nie pozwala

  1. Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta z jednej gry komputerowej, albo jednej gry na konsole lub gry mobilnej, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;

  2. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej;

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

@dawal50

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, a dopiero potem się wypowiadaj. 

Głupkowaty regulaminik pisany na kolanie przez osobników niekompetentnych niezgodny w wielu kwestiach w ustawami i konsytucją (np. notoryczne naruszanie mojego prawa do prywatności korespondencji) nie jest żadną wykładnią.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@iwonex23 najpierw sama byś musiała czytać ze zrozumieniem. Wskazałem miejsce w regulaminie które mówi o tym, że nie można nabywać gier na kogoś koncie. Jeżeli nie potrafisz czytać to trudno. I przestań zgłaszać moje pomysły uderzające w Twoje interesy jako spam bo i tak zostaną przywrócone.

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

@dawal50 widzę, że nie rozumiesz, więc nie zrozumiesz. Okej. Naruszone zostały interesy wszystkich graczy; jak za chwilę gry podrożeją 2x lub 3x to jak myślisz, co będzie przyczyną?*

PS. nie zgłaszam nikogo, nawet jak zasługuje. Masz innego Wielbiciela - całuski dla niego! Mnie jednak do tego nie mieszaj.

*to pytanie retoryczne.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@iwonex23 jak myślisz, co będzie przyczyną?*

uff nareszcie zakończy się cwaniactwo na Allegro

od lat czekałem aż allegro skończy z tą patologią dostępów, kont, i kupowania z tańszych regionów na niekorzyść uczciwych sprzedawców 😎

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@dawal50

A jakie konkretnie oferty zostały niesłusznie usunięte? Twoje oburzenie podpowiada że to Twoje oferty zostały usunięte. Pokaż konkretnie swój niesłusznie usunięty opis oferty, skopiuj opis oferty i zobaczymy czy nie złamałeś regulamin.

Konkretnie z kluczami do samodzielnej aktywacji. Moje oburzenie kompletnie nic nie podpowiada. Jako, że nie mam zgody na bezpośrednie przeklejanie szablonu, a wrzucenie tu numeru skieruje na usuniętą stronę, przekleję tylko to co znajdowało się w nagłówku. Poniżej były screeny i opis samej gry:

Przedmiotem aukcji są klucze steam gry (...) gotowe do przypisania do Twojego konta steam.

I nie zobaczymy, bo regulamin nie powinien być do dowolnej interpretacji przez bylekogo (czy tam niedouczony support allegro czy tam Ciebie), a w tej chwili jest.

Jak nie? "Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta".

To samo "Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta".

Nadinterpretacja nijak nie wynikająca z przytoczonego fragmentu regulaminu. Dostęp = konto nie przechodzi na własność. Tylko korzysta z niego pie-rdyliard osób.

Przekazanie całego konta to nie dostęp tylko jednostanowiskowa licencja na użytkowanie. Samo konto nie ma nic do rzeczy, bo przedmiotem jest gra - sprzedawana po prostu w całości.

daj przykład opisu aukcji która błędne została usunięta

Dałem wyżej. I nie oczekuję odpowiedzi od byle-kogo, kto nie jest stroną tylko OFICJALNEJ od allegro. Oczekuję jej jawnie. Nie oczekuję opinii kogokolwiek z zewnątrz.

Niby tak, ale może chcą być zgodni z regulaminem Steam, Uplay itd?

Z regulaminami łamiącymi prawo nadrzędne? Pierwsza zasada regulaminów w danym kraju - muszą być napisane w języku urzędowym. Nawet tego im się nie chciało zrobić. I nie, nikogo nie obchodzą spekulacje - jak chcą być zgodni z tymi regulaminami - to należy to napisać wprost, a nie robić takie potworki.

Nie równocześnie, Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play
ALE Nie możesz sprzedawać dostępu do kont, do których – poza grami bezpłatnymi – przypisane są również te płatne.

Oczywiście, że równocześnie. Nie można sprzedawać dostępu do kont na których jest już MOŻLIWOŚĆ dokładania gier płatnych. Konto Epic Games Store wymagane do uruchomienia fortnite ma taką możliwość.

To samo, Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play
ALE Nie możesz sprzedawać dostępu do kont, do których – poza grami bezpłatnymi – przypisane są również te płatne.

Sprawdziłeś chociaż o czym piszesz nim się odezwałeś? To proszę przejrzeć linki w dyskusji powyżej do tych kategorii. Dotyczą kont do gier World of Warcraft i Diablo na Battlenecie. Żadna z tych gier nie jest grą free-to-play. To są gry ODPŁATNE. NA battlenecie nie ma gier darmowych.

Dlaczego tak uważasz? Na Allegro możesz sprzedawać dostęp do kont w grach typu free-to-play. Nie można sprzedawać kont z płatnymi grami, jak konto ma wyłącznie Fortnite to możesz, jak są na koncie EPIC jeszcze dodatkowo płatne gry, takie jak np rozdawane kiedyś GTA V to wtedy nie można

Czyli zostawianie które konta Epic Game Store są okej, a które nie są okej nalezy do decyzji (niekompetentnego) supportu allegro? To konto Fortnite do którego po zakupie natychmiast dokładana jest gra płatna jest okej czy nie jest? To konto steam z grami f2p (na steam są takie) do którego zaraz po zakupie są dodawane gry płatne jest okej czy nie jest? Nadal nie widać sprzeczności?

I skoro gry darmowe są okej - to dlaczego wywalili konta epic, gdzie codziennie jakąś grę rozdają za darmo? 

Co w tym dziwnego? Po prostu można sprzedawać konta z grami free to play pod warunkiem że nie mają na tych kontach gier płatnych

Wszystko. Na battlenecie nie ma gier f2p. Konta z grami płatnymi na battlenecie mają swoją kategorię na allegro. I kto ma sprawdzać i weryfikować warunek? Niekompetentny "przykro mi" pracownik allegro? Czy niekompetentny "kopiuj-wklej szablon od rzeczy" pracownik allegro?

To nie ma znaczenia, liczy się to, czy jest na tym koncie płatna gra.

I allegro ma taki zestaw danych, żeby wiedzieć która gra jest płatna, która nie? Jesteś pewien tego co piszesz? Oczekujesz jakiejkolwiek wiedzy na ten temat i sensownych działań od ludzi, którzy, kiedy dostaną 3 pytania - to szablonem odpowiedzą na 1, 2 zignorują, a szablon wybiorą nie na temat? Okeeeeeeeeeeeej.

"wyrażam zgodę by ktoś się na nim zalogował i np kupił mi grę i zapłacił np rublami"

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/1 punkt 42 i 43 na to nie pozwala

  1. Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta z jednej gry komputerowej, albo jednej gry na konsole lub gry mobilnej, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;

  2. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej;

To opis zbioru zasobów i definicję jaką próbowali dokleić do tych dostępów. Samo w sobie jest bełkotem takim, ze sami tego nie rozumieją, a próbują egzekwować.

Z zaznaczonego punktu drugiego ten zakaz nie wynika.

To pierwsze i ostatnie moje karmienie tego trolla.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@PromykSB "Przedmiotem aukcji są klucze steam gry (...) gotowe do przypisania do Twojego konta steam."

A nie było tam czasem informacji o tym, że żeby aktywować będziesz się musiał zalogować na to konto (sprzedawca) a jeśli klient nie chce podać danych do konta to zostanie wysłane nowe konto?

I nie zobaczymy, bo regulamin nie powinien być do dowolnej interpretacji przez bylekogo (czy tam niedouczony support allegro czy tam Ciebie), a w tej chwili jest.

Myślę że punkt 42 i 43 https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/1 nie daje za bardzo pola do interpretacji

"Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta".
Nadinterpretacja nijak nie wynikająca z przytoczonego fragmentu regulaminu. Dostęp = konto nie przechodzi na własność. Tylko korzysta z niego pie-rdyliard osób.

"Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta".

Przekazanie całego konta to nie dostęp tylko jednostanowiskowa licencja na użytkowanie. Samo konto nie ma nic do rzeczy, bo przedmiotem jest gra - sprzedawana po prostu w całości.

"Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta".

Nie można sprzedawać dostępu do kont na których jest już MOŻLIWOŚĆ dokładania gier płatnych. Konto Epic Games Store wymagane do uruchomienia fortnite ma taką możliwość.

Co to za bzdury? Który fragment regulaminu mówi o tym, że nie można sprzedawać kont z grami free to play w których jest możliwość dodania płatnej gry? Konta Steam z grą CSGO śmiało możesz sprzedawać, a jest tam przecież możliwość aktywacji dowolnej gry Steam. Jak dodasz do konta płatną grę to nie możesz jej sprzedać. Tak samo jak konta Epic z Fortnitem nie można sprzedać jeśli dodałeś tam rozdawaną GTA V.

Sprawdziłeś chociaż o czym piszesz nim się odezwałeś? To proszę przejrzeć linki w dyskusji powyżej do tych kategorii. Dotyczą kont do gier World of Warcraft i Diablo na Battlenecie. Żadna z tych gier nie jest grą free-to-play. To są gry ODPŁATNE. NA battlenecie nie ma gier darmowych.

Jeżeli jest jak mówisz i żadna z nich nie jest darmowa to wtedy zapis "W takich przypadkach oferujesz kupującemu na przykład osiągnięty w grze poziom, rozwiniętą postać czy inną unikalną zawartość." traci moc w przypadku płatnych gier i faktycznie oferty powinny zostać usunięte. Możliwe że nie ogarnęli żeby wszystko było zgodne. Mogliby dopisać w regulaminie np nie dotyczy postaci z Warcrafta/Diablo albo faktycznie usunąć całe kategorie.

Czyli zostawianie które konta Epic Game Store są okej, a które nie są okej nalezy do decyzji (niekompetentnego) supportu allegro? To konto Fortnite do którego po zakupie natychmiast dokładana jest gra płatna jest okej czy nie jest? To konto steam z grami f2p (na steam są takie) do którego zaraz po zakupie są dodawane gry płatne jest okej czy nie jest? Nadal nie widać sprzeczności?

Należy do decyzji supportu nie można sprzedawać kont z płatnymi grami. Konto z grą Fortnite i grą np GTA V nie jest okej. Konta Steam z CSGO jest okej ale z CSGO i Skyrimem nie jest okej. Gdzie ta sprzeczność o której piszesz?

I skoro gry darmowe są okej - to dlaczego wywalili konta epic, gdzie codziennie jakąś grę rozdają za darmo? 

A co ma czasowe rozdawanie za darmo płatnych gier do gier free to play? I co ma wywalanie ofert z kontami platformy Epic do tego, że na tej platformie czasowo rozdają  płatne gry za darmo?

Wszystko. Na battlenecie nie ma gier f2p. Konta z grami płatnymi na battlenecie mają swoją kategorię na allegro.

No to zgłoś całe kategorie Allegro, widocznie nie skumali że takie mają

I allegro ma taki zestaw danych, żeby wiedzieć która gra jest płatna, która nie? Jesteś pewien tego co piszesz? Oczekujesz jakiejkolwiek wiedzy na ten temat i sensownych działań od ludzi, którzy, kiedy dostaną 3 pytania - to szablonem odpowiedzą na 1, 2 zignorują, a szablon wybiorą nie na temat? Okeeeeeeeeeeeej.

Widocznie ma taki zestaw danych, skoro zdecydowali się na usunięcie kont z serwisu to pewnie wiedzieli co robią. Może Steam im nakazał, albo wydawcy gier.

Z zaznaczonego punktu drugiego ten zakaz nie wynika.

Wynika

To pierwsze i ostatnie moje karmienie tego trolla.

Jeżeli ja jestem trollem to kim Ty jesteś? Wklejasz screen ticketa i udajesz że to ticket nie Twojego konta a potem wklejasz 1% opisu wyrwane z kontekstu zdanie i udajesz że opis był zgodny z regulaminem, i kto tu jest trollem?

oznacz moderatorów