anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro zacznie obciążać kosztami kupujących za odmowę przyjęcia paczki?

wrumwrum80
#9 Pomysłodawca#

Moze kiedys allegro przestanie faworyzaowac tylko kupujacych i zajmie sie obciazaniem kupujacych za odmowe przyjecia przesylki!! czlowiek sie napakuje,napoci,a kupujacy sie rozmysli bo cos tam,ponosimy koszty wysylki w obie strony, a allegro ma to w nosie,wysla meila do kupujacego i tyle,rozumiem ze allegro to nie sad,ale wszystkie zakladki sa tylko..sprzedajacy nie wyslal,sprzedajacy nie oddal..problem ze sprzedajacym itd itp..a kupujacy moze wszystko,wystawi ci negatywa bo mial zly dzien, a allegro ma to w nosie !! PLAC I PLACZ...sprzedajacy to moze wszystko kupujacy nic!!

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wrumwrum80 dziękuję, że wyraziłeś swoją opinię.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Hmmm, jestem trochę zdziwiony taką opinią z Pani strony.

 

Mamy sporo stałych klientów, którzy cały czas korzystają z formy dostawy za pobraniem. Przez pewien moment wyłączyłem możliwość zakupów z dostawą pobraniową zostawiając tylko formy przelewowe.

 

Jaki był efekt? stali klienci zaczęli do nas dzwonić z pytaniem czy wyślemy im towar za pobraniem poza allegro.


Rezygnując z opcji pobraniowych w ofercie, Allegro może sporo stracić na prowizjach bo kupujący nie koniecznie zaczną korzystać z przelewów tylko będą właśnie dzwonić do sprzedających z prośbą o wysyłkę za pobraniem.

 

Obecnie mamy włączone opcje dostawy pobraniowej na allegro, bo to prawie 40% naszych przesyłek kurierskich i łatwiejsza obsługa zamówień, jeśli nie trzeba ich przyjmować telefonicznie. Trzeba się po prostu liczyć ze stratą bo na około 200 przesyłek pobraniowych na miesiąc, 3-5 paczek wraca nieodebrana przez klientów. Fajnie by było gdyby allegro znalazło jakiś sposób na takich klientów - przez ograniczanie możliwości zakupów lub blokadę wyboru takiej opcji dostawy jeśli w przeszłości zdarzyło się nie odebrać paczki pobraniowej.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@lopes1990 piszesz bzdury, poczytaj dyrektywę odnośnie ustawy konsumenckiej, ustawę konsumencką

nieodebranie przesyłki nie jest jednoznaczne z odstąpieniem od umowy

zobacz też tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/nowomowa-allegro-co-to-jest-allegro-zwrot/...

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio miałem taką sytuację z klientem, że nie odebrał paczki pobraniowej.

Napisałem do niego maila po 2 tygodniach, jak paczka już do mnie wróciła, że dlatego, że nie odstąpił od umowy, żądam od niego zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów przesyłek kurierskich lub zapłaty za towar i jego odbioru we własnym zakresie. 

W odpowiedzi dostałem informację, że nie było u niego kuriera z paczką i niczego nie odmawiał. I tak w ogóle to zwyzywał mnie, pisząc, że nieuczciwie żądam od niego pieniędzy i znalazłem sobie sposób na zarabianie....

 

Pomijając to, że ja jestem stratny na takiej paczce, to aby wyjaśnić taką sytuację trzeba jeszcze złożyć reklamację w firmie kurierskiej i ustalić czy kurier faktycznie podjął próbę doręczenia itd... Strasznie upierdliwa sprawa z wyjaśnianiem takich sytuacji.

oznacz moderatorów

wrumwrum80
#9 Pomysłodawca#

Takie tlumaczenie to norma,nie bylo kuriera,kurierowi upadla paczka przy mnie i dlatego nie odebralem itd itp...allegro jedynie co potrafi to podnosic prowizje,jak kupujacy ma problem to allegro glowe zawraca i zastrasza,a odwrotnie to odpisza ze wysla meila do kupujacego i tyle

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja właśnie zrezygnowałem z pobrania, chociaż wiele osób korzystało z tego rozwiązania. Ale znajdą się KLIENCI, którzy mają wywalone, bo brak konsekwencji. Dla sprzedawców to są realne straty, np.Kurier48 (wysyłka12,36zl+zwrot 12,36zl). Za 24zł to ja mogę zjeść obiad! Mniejsze wpływy dla mnie, ale Allegro też mniej zarobi. Dopóki Allegro nie zaproponuje GWARANCJI zwrotu poniesionych kosztów przez NIEUCZCIWYCH kupujących, pobranie traci sens!

oznacz moderatorów

prezencikabc
#8 Zapaleniec#

To w allegro w smarcie w przesyłkach inpostem za odmowe przyjecia i zwrot też płacimy?

oznacz moderatorów