Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam. Czy model sprzedaży gdzie wystawiony produkt z Al*Ex****s (bez fizycznego posiadania) zostaje zamówiony na adres kupującego w chwili otrzymania zamówienia jest legalny, jeśli te czynności wykonuje prywatny sprzedawca? Oraz czy Allegro akceptuje takie praktyki? I czy można przekazać dane kupującego zamawiając na Al*Ex****s?
Takie praktyki mają swoje konsekwencja, a jak nie dojdzie na czas, a jak Allegro zażąda zdjęć posiadanego towaru na sprzedaż a jak nie towaru to umowy z dostawcą itd. śliski temat.
Czyli potrzebna jest umowa jeśli nie mam towaru który sprzedaję? Bo skoro tak to to o co pytam nie jest akceptowane
@NewShopping Urząd Skarbowy lubi to 🐭
Jeśli będę się trzymał limitu dla działalności nierejestrowanej to dlaczego? Allegro chyba i tak przekazuje dane do US
@NewShopping zdajesz sobie sprawę z tego ,że prowadząc taką działalność , również nierejestrowaną jesteś importerem ? Ciążą na Tobie w związku z tym obowiązki , a dalej idą konsekwencje , to nie Ali...cóś tylko Ty wprowadzasz towar na teren UE. Zainteresuj się tematem i przemyśl zanim wpadniesz w pułapkę .
Dziękuje za zwróconą uwagę. Cenna wiadomość
W Polsce obowiązuje swoboda prowadzenia działalności gospodarczej, a wszelkie jej ograniczenia mogą wynikać tylko z ustawy. Na chwilę obecną nie istnieje żaden przepis zabraniajacy prowadzenia działalności w metodzie dropshipingu. Działalność gospodarczą należy tu rozumieć jako wszelką działalność wykonywaną na własny rachunek.
Oczywiście osoba prowadząca działalność nierejestrowaną traktowana jest jak przedsiębiorca. Oznacza to konieczność wystawiana rachunków lub faktur oraz paragonów fiskalnych (chyba że łapiemy się na zwolnienie).
No bo kto płaci cło i VAT? Importer
Czyli taka praktyka że to kupujący opłaca cło jest nielegalna?
@NewShopping podana cena musi być brutto i zawierać także ewentualne cło
@pecela dropshoping jest legalny w Polsce jeżeli zostanie opisany w sposób dostateczny w zawartej umowie, ustawa konsumencka nie pozwala na przenoszenie obowiązków sprzedawcy na podmioty trzecie
Sugerowanie, że produkt zakupiony w dropshopingu to to samo, jak zwykły zakup w sklepie to oszustwo
Nie myl dropshipingu z pośrednictwem zakupowym.
Jeżeli sprzedajesz w dropie, to wtedy jesteś sprzedawcą i odpowiadasz przed kupującym zgodnie z ustawą o prawach konsumenta. Twój dostawca nie jest stroną dla nabywcy końcowego.
Dropshiping po prostu pomija konieczność magazynowania towaru przez sprzedawcę. Po zamówieniu hurtownik wysyła towar bezpośrednio do klienta końcowego.
@NewShopping Kupujący kupuje w Polsce, od Ciebie. Dlaczego więc miałby płacić cło?
Ty jako importer płacisz cło i VAT.