anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy inny sprzedający może wykorzystać zdjęcia mojego autorstwa które dodałem do katalogu produktu.

moddano-pl
#7 Wielbiciel#

Inny sprzedający wykorzystał zdjęcia mojego autorstwa, które dodałem do katalogu produktu i wykorzystuje je na innych platformach sprzedażowych poza Allegro, jeszcze w dodatku sprzedając inny produkt. 

Czy zdjęcia które dodałem do katalogu, każdy może pobrać wykorzystać do sprzedaży poza Allegro na innych platformach sprzedażowych ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wystawiając dodajesz produkt do katalogu a tym zezwalasz według regulaminu allegro na wykorzystywanie swojej ciężkiej pracy w postaci zdjęć i opisów tym wszystkim którym się tego nie chce robić ale jak widzisz ten proceder na innym portalu to powinieneś interweniować i ostrzec sprzedawcę że sobie tego nie życzysz.

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Możesz interweniować również wobec konkurenta z Allegro, ten dziwny portal sam się gubi we własnych działaniach. Praw autorskich majątkowych można zrzec się tylko w formie pisemnej (wystawienie i dodanie do katalogu nie spełnia zapisów ustawy), praw osobistych (czyli że to są Twoje zdjęcia) zrzec się w ogóle w świetle prawa nie można. 

https://help.allegro.com/sell/pl/a/prawa-autorskie-yPWdxkDrecd

Allegro szczuje Sprzedawców na siebie a oni umywają łapy. Nigdy żaden **piiip**... regulamin nie zmieni prawa państwowego, zapisy nie zgodne z ustawą można wpisać i tak z mocy prawa są nieobowiązujące. Amerykański sposób obchodzenia prawa i wyzysku ludzi - jednym słowem Allegro.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Pewnie nie, ale tak się dzieje, a Allegro nic z tym nie robi. Na porządku dziennym jest kradzież zdjęć, całych opisów a nawet produktów, które posiada wyłącznie producent, któremu skradziono opis.

 

Norma, na forum są tematy o tym cyrku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może, akceptujesz regulamin Allegro i tu się zgadzasz na to.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@moddano-pl Tak, od czasu wprowadzenia tzw. katalogu produktów, takie złodziejstwo jest na Allegro całkiem legalne, i zgadzasz się na to akceptując regulamin (przy każdym logowaniu). 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów