anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy jak jestem sprzedającym mogę odmówić jednak sprzedaży?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Noliq5
#7 Wielbiciel#

czy jak jestem sprzedającym mogę odmówić jednak sprzedaży? Bo jednak zdecydowałem się nie sprzedawać towaru.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kolorowe_maki
#8 Zapaleniec#

Tak, możesz zwrocić Kupującemu pieniądze przez Allegro Finanse i podać powód np. "towar niedostępny" lub na konto. Ale stracisz "rabat transakcyjny"

oznacz moderatorów
Noliq5
#7 Wielbiciel#

rabat transakcyjny, czyli te 8% co zabiera allegro?

 

oznacz moderatorów
kolorowe_maki
#8 Zapaleniec#

Tak, 8% - jesli tak jest  w przypadku tej kategorii, w której sprzedałes (bo rabaty transakcyjne, dawniej "prowizje od sprzedaży") są różne.  Gdy do sprzedaży nie doszło z winy sprzedającego (typu towar uszkodził się przy pakowaniu) - zwrot rabatu nie przysługuje

oznacz moderatorów
Noliq5
#7 Wielbiciel#

A gdzie to zaznaczyć,że chce mu zwrócić pieniądze bo nigdzie takiego czegoś nie widzę.

 

oznacz moderatorów
kolorowe_maki
#8 Zapaleniec#

wchodzisz z zakładkę sprzedaż, następnie Zamówienia, przy danym przedmiocie po prawej stronie ekranu rozwijasz opcje AKCJE , tam jest "Zwróć wpłatę". wybierasz powód zwrotu pieniędzy, za przedmiot i za wysyłkę oddzielnie (możesz też edytować kwotę za przedmiot). Najlepiej zrobić to własnie przez Allegro Finanse, aby mieć dowód zwrotu, gdyby Kupujący czynił problemy.

oznacz moderatorów
Noliq5
#7 Wielbiciel#

Ja to sprzedałem przez allegro lokalnie a nie zwykłe.

 

oznacz moderatorów
kolorowe_maki
#8 Zapaleniec#

No to nie napisałes od razu. Nie, przez Lokalne nie mozesz zwrócić przez system. No to musisz na konto, o ile Kupujący poda Ci konto, bo takich danych nie znasz. Dogaduj sie polubownie, bo jak nie wyslesz, założy Ci dyskusje w Allegro itp.

oznacz moderatorów
Noliq5
#7 Wielbiciel#

Aha dobra dzięki.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli już doszło do sprzedaży, została zawarta umowa. Kupujący może domagać się wydania towaru, nawet sądownie. Przy sprzedaży konsumenckiej kupujący może odstąpić od umowy, ale nie ma podstawy prawnej na odstąpienie przez sprzedawcę.

oznacz moderatorów