anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako konsument (osoba fizyczna) mogę odmówić sprzedaży firmie wylicytowanego przedmiotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
selekta24
#8 Zapaleniec#

Witam czy jako konsument (osoba fizyczna) mogę odmówić sprzedaży firmie wylicytowanego przedmiotu?

Firma X wygrała moją aukcję, ja jednak w zasadach aukcji napisałem takową wzmiankę: "Aukcja Wyłącznie dla osób prywatnych nie wystawiam faktur vat nie zawieram dodatkowych umów dlatego dziękuję firmą i instytucją".

Pomimo tego zapisu aukcję wygrała firma, od razu przesłała swoją umowę której nie będę podpisywać (nie muszę), do tego poczytałem o tej firmie w internecie i stwarza niesamowite problemy po wysyłce żądając obniżenia kosztów itd.
Nie chcę się z nimi użerać, dlatego chciałem zapytać:czy mogę odmówić sprzedaży i na jakiej podstawie? Chciałbym przedmiot wystawić ponownie dla licytujących ...

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
konto zamknięte
Nie dotyczy

Umowa kupna sprzedaży została zawarta, więc jeśli kupujący zapłaci, to masz obowiązek wydać towar. Żdnych innych dokumentów, czy umów nie musisz podpisywać.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@selekta24 nie możesz, masz obowiązek spisać umowę kupna sprzedaży itp. zapis w Twojej ofercie jest sprzeczny z prawem. Jak olejesz kupujący może poprosić o pomoc urząd skarbowy bo nie firma nie mając umowy nie może dalej odsprzedać towaru lub dać go w koszty 😞

To nie jest dodatkowa umowa tylko pisemne potwierdzenie kupna do celów księgowych firmy, Tobie nie robi to żadnej różnicy czy to podpiszesz czy nie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11  Sprzedać - tak, ale masz obowiązek podpisać umowę ?? Chyba nie... ( btw dla firmy zakup na aukcji i wydruk nie jest wystarczajacy 🤔 ??- ps nie wiem co to za produkt)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

Raczej tak

oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

Mylisz się nie muszę niczego podpisywać, jest regulamin allegro , nie interesuje mnie działanie firmy, nie może sobie w kosztu wrzucić czy coś takiego niech nie licytuje!

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak odmówisz a będzie im zależeć na twoim produkcie to kupią z innego prywatnego konta i mogą cię negatywnie ocenić.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro umożliwia w uzasadnionych przypadkach odmowy sprzedaży i dodania kupującego do tzw "czarnej listy".Nie wiem czy to uzasadniony powód ale przeczytaj:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/problemy-transakcyjne/jak-uniemozliwic-kupowanie-okreslon...

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 w uzasadnionych, ale tu nie widzę uzasadnienia dającego możliwość odmowy sprzedaży.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie chcę mówić że jest tak czy ta. Napisałem tylko że jest taka opcja.Sądzę że dla każdego może być inny "uzasadniony" powód. Jest tu ktoś co wszystko wie ale wypowiada się tylko "regulaminowo".

oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

Firma kręci wałki, odkupuje sprzęt od użytkowników a następnie żąda obniżenia kosztów bo coś niby nie działa... ma bardzo dużo negatywnych komentarzy na portalach, czy to małe uzasadnienie? Do tego Kupuje jako firma a chce korzystać z prawa jak konsument...

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Z jakiego prawa chce korzystać jak konsument? 

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@selekta24 "Aukcja Wyłącznie dla osób prywatnych nie wystawiam faktur vat nie zawieram dodatkowych umów dlatego dziękuję firmą i instytucją". 

Pewnie nie zrozumieli, bo to jest napisane po polskiemu, a nie po polsku laughing

oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

hehehheh

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

selekta24 Zakupy na allegro mają status powszechnych i jakiekolwiek zapisy sprzeczne są niedozwolone . Na mój rozum powinieneś podpisać umowę i dokończyć transakcję .To chyba żaden problem  chyba ,że masz coś za uszami sealed

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria  " Na mój rozum powinieneś podpisać umowę i dokończyć transakcję ." 

Dokończyć transakcję może i tak, ale absolutnie nie podpisywać żadnej umowy! Transakcja na allegro jest wystarczająca, a podpisując jakieś dodatkowe papierki można się wpędzić w kłopoty. Jak kupującemu nie pasuje transakcja na allegro to niech spada na drzewo. Takie rzeczy uzgadnia się PRZED transakcją, a nie po.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

glenmoranghie jeśli nic nie ukrywa to w czym problem ??

oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

"jeśli nic nie ukrywa to w czym problem ??" o RODO słyszałam? Ochrona danych osobowych? To ja coś od ciebie kupię a potem wyśle ci stos umów... Będzie Pani zadowolona...

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Kiedyś potrzebowałem do firmy coś kupić od prywatnego, bo to był bardzo specyficzny sprzęt i akurat tylko jeden prywatny sprzedawca to miał. Skontaktowałem się z nim PRZED transakcją, i uzgodniłem że podpiszemy cywilnoprawną umowę kupna - sprzedaży i ja zapłacę PCC. Nie robił problemów, ale ja się z nim skontaktowałem PRZED transakcją zamiast zaskakiwać go jakimś wydziwianiem po zakupie.

oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

Widzę, że tu kolega ma głowę na karku, tak to właśnie powinno wyglądać, tak robią normalni ludzie

oznacz moderatorów