anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako konsument (osoba fizyczna) mogę odmówić sprzedaży firmie wylicytowanego przedmiotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
selekta24
#8 Zapaleniec#

Witam czy jako konsument (osoba fizyczna) mogę odmówić sprzedaży firmie wylicytowanego przedmiotu?

Firma X wygrała moją aukcję, ja jednak w zasadach aukcji napisałem takową wzmiankę: "Aukcja Wyłącznie dla osób prywatnych nie wystawiam faktur vat nie zawieram dodatkowych umów dlatego dziękuję firmą i instytucją".

Pomimo tego zapisu aukcję wygrała firma, od razu przesłała swoją umowę której nie będę podpisywać (nie muszę), do tego poczytałem o tej firmie w internecie i stwarza niesamowite problemy po wysyłce żądając obniżenia kosztów itd.
Nie chcę się z nimi użerać, dlatego chciałem zapytać:czy mogę odmówić sprzedaży i na jakiej podstawie? Chciałbym przedmiot wystawić ponownie dla licytujących ...

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
mdrogeria
#21 Demiurg#

selekta24 obyś się nie mylił , ale czas pokaże sealed

oznacz moderatorów
selekta24
#8 Zapaleniec#

Chyba cos pod kopułom nie trybi? mam info od allegro, nie ma obowiązku zawierania dodatkowych umów, jest regulamin allegro i to wystarcza, chcesz pisać merytorycznie to podaj podstawę prawną, a nie suchary rzucasz... za uszami to może ty coś masz

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@selekta24 "dlatego dziękuję firmą i instytucją" - jeżu kolczasty, widzisz i nie grzmisz🙄
Firmom i instytucjom jak już, nie bądź taki ąę.

Masz, obejrzyj https://www.youtube.com/watch?v=scXs4pvDYRI wyciągnij naukę i nie grzesz więcej.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Nie ma się co zżymać. On specjalnie użył dialektu prywatnych sprzedawców, żeby odstręczyć od siebie właścicieli kont firmowych. Całkiem ciekawa taktyka, ale, jak widać,  nieskuteczna.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

umową kupna-sprzedaży jest w tym momencie oferta na allegro - nie ma obowiązku podpisywania jakiś dodatkowych umów

jeżeli w ofercie był dopisek (niezgodny z resztą z regulaminem allegro)

"Aukcja Wyłącznie dla osób prywatnych nie wystawiam faktur vat nie zawieram dodatkowych umów dlatego dziękuję firmą i instytucją".

to jest on częścią umowy

więc jeżeli kupiła firma nie posiadająca osobowości prawnej to beneficjentem umowy jest jej właściciel

(osoba prywatna)

jeżeli kupiła spółka z osobowością prawną np: z o.o. s.a. to umowa jest bezskutecznie zawarta i nieważna

oznacz moderatorów