anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący ma prawo do zwrotu?

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. 
pojawiła mi się bardzo ciekawa sytuacja. Kupujący zamówił u mnie dokumenty HACCP , następnie po ich otwarciu zwrócił zniszczone. Wspomnę dalej, że poprosiłem o zdjęcie z dnia wysyłki tych dokumentów. Na zdjęciu jest data dzisiejsza ale kilkanaście minut wcześniej z moim numerem paczki ( nadanie InPost zwrot zakupu). Kupujący odmawia przesłania szczegółów zdjęcia aby można było z całą pewnością ustalić kiedy spierali zrobione. Obecnie wynika z tego, że zrobił sobie kopie dokumentów HACCP a następnie po mojej prośbie o zdjęcie z wysyłki zrobił je dziś. 
czy kwalifikujemy to jako oszustwo i usiłowanie wyłudzenia zwrotu ? 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowody na to co piszesz zwróć mu 1zł albo lepij,0001gr i już, ale wpadnie zapewne negatyw.

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Szczerze, to nie jest dla mnie rozwiązanie.  Chętnie wystąpię do Prokuratury z wnioskiem o ściganie takiego Klienta. Kradzież własności intelektualnej nadal jest kradzieżą. Wartość przekracza ustawowe minimum zatem to przęstepstwo

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie ma czegos takiego jak wyludzenie zwrotu jest art 286kk oszustwo poprzez doprowadzenie do niekrzystnego rozporzadzenia mieniem poszkodowanego wiec jak zglosisz na policje za pare dni i znajda te dokumenty lub zostaly wykorzystane to odpowiada cwaniak karnie od 2 miesiecy do 8 lat i grzywna do 5k

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

I tak usiłuje mnie oszukać Kupujący. Sprzedaje HACCP i nie ma żadnych zwrotów, dokumenty zostały skopiowane a mi odesłane całkowicie zniszczone nie nadające się do dalszej odsprzedaży. Pisałem do Allegro ale póki co nikt się nie wypowiadał w dyskusji. Mam jasne dowody , że dziś zrobiono zdjęcia nie w dniu wysyłki 5 dni temu, wskazują na to szczegóły zdjęcia 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a co dokladnie to to haccp jest?

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

System instrukcji , bez którego nie otworzysz garmażerki. Należy wdrożyć i ja takie instrukcje wdrożeniowe piszę bezpośrednio pod kontrolę Sanepidu. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Rozumiem Twoje niezadowolenie z sytuacji - to zrozumiałe ale weź pod rozwagę to co napisałem niżej. Jeśli chcesz dalej sprzedawać na allegro. 

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Jeśli Allegro to oszustwo przyklepie . Zamknę konto i przestanę sprzedawać na allegro 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a miałeś oznaczona oferte, że bez prawa zwrotu?

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Jeśli ktoś nie zniszczy wnętrza lub nie użyje zawsze może zwrócić każdy produkt, sprzedaje też środki higieniczne jak worki, papier. W tej chwili sytuacja jest analogiczna jakby Klient kupił papier toaletowy zużył go a następnie zużyty odesłał jako zwrot. Zwrot musi być pełnowartościowy a to co dostałem jest poplamione i zniszczone. Nie nadaje się do niczego. Żaden Klient by tego nie kupił przy ponownej sprzedaży tak samo jak zużytego papieru toaletowego.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Jest lista towarów wyłączona ze zwrotow już w samej ustawie tylko trzeba to odpowiednio oznaczyć. Jak sprzedasz majtki i nie oznaczysz to musisz przyjąć zwrot 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu ktoś wspominał o używanych majtkach, te także?💩

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Allegro twierdzi że jeśli nie ma w zwrotach informacji że nie można zwracać to masz przyjąć zwrot 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Allegro nawet jeśli nie przyklepie to kupujący nadal ma prawo wystawić ocenę negatywną której skutki już opisałem. 

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Ocena negatywna nie jest żadnym problemem, allegro też je usuwa, jeśli są naruszeniem 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Jest problemem

bo w komentarzu musiałaby się znaleźć inwektywy 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ale to Ty masz otwartą dyskusję?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@LivioMeals Ciężko powiedzieć jak to traktować ale mam jedną radę - jeśli chcesz nadal sprzedawać na allegro to przyjmij ten zwrot, oddaj kasę i zapomnij o sprawie.

Aktualnie Twoje konto nie ma żadnych ocen - jak dostaniesz negatywa to razem z nim milion punktów na minusie w jakości sprzedaży a konsekwencją tego będzie najprawdopodobniej blokada wystawiania ofert i sprzedaży.

Wtedy nie będzie innego wyjścia jak tylko przekupić klienta o zmianę lub usunięcie oceny a to może cię kosztować więcej niż strata na tym zwrocie - też wcale nie jest mówione, że się uda.

Witamy na allegro 😕

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

@komis-bell @LivioMeals 

Przyjmowanie zwrotu i zwracanie pieniędzy być może oszustowi?
Przekupywanie w celu usunięcia opinii?

To jakaś patologia.
Ja uważam, że należy walczyć i nie dać się oszukać.
Jeżeli masz dowody co do swoich racji, to sąd utrze nosa oszustowi.
Jak ustąpisz dla "świętego spokoju", to oszust oszuka kolejną osobę i będzie coraz więcej takich przypadków.




oznacz moderatorów