anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący ma prawo do zwrotu?

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. 
pojawiła mi się bardzo ciekawa sytuacja. Kupujący zamówił u mnie dokumenty HACCP , następnie po ich otwarciu zwrócił zniszczone. Wspomnę dalej, że poprosiłem o zdjęcie z dnia wysyłki tych dokumentów. Na zdjęciu jest data dzisiejsza ale kilkanaście minut wcześniej z moim numerem paczki ( nadanie InPost zwrot zakupu). Kupujący odmawia przesłania szczegółów zdjęcia aby można było z całą pewnością ustalić kiedy spierali zrobione. Obecnie wynika z tego, że zrobił sobie kopie dokumentów HACCP a następnie po mojej prośbie o zdjęcie z wysyłki zrobił je dziś. 
czy kwalifikujemy to jako oszustwo i usiłowanie wyłudzenia zwrotu ? 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Halfrunt
#18 Luminarz#

tę książeczkę można kupić u innych za 40 zł. - czemu ona taka droga u ciebie?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Halfrunt  bo @LivioMeals  je pisze sam a u innych już są kopie 🙂 . Wiesz kupuje sobie u @LivioMeals  skopiuje i sprzedaje w konkurencyjnej cenie 40 PLNów 

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Dotarłem do informacji, że zamawiający a właściwie odbierający paczkę bo są to dwie różne osoby prowadzi firmę - szkolenia i sprzedaż wysyłkowa. Sprawa kolejna , to po opisaniu problemu bardzo szczegółowo do Allegro na stronie dyskusji , Kupujący całkowicie zamilkł i nic nawet nie komentuje. Jakby wiedział, że został złapany na gorącym uczynku. Dodam tylko , że mam dowód na to , że dokumenty nadal posiada u siebie skopiowane a mi odesłał zniszczone papiery… 

Z pewnością nie pozwolę mu oszukać kolejnej osoby ani firmy. Pójdę do Prokuratury i do Sądu. To podłe co oni robią. Generalnie, jeśli ktoś sprzedaje dalej Twoją pracę , nadal jest Twoją własnością. Skontaktowałem się też z naszą Kancelarią Adwokacką i owszem zwrot muszę przyjąć tylko jeśli nie został odpakowany produkt. To jak z periodykiem, czasopismem czy programem komputerowym lub nagraniem ( są to Ustawowe wyłączenia ze zwrotów konsumentów w trybie art 38 Ustawy). Dokumentacja HACCP jest takim samym produktem jak czasopismo lub periodyk, program komputerowy, nagranie. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Kupujący może nie komentować bo skoro kupujący i końcowy odbiorca to 2 różne osoby to między nimi też potrzebny czas na przepływ informacji

dwa- zwroty wyłączone z art 38 ale Allegro zawsze twierdziło że żeby takie wyłączenie działało to w ofercie w zakładce zwroty musi to być wyraźnie napisane bo klient może nie wiedzieć co to jest art 38 i do czego prowadzi 

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Konsultowałem z naszym prawnikiem, Allegro to pośrednik i nie może zmieniać treści samej ustawy ani interpretować przepisów wedle własnego uznania 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LivioMeals allegro to jest jedna wielka interpretacja przepisow wedle własnego uznania

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Póki co milczą , nie wiem czemu … 

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

U innych jest to książeczka u mnie kompletna dokumentacja zawierająca również inne informacje takie jakie są wymagane pod względem ustawy w tym instruktaże i opisy procesów oraz dodatkowo praktyki higieniczne i cp 

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

To może warto zainwestować w prawnika, radcę prawnego?

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Już konsultowałem. Od lat wspólpracuje z jedną Kancelarią Adwokacką i jestem bardzo zadowolony. Czyn nosi znamiona oszustwa i zgłaszamy sprawę oficjalnie. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ciekawe co będzie jak zgłosicie na policję co na to allegro...

oznacz moderatorów

LivioMeals
#8 Zapaleniec#

Sam jestem ciekaw 

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

allegro odpowie zgodnie z planem. a pozniej 1114555 lat walki w sadzie

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

po co zgłaszasz na allegro? wez goscia do "sondu" i koniec bajki.

 

kiedy chcesz mieć bajkę z klientttttemmm to musisz mu lizac stopyXD a tymczasem warto go przorac w przez sąd. zamiast robić z siebie **piiip**e

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@OptimumCreation po to warto zgłosić do allegro by allegro się podłożyło głupią interpretacją przepisów popierając kupującego niezgodnie z prawem działa na niekorzyść kupującego ergo skoro kupujący przewalił sprawę w sadzie to kogo można ścignąć teraz za straty i nieuctwo

oznacz moderatorów