anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący może złożyć reklamację przez Dyskusję?

sportsekcja
#7 Wielbiciel#

Mam problem z Allegro

Uzasadnienie:

W panelu dyskusyjnym Allegro podaje sprzedawcy , że reklamację z tytułu rękojmi zgłoszoną przez kupującego ma rozpatrzyć na podstawie prowadzonej dyskusji.

Pytanie sprzedającego do Allegro:

jakim prawnym dokumentem obowiązującym w Polsce jest wypowiedź pracownika Allegro ,że 

reklamację należy rozpatrzeć na podstawie prowadzenia dyskusji.

Proszę o podstawę prawną ,że prowadzona dyskusja jest dokumentem prawnym

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@sportsekcja Kupujący może złożyć reklamację także w Dyskusji. Jeżeli nie złożył jej w inny sposób, reklamację złożoną w Dyskusji trzeba rozpatrzyć w ciągu 14 dni. Można ją uznać lub odrzucić, ale stanowisko trzeba zająć.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sportsekcja Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta:

Art. 12. 1. Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o: [...]
8. sposobie i terminie spełnienia świadczenia przez przedsiębiorcę oraz stosowanej przez przedsiębiorcę procedurze rozpatrywania reklamacji.

W Twoich ofertach - w zakładce Reklamacja - nie ma określonych procedur reklamacyjnych (co jest jednym z zasadniczych obowiązków przedsiębiorcy wobec konsumenta). 

Kupujący, który złoży reklamację za pośrednictwem Dyskusji, umożliwia jednocześnie Sprzedającemu zapoznanie się z nią - zatem powinieneś ją rozpatrzyć w takiej formie, w jakiej reklamację otrzymałeś. Utrudnianie konsumentowi złożenia reklamacji z tytułu rękojmi może być uznane za praktykę naruszającą interesy konsumentów i może skutkować karami ze strony UOKiK.

 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów