anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy macie podobne sytuację ? dostałam dopłatę za paczkę wysłaną dpd o wadzę 4 kg

smerfusklep
#8 Zapaleniec#

Czy macie podobne sytuację ? dostałam dopłatę za paczkę wysłaną dpd o wadzę 4 kg *kurtka dziecięca *.Dziś dostałam dopłatę dodatkową w kwocie 19,99 - Paczka w wadze od 10do 20 kg .Ręce opadają .

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

serwis-texas
#19 Nestor#

@smerfusklep 

Bardzo częsta praktyka. Wpisz sobie w wyszukiwarkę Allegro Gadane "DPD dopłaty". Miłej lektury.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja nie mam bo nie korzystam z usług tej firmy a to co robią to jest ujęte w mnóstwie wątków tu na forum . Jak masz dużo czasu to jest co czytać.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A wymiarowo paczka pasowała?

Waga rzeczywista a gabarytowa

Waga rzeczywista to rzeczywisty ciężar przesyłki określany przy pomocy wagi. Waga gabarytowa to waga związana z rozmiarem paczki. Przez część przewoźników nazywana jest też wagą wymiarową. Obliczamy ją na podstawie wzoru:

  • DPD: wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm) / 6000
  • UPS: wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm) / 5000.

to doliczają bez względu na wagę rzeczywistą.  Jeśli gabarytowo pasowała a mimo to dopiczono dopłate, to zgłoś do allegro, żeby wysłali w Twoim imieniu reklamację, 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska a kogo obchodzi waga gabarytowa?

wysyłając przez allegro się jej nie podaje

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@RED i Allegro do spółki z DPD z tego korzysta. Ostatecznie ta "darmowa" przesyłka Smart by DPD, sprzedawcę kosztuje 50-70% drożej, niż jakby skorzystał z dowolnego, popularnego brokera kurierskiego. 😄

Pomijając fakt, że szanujący się broker kurierski, jeśli bierze "gabarytówkę" pod uwagę przy wycenie kosztów, to podaje tą wartość w formularzu wysyłki. Na Allegro dobrych obyczajów w biznesie mają przestrzegać sprzedawcy, nie Allegro i współpracujące z nią firmy.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@RED ale tu leży pies pogrzebany i dpd bezczelnie wykorzystuje tę lukę o której wielu nie wie. Cm w jedną, cm w drugą i dopłata leci... zgodnie z regulaminem, a Ty siadaj i płacz, ale dopłata lege artis.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska JEŻELI WYSYłka jest przez allegro to opłaty pobiera allegro

i tam się składa reklamację na działanie serwisu, który pozwala na łamanie regulaminu

i nic tu nie jest cyt: lege artis

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@AptekaNatolinska  jak ktoś się złapie na "promocyjne" przesyłki zagraniczne Allegro DPD, to tam dopłaty sięgają bodajże 150 zł za paczkę. Dobry pomysł na biznes 🙂

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

 

wszyscy tak bardzo zakochani w SMARCIE płacą i płaczą, wszyscy dokładają (chyba w cenę produktu) ale nadal sprzedają

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@majster_man dopłaty do smarta? Oczywiście ujęte są w narzucie u nas. A odkąd tylko UPS i DPD wprowadziły dopłaty za paczki 10+ kg, to od razu wywaliliśmy to coś z cenników. Trzeba być frajerem, by przy większych gabarytowo paczkach korzystać ze Smart DPD czy Smart UPS.

oznacz moderatorów