anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam obowiązek odebrać zwrot jeśli dotarł do mnie po terminie 14 dni po odstąpieniu?

bra-bielizna
#8 Zapaleniec#

Kupujący odstąpił od umowy i odesłał przesyłkę po 14 dniach od odstąpienia. Czy mam obowiązek ją odebrać?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie masz takiego obowiązku.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@bra-bielizna Kupujący powinien odesłać towar do 14 dni od daty wysłania odstąpienia. Jeśli odesłał później, nie masz obowiązku odbierać. Jest jednak wyjątek. Jeśli 14 dzień przypadał w niedzielę lub święto, kupujący może wysłać dzień później. Nie liczy się data otrzymania paczki przez Ciebie, tylko data jej nadania.

oznacz moderatorów

bra-bielizna
#8 Zapaleniec#

Czy jest możliwość zatem sprawdzić w allegro smart czy i kiedy została nadana taka przesyłka?  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

bra-bielizna nie musisz , ale w dalszym ciągu kupujący ma prawo do oceny transakcji , zainicjowania dyskusji i zakończenia jej jako nierozwiązanej , 

Wybór pozostawiam Tobie .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bra-bielizna a ile się spóźnił z nadaniem dzień - dwa  czy miesiąc ?

Jak miesiąc możesz olać, ale kilka dni bym nie wariował lepiej mieć klienta czy nie mieć + negatyw 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bra-bielizna
#8 Zapaleniec#

Poprostu chodziło o mi o to czy muszę.  Zdecydowanie masz rację, że lepiej mieć klienta. 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@bra-bielizna - Klient ma obowiązek zgłosić zwrot do 14 dni od daty otrzymania (nie zakupu), poza tym wyjątek jaki zacytowała @xyz96, i dodatkowo od daty zgłoszenia ma 14 dni na dostarczenie do Ciebie. Mało kto się nie wyrabia.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Nie ma w Polsce jeszcze obowiązku przyjmowania przesyłek. Chociaż może któraś ustava covidova to wprowadziła...? Żarcik.. 

 

Natomiast jeśli konsument skutecznie odstąpił od umowy to masz obowiązek zwrócić kasę. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@exoryna a jak nie odesłał towaru ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A to powiem Ci, że nie wiem tego. Ale tutaj chyba odesłano.

 

oznacz moderatorów