anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odmówić sprzedaży Kupującemu, który notorycznie nie opłaca zamówień?

Mystic18
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

Czy osoba, którą mam na czarnej liście z powodu notorycznego nie płacenia za wygrane aukcje (nie tylko u mnie, ale i u wielu osób), założy drugie konto i wylicytuje przedmioty, za które znów nie zapłaci, mam jakieś prawo natychmiastowo odstąpić od umowy i ponownie wystawić te przedmioty na sprzedaż? 

 

Tenkju.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz pewność że nie zapłaci(najlepiej odstąpienie od zakupu)możesz wystawić, kupujący ma 5 dni na zapłatę, zakup na AL. Może wytrawiaj na zwykłym Allegro: Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.png

oznacz moderatorów

Mystic18
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję na zwykłym Allegro, a czekanie na płatność z jego strony jest mało prawdopodobne, a ja nie mam czasu na takie zabawy. No nic, poczekam. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Mystic18 Dużo tu takich"perełek" jest opisywanych, niestety.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Mystic18   Formalnie nie masz prawa odmówić sprzedaży,  tylko kupujący może  odstąpić od zakupu.

Na zwykłym allegro możesz dopisać tą osobę do czarnej listy, nie wiem czy to zadziała po zalicytowaniu.

Na  Lokalne możesz po prostu nie sprzedać,  to też trochę bez sensu skoro wiesz że ta osoba i tak nie kupi.

Jeżeli to się powtarza powinieneś tą osobę zgłosić do Allegro, może to coś da?

ps,  co znaczy "Tenkju" ?  Ani to po polsku ani po angielsku, jakiś inny język?

oznacz moderatorów

Mystic18
#8 Zapaleniec#

Przez takich baranów, sprzedawcy tylko liczą straty i marnują swój czas, dawniej dostawało się ostrzeżenie i było po problemie, każdy bał się blokadą konta. Teraz znajdzie się taki jeden z drugim, założy nowe konto i znów można pajacować. Zero konsekwencji. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Mystic18 zgłoś do Allegro. Jeżeli rzeczywiście notorycznie kupuje i nie płaci, to zablokują mu wszystkie konta.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mystic18 Osoba wpisana na czarną listę może dokonać u Ciebie zakupu z innego konta i nic na to nie poradzisz. Musisz czekać 7 dni na wpłatę, ponieważ kupujący ma na to regulaminowo tyle czasu. Sprzedający nie może odstąpić od umowy, to kupujący który nie zapłaci w ciągu 7 dni nie dotrzymuje warunków umowy, co może skutkować jej rozwiązaniem. Jeżeli ktoś notorycznie dokonuje u Ciebie zakupów i nie płaci, możesz taką osobę zgłosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a... Allegro przyjrzy się jego poczynaniom i być może zablokuje mu konto.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 napisał to delikatnie

to jest pozorność transakcji

są przepisy, które zabraniają takich czynności

a gdy to się powtarza to Kupującemu trudno będzie obronić brak premedytacji

idziesz do prawnika

tu masz przykładowe przepisy

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/czynnosc-pozorna-dwie-rozne-postaci-pozornosci,54023.html

oznacz moderatorów