anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie blokujecie kont użytkowników co nie zapłacą za przedmiot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
pawelzet4
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mwmonety
#21 Demiurg#

Kupujący ma przyzwolenie na olewanie obowiązku regulowania płatności za zakupiony przedmiot. Może zrezygnować i nie podawać nawet powodu takiego zachowania a jedyną "karą" jaka może go spotkać to CZARNA LISTA na którą możesz go wpisać aby nie mógł u ciebie kupować.

oznacz moderatorów
pawelzet4
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję. Co za dno regulaminowe. Może sobie klikać i nawet blokady konta nie ma a jak ja sprzedam komuś przedmiot i tamten zakwestionuje bez dowodu, że nie dostał lub zły to od razu straszą blokowaniem konta. 

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pawelzet4 

Odpowiem Ci zgodnie z zasadami. Na Allegro Lokalnie kupujący nie ma obowiązku zapłaty - tam po pięciu dniach bez wpłaty transakcja, zgodnie z regulaminem, jest uznana za niebyłą, a umowa jest rozwiązywana. Allegro nie ma więc podstaw do blokowania kont.

Na zwykłym Allegro, jeśli kupujący nie zapłaci, ma prawo odstąpić od umowy przy zakupie od firmy, sklepu i wtedy też Allegro nie ma podstaw do blokowania kont. Gdy jest to zakup od osoby prywatnej, jest obowiązek zapłaty i dawniej Allegro blokowało konta w przypadku braku finalizacji, ale teraz już tak szybko nie blokuje, ponieważ wie, że nie należy zastraszać i sankcjonować kupujących, ponieważ to z ich pieniędzy utrzymują się sprzedawcy i samo Allegro. Eliminowanie kupujących nie jest dobrym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie. Allegro nie chce psuć własnego wizerunku, jako platformy nieprzyjaznej kupującym. To byłaby zła droga.

oznacz moderatorów
pawelzet4
#7 Wielbiciel#

Dzięki! już wiem o co chodzi. Czyli można sobie klikać poznawać adresy itp i wszystko będzie ok. Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@pawelzet4  Nie bądź  taki pewien że możesz cobie klikać. Poczytaj stare wątki, były przypadki blokowania konta kupującego za klikanie bez kupowania.

Radzę zachować umiar, nie wyciągać pochopnych wniosków.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Wydaje mi się że allegro utrzymuje się właśnie z prowizji którą płacą sprzedawcy nie wspominając o płatnych usługach dodatkowych wspomagających sprzedaż. Gdyby nie było sprzedawców to całe allegro nie miało by sensu bo pozostały by tylko pampersy z oficjalnego sklepu. Dlatego sami kupujący nie utrzymali by tego wszystkiego.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 jeżeli na allegro lokalnie jest jak piszesz

wtedy czym jest prawnie zakup na allegro lokalnie

bo nie jest to zawarcie umowy kupna z obowiązkiem zapłaty

o czym stoi w ustawie konsumenckiej

 

Na zwykłym allegro jest to zakup/zawarcie umowy kupna z obowiązkiem zapłaty

więc nie płacenie za towar przy poinformowaniu zgodnie z zapisami ustawy konsumenckiej o takim obowiązku daje podstawy do blokowania kont

pomijam już fakt, że twoje sformułowanie ponieważ wie, że nie należy zastraszać i sankcjonować kupujących, ponieważ to z ich pieniędzy utrzymują się sprzedawcy i samo Allegro. 

jest wewnętrznie sprzeczne - bo Sprzedawca nic nie zarobił i poniósł stratę przygotowując towar do sprzedaży - a allegro z premedytacją zarobiło na oszustwie kupującego

oczywiście w wypadku odstąpienia od umowy blokowanie Kupującego

jest to  niezgodne przepisami bo ta czynność jest możliwa prawnie

i może być uznana za abuzywną bo ogranicza prawa konsumenta

 

 

oznacz moderatorów