anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy za wysyłkę?

Client:59594967
#7 Wielbiciel#
  • Witam, wygrałem ostatnio 3 aukcje na allegro lokalnie. W wiadomości sprzedający napisał mi, żebym kupił przedmioty przez allegro a on mi wyślę w paczce różnicę ceny jaką zapłaciłem za wszystkie aukcje. (Wiadomość od sprzedającego- "witam, proszę zapłacić a resztę za wysyłkę włożę do paczki") Sprzedawca tydzień wysyłał paczkę i oczywiście pieniędzy w niej nie było, a sprzedający nie odpisuje. Czy mogę ubiegać się o zwrot tej różnicy? I czy mogę zwrócić zakupione rzeczy?

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:59594967 Jeśli wygrałeś 3 aukcje na Lokalnie, to już kupiłeś 3 przedmioty przez Allegro. Jeżeli zapłaciłeś mu przez Allegro za 3 przesyłki, on powinien Ci zwrócić za 2 jeśli wysłał wszystko w jednej paczce. Zwrócić rzeczy osobie prywatnej bez podania przyczyny nie możesz, ale możesz zwrócić w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem. Nie udowodnisz mu teraz, że nie włożył Ci do paczki kosztu wysyłek za pozostałe rzeczy, ale możesz się powołać na korespondencję i zgłosić go do Allegro tu; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/revolut-p%C5%82atno%C5%9B%C4%87-rozpocz%C...

Na drugi raz tego nie rób, płać za wszystkie przedmioty i jedną wysyłkę bezpośrednio na konto sprzedawcy, jeśli się nie zgodzi, nie płać wcale. Na Lokalnie po pięciu dniach bez wpłaty umowa jest automatycznie rozwiązywana i nie ponosisz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:59594967 Wkleił mi się niewłaściwy link do zgłoszenia, prawidłowy jest ten; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=30f4afcc-bf70-46f5-adc2-b8a51b2b8bb3

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:59594967 Oczywiście sprzedawca nie zachował się uczciwie, trudno będzie mu udowodnić że oszukał. Możesz próbować prowadzić dyskusję z nim, czy warto? Może potraktuj jako naukę.

oznacz moderatorów