anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę się zarejestrować w BDO?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Mam działalność od września, a  niestety dopiero teraz się  dowiedziałam że powinnam się zarejestrowac do Bazy BDO. Wiem że niewiedza nie zwalnia z obowiązków, ale  niestety  się stało i teraz mam problem. Kartonowe opakowania mam z odzysku,bo akurat z pobliskich sklepie mi zbierają, ale to jednak z tego co czytam nie ma znaczenia. Czy wy jako sprzedawcy internetowi  od razu się rejestrowaliscie  w tym BDO? zastanawiam się teraz  jak to ugryźć żeby nie było problemu że dopiero po taki czasie sie zgłosiłam  😞 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ario872
#10 Popularyzator#

To wszystko zależy ile kg kartonów zużywasz

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Kurczę ciężko mi ocenić. Moje paczki  są dość małe, w tej chwili to np najczęściej wysyłam z opakowaniach które w paczkoamcie mieszczą się w gabarycie A. i wiadomo, dopiero zaczynam więc nie jestem jakimś pogromcą sprzedaży internetowej. A są jakieś przedziały wagowe  przy których nie trzeba się rejestrować? Bo nie udało mi się żadnych takich informacji znaleźć 

oznacz moderatorów

ario872
#10 Popularyzator#

Wniosek możesz złożyć, ale nic nie zapłacisz im jeśli nie będziesz produkować więcej niż pół tony kartonów rocznie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl Musisz złożyć wniosek rejestracyjny w BDO nawet jeśli dotyczą Cię pewne wyłączenia dotyczące odpadów. Rozumiem, że mogłaś nie zdawać sobie sprawy z tego obowiązku, ale powinnaś zgłosić się do rejestru jak najszybciej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

🌼znam mądrych ludzi ,którzy na ten temat mają zgoła inne zdanie . Nasi zacni Notable do końca nie wiedzą jak interpretować zapisy ,które sami stworzyli .

oznacz moderatorów