anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy naliczone dopłaty są legalne?

parkiteks
#1 Nowicjusz#

Witam

Nadaje paczki podaje wymiary płace z góry za zlecenie - po czasie dostaje fv na dopłatę do zlecenia

Czy to jest legalne - skoro wysyłam paczkę według wagi i wymiaru?. Kto to weryfikuje gdzie sa dowody na to co spowodowało dodatkowe opłaty ?

Jeżeli Kurier odbiera paczkę oznacza to że zweryfikował paczkę która ma odebrać i zdecydował ze będzie zgodna z podanymi danymi. Jeżeli nie naraża klienta na straty ! Ponieważ klient niema świadomości o wysokości choćby naliczonej dopłaty to w moim mniemaniu jest nielegalne. To tak jakbym przykładowo przyjął zlecenie naprawy sprzętu od klienta wycenił mu usługę a po naprawie dał kilkakrotnie wyższy rachunek ponieważ postanowiłem wykonać coś więcej lub po przyjęciu zlecenia musiałem kupić dodatkowe klucze aby je wykonać i przenoszę koszty za narzędzia na Klienta bez powiadomienia go wcześniej  - kuriozalne

Nie mamy świadomości ile zapłacimy za co - takie informacje powinien przekazywać odbiorca zlecenia kurier na miejscu to chyba logiczne i jeżeli ktoś się zgodzi na ryzyko ponosi koszty. Bo czemu z niewiadomych nam powodów firma kurierska nie doliczy 1000 - 2000zł przecież zawsze można to uzasadnić i stworzyć powód.

Coraz bardziej takie sytuacje zniechęcają do korzystania z usług systemowych .

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

kostas11
#21 Demiurg#

@parkiteks czyżby mowa o DPD ???

Tak dopłaty są legalne o ile są słusznie naliczone !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów