anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy nie sądzicie że należy usunąć sprzedawców fałszywych przedmiotów?

nikl
#13 Ambasador#

Przykładowo fałszywe piłki do siatkówki. Fałszywka kosztuje 79 zł, a normalna 350 zł. Są podpięte pod ten sam produkt, czyli za chwilę będzie wysyp bardzo negatywnych ocen, które zrujnują uczciwym Sprzedawcom renomę produktu. Cały system ocen produktów na Allegro i generalnie całą produktyzację szlag trafi, jeśli produkty bardzo wysokiej klasy, zasługujące na wysokie oceny i na ich fałszowanie, podrabianie, nagle zostaną źle ocenione, a produkty tandetne i bezwartościowe, będą miały wyższe oceny, bo nikt ich nie podrabia.

Wniosek jest taki: Skoro nie potraficie upilnować, to nie wolno Wam łączyć ocen produktu uzyskanych przez różnych Sprzedawców. To samo dotyczy produktów, których finalna jakość i właściwości zależą silnie od staranności danego Sprzedawcy. To są przykładowo instrumenty muzyczne i wszystkie przedmioty wymagające regulacji i przygotowania. Jeśli tandetny Sprzedawca nie dbający o jakość będzie żerował na opiniach starannych Sprzedawców, to cały system jakościowy upadnie. Chyba że Allegro chce wspierać tandetę i niechlujność, bo w tej chwili tak jest. To systemowe wspieranie tandety.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@nikl Cześć, dzięki za wiadomość. Czy zgłaszałeś te oferty przez formularz: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty?  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

A czy ja jestem pracownikiem Allegro? Ktoś mi zapłaci za całodzienną pracę? Przecież to jest nieustająca robota na cały etat, a ja nie mam nawet narzędzi. Przecież wystarczy, że sprawdzicie które produkty mają wystawione ceny różniące się o więcej niż 30% i będzie odpowiedź co jest podróbką. W przypadku piłek Moltena czy Mikasy macie różnice 300%! Czy dla żądzy chwilowego zysku zrujnujecie całe Allegro? Warto? Nie wrzucajcie ocen produktów od różnych Sprzedawców do jednego wora, bo to się źle skończy. Sprzedawcy nie są od tego, żeby pilnować porządku na Allegro.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@nikl Skontaktujemy się z przedstawicielami marek Mikasa i Molten w celu weryfikacji ofert i oryginalności produktów. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Nie trzeba się kontaktować. Jakikolwiek produkt tańszy o 300% oznacza albo kradziony, albo podrabiany, albo wysyłanie cegły zamiast towaru.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka zgodnie ze zmianą przepisów od 01.01.2023, głównie implementacją Omnibusa, Wy jako prowadzący portal odpowiadacie za rzetelność opinii na portalu.

Jeśli mało Wam dotychczasowych kar od UOKiK, to szykujcie się na kolejne, tym razem wynikające z błędów produktyzacji i błędnych połączeniach produktów z WASZYM katalogiem produktów. A co za tym idzie, brakiem rzetelności w opiniach o produktach.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 uokik allegro nie rusza - 2 kary w ciągu dekady za dziesiątki naruszeń to pikuś

ale serwis się podkłada wchodząc na rynki europejskie

może czeski lub słowacki odpowiednik uokik będzie lepiej działał

link dla Ciebie

https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/43104c28a7a1be23c1257eac006d8dd4/86734dc793d1a570c12588...

@AGrzelinska udział na rynku ecomerce allegro w Polsce systematycznie spada,

widać to w zestawieniach badaczy rynku

oznacz moderatorów

AGrzelinska
#7 Wielbiciel#

Przykro mi Cię informować ale system jakościowy to już tu dawno upadł. Allegro uparło się przekształcić na wzór ali i nikt ich nie przekona do zmiany zdania.  Było tu od groma podobnych tematów. Portal przestał cieszyć się zaufaniem. Na razie jeszcze bazuje na jego resztkach zwalając winy za wszystkie swoje błędy na sprzedawców. Ale już coraz więcej ludzi orientuje się co i jak i idzie tam gdzie taniej. Kiedyś z przyzwyczajenia i zaufania od lat kupowali tu, ale teraz na allegro jest gorszy syf niż u konkurencji, a ceny wyższe. Odchodzą sprzedający, odchodzą kupujący, prowizje rosną. W zamian nie ma nic. Bałagan w produktywizacji. Nie równe zasady dla wszystkich. Dziwne cyrki z potwierdzaniem kont i przetrzymywanie gotówki sprzedających ( wystarczy zerknąć w ilość takich postów tu). Do tego praktycznie żadnej pomocy ze strony pracowników, wklejają tylko gotowe formułki zwykle nawet nie dotyczące zadanego pytania.... Opinie o produktach to tylko czubek góry lodowej. Poczytaj przez miesiąc to forum to osiwiejesz xD.  Wystarczy spojrzeć w necie na niezależne strony z opiniami o firmie i wszystko jasne 1.4 gwiazdki/5. 

oznacz moderatorów