anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sens tu dalej sprzedawać ?

kostas11
#21 Demiurg#

Dziś siadłem i se przeliczyłem po podwyżkach i nowych dopłatach do smarta, do tego spadek sprzedaży czasem dzień czy dwa bez zamówień i co ciekawe najlepiej wychodzi na tym allegro 😞

1 - 18 lipca przychód 5211,85 opłaty 840,05, marża 30 % dochód 1203 zł odjąć 810,05 zł ( odliczone nadania pocztex ) oraz kartony, wypełniacze, taśmy, etykiety itp. 204 zł

Uwaga zostaje mi 189,34 zł śmiech na sali 😄 Szkoda nerwów na walkę z nowymi przewoźnikami 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 a teraz asortyment wakacyjny powinien sie sprzedawać jak woda w kranie a tu tylko na krakersy zostaje i wodę źródlaną 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael to nie chodzi o ilość bo to zawsze na wakacje siadało ale nie aż tak ale o koszty sprzedaży 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli nadal do przodu, allegro zyskuje ty mniej, kupujący mają swoje towary czyli jest jak powinno. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 Do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Masz rację sprzedaż na allegro to prestiż kto by pomyślał żeby tu zarabiać, cieszę się że nie dokładam 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty zarabiasz tu inni gdzieś i powiem że wszystko wszędzie idzie w złym kierunku, niestety.😡

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

obecny model biznesowy serwisu niszczy allegro

nie wiem po co ogranicza się widoki ofert sprzedawców, ukrywa oferty

zyski są może krótkotrwałe ale długofalowo nie da się ich utrzymać

w siłę rosną serwisy konkurencyjne

widać to już w statystykach

serwis nie rozumie, że to sprzedawcy i ich masa i różnorodność

stanowiło jego źródło sukcesu

 

wydaje się, że obecne władze firmy chcą wydusić maksymalne zyski

kosztem przyszłości firmy

 

arogancję władz serwisu widać także w stosunku do własnych pracowników

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/protesty-pod-siedzib%C4%85-allegro-quot-p...

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Jeśli Allegro zarabia na Twojej sprzedaży więcej niż Ty sam, to nie ma sensu 😎

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Sens ma tylko taki, że zostawię trochę ofert dla klientów z Allegro, aby nie myśleli że zupełnie zniknąłem.

Smarta ma coraz mniej klientów. Z Allegro One nie będę jechał 5 km do centrum miasta, gdzie nie ma nawet gdzie zaparkować. Druga opcja to jazda 10 km, ale koszt dojazdu przewyższy zarobek. I tak szybko się straci Smarta, bo Allegro One tak kiepsko działa, że negatywy i obniżone gwiazdki go zlikwidują.

Coraz częściej zdarzają się 2-3 dni z 0 zamówień, po czym nagle pojawia się ich mnóstwo, nigdy tak nie było. Zrobiłem próbne licytacje od 1 zł, to szok jak poszybowały ceny, wtf? W opcji Kup Teraz był do nich podpięty towar, więc coś nie tak...

Duże opłaty i co w zamian? no coraz więcej obowiązków, coraz mniejszy dostęp do klienta i z platformy korzysta się coraz gorzej. Przy wyższych kosztach oczekiwałbym sytuacji odwrotnej, że platforma da coś w zamian. Tak nie jest.

Ja zwijam kramik - najlepszy jakościowo i poszukiwany towar trafi do sklepu internetowego, nad którym pracuję. Trochę rzeczy wrzucę tam gdzie nie ma wszystkiego, ale będę już ja 🙂 Jak to wyjdzie to pomyśle o pozostałych portalach. W każdym razie na samo Allegro nie ma co liczyć.

 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes witaj w klubie, od 22 sierpnia też będę bez smarka, u mnie też wzrost sprzedaży bez smarta, u mnie też falami w godzinę 3 zamówienia a potem przez dwa dni nic 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Znajomy mówi że mu się opłaca ale on robi obrotu ponad 100 baniek. Żeby mieć dobre ceny zamowienie jednorazowe od kontrahenta za 5mln. Allegro nie dla biednych żuczkow. Allegro też się z nim liczy i jest na innych warunkach.

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

Ja, biedny żuczek, od początku lipca mam same koszty promowania bez ani jednej sprzedaży. Dramat, w odróżnieniu od własnej strony...tam przynajmniej coś wpada.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Syla270985 a co Ci daje promowanie przy katalogu ? , mija 2 lata jak zrezygnowałem z wszelkich płatnych prom ., koszty spadły o połowę , obroty się trzymają , walczę czasem wysyłki , mam fundusze na obniżki cen ,rotuję cenami niemiłosiernie  ,często allegro coś dołoży ... i się kręci .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria niedługo ci allegro dołoży negami za oneboxy prawy lewy sierpowy i nokaut

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@mdrogeria w tej chwili promowanie daje mi zupełne nic, null. Wcześniej przynajmniej miałam jakieś zainteresowanie, wejścia. Konkurencja jest spora, ale ja sprzedaję własne produkty pod własną marką. Wcześniej się odrobinę kręciło, po przywróceniu aukcji po urlopie, totalna klapa... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@majster_man pewnie tylko nie w każdej branży da się takie obroty robić 😞 a jest jak piszesz allegro od lat powoli małe firmy gasi 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 "allegro od lat powoli małe firmy gasi" - nie tylko Allegro, wszelkie zmiany w przepisach, zarówno na poziomie europejskim, jak i krajowym, idą w tym samym kierunku. Obciążenia biurokratyczne i fiskalne oraz rozbuchane do absurdu przywileje konsumenckie stają się powoli nie do udźwignięcia przez drobnych przedsiębiorców. Efektem będzie ograniczenie konkurencji, bo na rynku zostaną same duże korporacje. One się zapewne dogadają cenowo oraz wymyślą sposoby na obejście podatków - i finalnie stracą na tym zarówno państwa, jak i konsumenci.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ten mój znajomek handluje wszystkim, narzędziówka, wózki dla dzieci i maszynki do mielenia mięsa. Jak coś komuś idzie to on robi zamówienie u dystrybutora tej marki. Pyta ile trzeba wziąć żeby mieć tanio i bierze jak trzeba za 1.3.5 mln jednorazowo. A handlowiec żeby zrobić obrót sprzedaje mu ściągając spodnie do samych kostek.

Ktoś zrobi Ci cenę jak weżmiesz za 50 tyś. ?

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 @mdrogeria  patrze licze obserwuje i wyszło mi tak:

1) po wyłaczeniu smart family wróciło dużo płatnych przesyłek i klientów to nie przeraża ( trudno powiedzieć czy wykupią smarta czy nie bo to musi chwile potrwac)

2) u nas obroty w bieżącym roku wzrosły lecz kosztem marży ( tj nie podnoszenia marży przy wzroście kosztów)

3) póki co decyzje mam taką że nie właczam ONE i trudno najwyżej we wrześniu bedzie troche odpoczynku

4) juz odnawiamy wczesniej zawieszone konta na innych platformach licząc że to co stracimy po utracie smarta odrobimy na innych platformach ( przynajmniej część)

5) bardzo mnie ciekawi od wrzesnia ile ofert będzie bez smarta - a co za tym idzie czy kupujacy nadal będą aż tak mocno wykupowac smart jeśłi nie bedzie sprzedawców ze smart ofertami

6 Na razie przetrawiliśmy zmiany i pełny spokój - pożyjemy zobaczymy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 nie ma tragedii , obroty się trzymają , wzrost kosztów dla połowy miesiąca +1,4% , podciągam nieco marżę  ,ale widzę ....oby tak dalej ... znacząco spadła ilość zwrotów , ogólnie miałem niewiele , a teraz zwrot to margines . W maju miałem niewiele bo 6 , A ! od 1 czerwca do dzisiaj tylko jeden , nie liczę zapominalskiej , niby zwrot , ale zakup ponowny zrobiony po nie odebranej przesyłce .

oznacz moderatorów