anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedaż na Allegro jest juz w ogóle oplacalna?

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Cześć, witam 

 

Czekam na dzień, kiedy Allegro wprowadzi prowizję od prowizji lub za każde logowanie się na konto...

 

A tak na poważnie ostatnio odnoszę wrażenie że na Allegro przestaje się już opłacać sprzedawać, rozumiem że sobie ktoś tam weźmie w zamian za sprzedaż na jego portalu, ale już pomalutku Allegro zaczyna przesadzać.

Prowizja od kosztów wysyłki 

Dopłaty do Smart

Dopłaty do paczek DPD 

Prowizja od sprzedaży 

 

Od miesiąca zaczynam wystawiać u konkurencji gdyż jest znacznie taniej, o dziwo sprzedaż jest dobra, więcej kasy zostaje dla mnie w portfelu 

 

Od pierwszego września robię też gruntowną redukcje aukcji na Allegro gdzie już pozostaną już tylko aukcje które jeszcze jakimś cudem w miarę da się wyjść na swoje

 

A Wy co o tym wszystkim uważacie?

Wiem że można pewne koszty doliczać do kosztów towaru ale w jakimś momencie przyjdzie taka sytuacja że ceny zrobią się absuralne i nikt nie będzie kupować 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci 1.) ,,kiedy Allegro wprowadzi prowizję od prowizji,, - jest już daaawno 

2.) ,,na Allegro przestaje się już opłacać sprzedawać ,, trzeba umieć liczyć , przede wszystkim na siebie .

3.),,Od miesiąca zaczynam wystawiać u konkurencji gdyż jest znacznie taniej,, czyli umiesz jednak liczyć .

4.),,Allegro gdzie już pozostaną już tylko aukcje które jeszcze jakimś cudem w miarę da się wyjść na swoje ,, ....j./w.

5.) A Wy co o tym wszystkim uważacie? j.w pkt 2.

6.)Wiem że można pewne koszty doliczać do kosztów towaru ale w jakimś momencie przyjdzie taka sytuacja że ceny zrobią się absuralne i nikt nie będzie kupować  ,, .. stracą pozycję lidera ?? .... nie nie dopuszczą do tego , rynek e-comerce zbyt intensywnie się rozwija .

 

 

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Allegro doskonale wie, że tylko nieznaczny odłamek pójdzie do konkurencyjnych portali, a tak naprawdę dla nich nie zmieni się absolutnie nic.

Ceny na Allegro wcale nie będą jakoś nie wiadomo jak wielkie, bo ktoś sprytny w Allegro wpadł na pomysł tego komponentu wyświetlającego "najtańsze oferty" oraz na przeniesienie sponsorowanych w widoku oferty ponad inne oferty sprzedającego, a co za tym idzie, na pewno co raz więcej sprzedających zaczęło zapychać im kieszenie Allegro ADsami - bez powodu nie dokonaliby takiej zmiany.

Przez to, że w każdej ofercie jest widok najtańszych przedmiotów, sprzedający będą coraz bardziej bić się na ceny, żeby się tam pokazać i potencjalnie ściągnąć ruch od tych, co ładują kasę w promowanie, więc mamy kółeczko.

  • kasa z promowania jest 👍
  • kasa z ADsów jest 👍
  • ceny coraz niższe 👍

Gdzie więc leży problem? W większości branż po cenach hurtowych sprzedają same hurtownie. Do tego doszło. Głównie w spożywce widzę ten problem i w AGD.

Nie wiem tylko jak to wygląda w innych branżach, gdzie nie ma jakiejś masówki. Z branży AGD już u nas zrezygnowali, bo sam jeden z dystrybutorów na Polskę zaczął sprzedawać w cenach, z którymi ich kontrahenci nie mogą konkurować - tylko więksi mają rabaty na tyle duże, a przeciętni mogą sobie tylko pomarzyć o sprzedaży w konkurencyjnych cenach. Prowadzili na początku taką politykę, że trzymali SRP dla produktów, każdy sprzedający miał wymóg wyrównania ceny, ale niestety zrobił się bałagan 🙂

Czy się opłaca? Musisz przeprowadzić sobie analizę co sprzedaje się na Allegro i kombinować. Allegro już do tego ma narzędzia, monitorują sobie cały serwis za pomocą katalogu produktów, widzą wszelkie zmiany cen, jaka sprzedaż i wiele, wiele innych, bo mogą. Nikomu nie powiedzą wprost, że właśnie tylko do tego im służy produktyzacja 🙂

Ciężko jest odpowiedzieć, czy na Allegro sprzedaż się opłaca, bo zależy to od wielu czynników: kategoria, produkty sezonowe, popularność produktu, ilu sprzedających jest na grupę produktów, ile możesz zainwestować.

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

Ogólnie koszty są tu bardzo wysokie zresztą nerwów też sporo a podejście do sprzedających pozostawia wiele do życzenia 

oznacz moderatorów

Becia51095
#9 Pomysłodawca#

Ja jako klient, szukam i szukam, szczerze elektronikę zamawiam z Niemiec i Czech też przez słynne protale, bo cena u nas jest bardzo duża, rozumiem że nasze podatki i prowizje mają na to wpływ ale nie kiedy to coś kosztuje 470 zł a u nas prawie 1400 zł paranoja!!  Ostatnio też kupowałem mały dziurkach do euro zawieszek na allegro 200 zł minimum z smart a w odmętach google znalazłem to samo za 116.99zl z wysyłka DPD już wliczona w towar... Oczywiście są też rzeczy tanie które kupuje, ale nie wiem jak sprzedawcy na tym wychodzą... Kradną towar?  Aby zarobić na to wszystko? ☹️

oznacz moderatorów