anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedając dla Czech muszę mieć zarejestrowany handel - export ?

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Czy sprzedając dla Czech muszę mieć zarejestrowany handel - export ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pecela
#16 Inspirator#

@ArekKarp 

Pod względem prawnym nie. Możesz sprzedawać w ramach sprzedaży prywatnej lub działalności nierejestrowanej. W drugim przypadku możesz nawet korzystać z WDT i sprzedawać ze stawką 0% VAT (ale musisz się zarejestrować do VAT i VAT-UE).

Pod względem regulaminu Allegro, musisz mieć zarejestrowaną działalność (musisz mieć NIP i REGON). 

oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Mam działalność ale bez Vatu - więc to nie dla mnie ?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ArekKarp to nie ma znaczenia, udaj się do księgowej powie co i jak 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Jestem bardzo ciekawa co powie. Raz zrobiłam reklamę na FB i musiałam zapłacić Vat z exportu bo fb jest Irlandzkie

i przysyłali mi faktury po 15 szt na m-c np po 15 , 19 zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ArekKarp no tak wszystko gra bo miałeś 0 vat i płacisz go w Polsce 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@ArekKarp W zagranicznej sprzedaży należy zapoznać się z przepisami danego kraju, a każdy ma inne. Różne towary objęte są różnymi przepisami. Na przykład w Niemczech jak wyślesz paczkę jako firma do klienta prywatnego, to musisz być zarejestrowany w VerpackG i rozliczyć się z opakowań. W Czechach chyba mają już podobny system. Zresztą w Polsce ten system nazywa się BDO. Oraz przepisy specjalne dotyczące roślin, elektroniki itd.

Plus inna księgowość, bo są limity, po przekroczeniu 10 ty. EUR wpada się w nowy rejestr.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Często jestem zapraszana przez allegro do sprzedaży w Czechach. Jeśli muszę  być zarejestrowana w VerpackG i rozliczyć się z opakowań to nie dla mnie. Jestem pionkiem w handlu Polskim, ale te ciągłe monity z allegro, zastanowiły mnie nad rozszerzeniem sprzedaży. Teraz mam większe opory niż na początku.

oznacz moderatorów