anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy tak jak mnie irytują Was "szklane sufity"?

AZmaa
#9 Pomysłodawca#

Czy tak jak mnie irytują Was "szklane sufity" i bezsensowne procedury w Allegro???

 

Moje TOP 5

1. Kupujący jest wszystkim, a Sprzedający nikim

2. Ciągle trzeba uzupełnić jakiś parametr produktu

3. Wysokość opłat coraz bardziej absurdalna

4.  Ilość korespondencji z tym co może mi się spodobać       

5. Nawet do **piiip** można zadzwonić , a do Allegro nie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

pinsplash
#21 Demiurg#

@AZmaa No5 - allegro może zadzwonić do Ciebie..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

Najzabawniejsze jest to, że Ty nie możesz zadzwonić do klienta (dla przykładu: w przypadku jakiś nieprawidłowości), ale spróbuj tylko oznaczyć pomoc chatu Allegro na 5/10 to w ciągu 24h telefon murowany dlaczego taka, a nie inna ocena.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@AZmaa Pierwszy punkt mnie nie irytuje.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@markam43 tylko wku.... ? 😛

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Proszę, aby TWA nie zadawało mi pytań. Odpowiadam tylko na pytania autorów wątków.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

przepraszam najmocniej gdybym zapomniał o twojej prosbie prosze o przypomnienie

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TOPe-commerce markam vel xyz delikatnie mówiąc nie przepada za sprzedawcami, a zwłaszcza gdy mają rację w sporze z kupujacym. Takie zycie - zaakceptuj to 😁

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@pinsplash hahahhaha spoko wiesz zazwyczaj pisze z osobami kompetentnymi w temacie i nie znam całej społecznosci 😉 choć widzę że ostatnimi czasy coraz więcej kupujących udziela się u sprzedawców. Chyba zacznę robić na odwrót 😛

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@TOPe-commerce napisał: "ostatnimi czasy coraz więcej kupujących udziela się u sprzedawców. Chyba zacznę robić na odwrót"

Przypomnij, co Ty takiego sprzedajesz na Allegro? Poza obietnicami, że doprowadzisz do usunięcia "oszczerczych komentarzy".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

co sprzedaję hmmm kilkanaście tysięcy produktów moich klientów 😉 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Znaczy, że robisz "w dropie", czy tylko obsługujesz konta należące do kogoś innego?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@AZmaa napisał:

"1. Kupujący jest wszystkim, a Sprzedający nikim"

Nikt nie obiecywał, że będzie na odwrót.

"2. Ciągle trzeba uzupełnić jakiś parametr produktu"

To dobrze. Produkty powinny być rzetelnie opisane.

"3. Wysokość opłat coraz bardziej absurdalna"

Można się przenieść do konkurencji. Ale taniej nie będzie.

"4.  Ilość korespondencji z tym co może mi się spodobać"

Zawsze można "spuścić kupującego na drzewo", a załatwianie spraw związanych z jakością sprzedaży, negatywami i POK powierzyć zewnętrznej agencji PR.

"5. Nawet do **piiip** można zadzwonić , a do Allegro nie"

Jest XXI wiek i wynalazek Aleksandra Bella traci na znaczeniu. Można użyć innych środków komunikowania się na odległość.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 ty coś piłeś?

po spożyciu procentów to pisałeś?

czytaj mniej lenina i marksa i jedź na wycieczkę do Korei Północnej

bo większych bzdur nie czytałem - od kiedy parametry obowiązkowe

świadczą o dobrym opisaniu produktów?

za prl władza mówiła, że reprezentuje robotników i dba o ich dobrobyt

a mogli sobie oni w sklepach kupić ocet i musztardę a po srajtaśmę stało sie w kolejkach jak do sklepu rzucili

każdy głupawy wymysł allegro w celu ochrony kupującego prowadzi do podwyżek cen

bo Sprzedawca musi to wrzucić w koszta bo nie pracuje za darmo

części produktów specjalistycznych nie opłaca się sprzedawać bo masz pewne nawet 90% zwrotów - bo się gimby nie znają

więc ten uwielbiany konsument płaci za darmowe wysyłki, odstąpienia od umowy innych Kupujących, zniszczenia towarów przy zwrotach i innych bzdurach - jak za dodatkowych pracowników obsługujących ten cały nowy prokonsumencki syf allegro

obecnie na allegro zniakają oferty po 1zł i kilka zł, ubożeje wybór towarów bo się nie opłaca tego sprzedawać, nie możesz kupić rzadkich i okazjonalnych towarów od prywatnych sprzedawców

z serwisu, który sprzedawał wszystko co było dozwolone,

mógł służyć jak baza danych rzeczoznawców do wyceny dowolnego towaru

robi się powoli jakaś ograniczona padaka

 

a ty się cieszysz

 

przypominam, że serwis stał się popularny dzięki bogatej ofercie produktów

a nie dzięki obsłudze klientów

puszczalski serwis amazoński oferuje podobno (ja tego nie widzę) wspaniałą obsługę konsumentów

ale widać to w wysokich cenach sprzedawanych tam towarów i ograniczonym wyborze

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED napisał w swoim stylu: "ty coś piłeś? po spożyciu procentów to pisałeś? czytaj mniej lenina i marksa i jedź na wycieczkę do Korei Północnej bo większych bzdur nie czytałem"

Nie odniosę się do pytań o spożywanie napojów z procentami, bo wiem, że lubisz robić nadmiernie emocjonalne wpisy i że robisz to dla efektu, pod publiczkę. Ale ten Lenin i Marks? Skąd Ci to przyszło do głowy?

"od kiedy parametry obowiązkowe świadczą o dobrym opisaniu produktów?"

Wreszcie jakiś konkret. OK, to co proponujesz w zamian? Pełną dowolność w opisywaniu i kategoryzowaniu produktów? Czy jakieś zasady jednak powinny obowiązywać?

Dygresji historycznych nie będę komentować, nie widzę związku z tematem.

"części produktów specjalistycznych nie opłaca się sprzedawać bo masz pewne nawet 90% zwrotów - bo się gimby nie znają"

Jest na to sposób - sprzedawaj produkty specjalistyczne specjalistom. Najlepiej dopiero po okazaniu odpowiedniego świadectwa. Coś w stylu: "Szanujmy się. Nie masz doktoratu ze składania pecetów? To u mnie Potężnego Aktywnego HUBa USB 2.0 na 10-portów z zasilaczem nie kupisz."

"z serwisu, który sprzedawał wszystko co było dozwolone, mógł służyć jak baza danych rzeczoznawców do wyceny dowolnego towaru robi się powoli jakaś ograniczona padaka"

O tych rzeczoznawcach to Ty tak na serio?

"przypominam, że serwis stał się popularny dzięki bogatej ofercie produktów a nie dzięki obsłudze klientów"

Z początku oferta produktów była raczej skromna. Sprzedawców przyciągnęło do Allegro coś innego. Obaj wiemy, co to było i jaki związek miał z tym ówczesny system komentarzy pt. "Sprzedawca komentarz wystawia jako drugi".

"puszczalski serwis amazoński oferuje podobno (ja tego nie widzę) wspaniałą obsługę konsumentów"

Korzystałeś kiedyś, czy tylko powtarzasz żale januszy, którzy nigdy nie będą mogli tam sprzedawać?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 

masz u mnie wpunkta za długość i jakość wypowiedzi 🙂

Tekst powyższy napisałem jako konsument

bo jakbyś nie zauważył tez nim jestem

prawie nigdy nie zdarzyło mi się szukać po parametrach - bo z reguły na allegro szukam rzeczy rzadkich, o które ciężko w zwykłych sklepach

znajdź mi coś takiego

https://allegro.pl/oferta/paulmann-703-92-lampa-podszafkowa-15w-8337852288

po parametrach allegro

lub zobacz jak wygląda parametryzacja przy pulsometrach

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/parametryzacja-i-opinie-o-produkcie-to-jak...

 

w mojej branży wyceniało się często towar szczególnie używany po cenach allegro

jako kupujący nigdy nie wystawiam komentarzy sprzedawcom bo mnie to nie bawi - a na firmę kupuję na allegro produkty tylko ciągle u tych samych Sprzedawców bo jak mi się podoba ich obsługa to do nich wracam

 

a że działania serwisu powodują wzrost cen to widać w mojej branży gdzie na allegro jest już drożej niż w dużych podobnych sklepach internetowych, które lecą na 3-5% marży

ale Szanujmy się ja się na wielu rzeczach nie znam i korzystam z usług fachowców

wielu branż i szanuję ich wiedzę

nie podejmuję się własnoręcznych napraw samochodów od tego mam fachowców

ale na paranoję w stylu amerykańskim czyli dajcie mi odszkodowanie bo nie napisaliście, że kawa może być gorąca i parzy - nigdy się nie zgodzę

Na allegro wiem, że jak kupię coś co mi do czegoś nie pasuje to nie jest wina sprzedawcy tylko moja bo czegoś nie zmierzyłem czy też nie zauważyłem

Sprzedawca nie jest winien jak ktoś podłączy tego huba 10 portowego z zasilaczem do pralki z portem usb lub do radia samochodowego z usb i nie będzie mu działał lub do gniazda procesorem 1150 wsadzi procesor na 1151

ale chętnie doradzi Kupującemu by Kupił towar jaki potrzebuje

 

a widzisz

Złożyłem własnoręcznie setki jeżeli nie ponad tysiąc komputerów

a doktorat otworzyłem z mechanizmów sprzedaży internetowej (w tym na allegro)

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@REDOdnośnie przymusowego wpisywania parametrów - w życiu nie szukałem czegoś po EAN na allegro. Może osądzanie po sobie nie świadczy o ogóle, ale nie wydaje mi się, że korzysta z tego jakiś znaczny odsetek kupujących. Rozumiem sam zamysł posegregowania wszystkiego na pomniejsze "segregatory", tak aby na końcu pokazało się jak najmniej ofert do sprawdzania, ale jest to irytujące dla wystawiającego. Mało tego - chcesz coś wystawić podobnego, to przez przypadek można się "machnąć", bo jest tyle tego do odhaczenia. Wystawiając np. książkę, nie wystarczy wystawić jej w kategorii książki, ale powinieneś też ocenić jaka to kategoria (ocena subiektywna ? ; polecam zwłaszcza filmy i muzykę), znać rodzaje okładek (np. co to znaczy zintegrowana) i numer ISBN (kiedyś szukałem wydania jednej książki w internecie ; co strona to większa konsternacja "to w końcu która jest właściwa ?).

Założenie podawania dużej ilości parametrów dla kupującego ma też zapewne pomóc w możliwości uniknięcia błędnego zakupu (a tym samym problemów dla serwisu, sprzedającego i , oczywiście, kupującego) - ma przecież wszystkie "ważne" informacje przed oczami, a sam niekoniecznie musi się znać na tym co zamierza kupić (i co powinien wiedzieć ; dotyczy to również sprzedającego). Dla tych kupujących, co się znają w specjalistycznym temacie,  jest to chyba sytuacja optymalna, ale dla sprzedających to jakaś makabra.

Może to odważny pomysł (i na poczekaniu), ale na allegro powinna być możliwość alternatywna w postaci "wystaw jak chcesz", gdzie jedyne co byłoby przymusowe to kategoria główna, zdjęcie towaru (przynajmniej jedno), a opis wg uznania i wiedzy w temacie sprzedającego. Nie wie, to nie pisze. Kupujący wie, to się zapyta. No i w jednej cenie prowizji od sprzedaży, aby nie było kombinowania z kategoriami.

oznacz moderatorów

AZmaa
#9 Pomysłodawca#

1. Kupujący jest wszystkim, a Sprzedający nikim"

Nie po to od wieków ludzie walczą o równość , żeby takie Allegro segregowało lepszych i gorszych użytkowników

"2. Ciągle trzeba uzupełnić jakiś parametr produktu"

Tak parametry są ważne, tyle , że te na Allegro w większości bezsensowne , sprawdź da przykładu parametry dla pendrive , istotne przy zakupach pominięte

"3. Wysokość opłat coraz bardziej absurdalna"

Wiele osób już uciekło , bo przy koszcie 10% prowizji , ostatnio ukryte koszty poprzez doliczanie prowizji od przesyłki , czy dopłat przez Sprzedawców do Smart to tylko się opłaca jak importujesz z Chin i masz marżę powyżej 30%

 

"4.  Ilość korespondencji z tym co może mi się spodobać"

Wystarczy , że dodasz coś do obserwowanych , a już Allegro wie co może Ci się spodobać , albo poinformować Cię w kolejnym emailu o nowych wystawionych ect...

Gratuluję pomysłu z wynajęciem kogoś do prowadzenia konta Allegro , proponuję zejść na ziemię 

 

"5. Nawet do **piiip** można zadzwonić , a do Allegro nie"

Spróbuj napisać do firm , gdzie sztuczna inteligencja obsługuje , dopiero docenisz osiągnięcia , najlepsza jest ta na orange chat

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

To? To jest nic XD

Mi usuwali po parę razy oferty, gdzie niby "łamię prawa autorskie" co jest nie prawdą. Partnerzy allegro mogą robić co im się żywnie podoba a na weryfikację czeka się blisko tydzień. #cnota

oznacz moderatorów